Şimdi Ara

Bu saatten sonra 780 alınır mı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Teşekkürler arkadaşlar düşünceleriniz için.

Bu konuyu açıldığı ilk günden beri takibe aldım ve yorum yazmamak için kendimi tuttum.Ama iş öyle boyutlara kadar geldi ki elimde telefon olmasına rağmen mobil sürümden bu kadar yazıyı yazdım buraya.Umarım mesaj ulaşması gereken yerlere ulaşmıştır.

Bu yazdıklarımı başka konularda da defalarca yazdım.Artık insanların kendilerine gelmeleri lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 18 Ocak 2015; 13:37:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obi-1 Kenobi

Cevap için çok sağolun hocam. Sadece basit bir tavsite istemiştim konunun buralara kadar gelmesi beni gerçekten çok üzdü insanların birbirine hakaret etmesine gerek yoktu gerçekten. EVGA'nın yurtdışı sitesi 780 fiyatına 970 FTW edition kartı gönderiyor 993 lira mıydı neydi dün hesapladığımda gümrük ve kargo dahil. EVGA sitesinde %33'e daha hızlı çalıştığının iddia ediyordu normal versyona göre kartın. Tekrardan yorum için çok sağolun

Rica ederim.

Bilmelisiniz ki yazdıklarım sizinle alakalı şeyler değiller.Forumda oluşmuş genel bir algıya yönelik bir yazıydı.Zaten burada yazılanlar ile az çok ne alacağınıza karar vermişsinizdir.

Sıfırdan alıyorsanız tabii ki seçiminiz GTX 970 yönünde olmalı.

• Neden alınmasın, GTX 900 serisinin üstünlüğü birtek TDP ve güç tüketimi tarafında, GTX 780'nin saat hızları normalde düşük oc yapın bakın ne oluyor. Fiyatları düşmüşken ikinci elden GTX 780 almak en mantıklısı aslında, bazıları da zevk için sıfır GTX 970 alıyor tercih meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 18 Ocak 2015; 13:41:38 >
  • Tabiki 970. güç tüketimi az ısınması az. sli yaparsınız ileride belki..
  • Gtx 780 al rahatına bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Zaten hep aynı terane.

Bizim milletimizin vazgeçilmez bir huyudur, kullandığı şeyleri övmek, tavsiye etmek (benzeri veya kötü yanları olmasına rağmen). Burada dediğin gibi senin gibi, benim gibi kişilerin zaten GTX 970 karşısında GTX 780'i koşulsuzca tavsiye ettiği yok.Bunların hepsi bir koşula bağlı (2. el durumu, eldeki kartı güncel tutma durumu, kelepir kart durumu vs.).

GTX 980 - 970 ana konusunda da bunları birçok kez dile getirdim, getirdik.Hatta @turbo ile beraber konunun en başından beri takipçisi olan insanlardanım.Daha piyasaya çıkmadan kartların sansasyonel etki yaratacakları belliydi.Ama böyle "tapınılacak" bir yanları da yok maalesef. GTX 980'nin abartı fiyatı, GTX 970'nin genellikle görülen CW problemi kartların yadsınamaz gerçekleri.Hem de performansları GTX 780 - 780Ti (OC'li halleri) ile benzer olmasına rağmen. Çıkıp da birkaç sivri zeka GTX 900 serisinin de OC olduğunu yazıyor cesurca ama GTX 700 serisi kadar OC'ye tepkileri yok.Bu da iki serinin de OC'li durumlarını benzer yapıyor.Ben bunu Maxwell kulübündeki sonuçlardan da defalarca gördüm.Oyunlardaki 3 - 5 FPS ise tamamen yeni mimarinin sürücülere uyumu ve biraz daha iyi gösterilmesi ile alakalı.Bunun yanında güç tasarrufu ve diğer ekstra özellikleri tabii ki iyi bunları da unutmamak lazım.

Bir başka unutmamız gereken nokta ise "gerçek Maxwell" lerin geliyor oluşu. 384 Bit bellek arayüzü ile piyasaya çıkacak modeller ortada GTX 980'de dahil hiçbir kartı bırakmayacak (AMD'nin gelecek cevaplarını da unutmayalım).Bu sefer ne olacak ? GTX 980'nin fiyatı bir anda aşağı inecek (GTX 780'e olan gibi) ve sahiplerini üzecek.Ondan sonra GTX 980'nin üzerindeki kartı forumda gördükçe bu sefer onların içinde de ukte kalacak.

GTX 970'in durumu zaten biraz daha vahim. CW ile özdeşleşmiş olmasından dolayı; gelecek olan GTX 960 suyunu kaynatmaya başlayacak.Ardından GTX 960Ti ve birde olursa GTX 965Ti darbeleri bir kez daha indirecek.Tabii ki burada fiyat konumlandırmaları çok önemli bir konumda olacak.Yine AMD'nin cevapları da aralara sokulmuş olacak tabii ki.

Bunların hepsi dikkat ettiyseniz gelecek zaman kipiyle yazılan tahminlere dayalı cümleler.Ama gerçekleşmesi yüksek ihtimal olan şeyler. NVIDIA resmen GTX 980 ve GTX 970'i önümüze yem olarak attı desek yeridir.Yeni mimariyi deneme amaçlı kartlar bunlar.Daha tam anlamıyla Maxwell'in potansiyelini göremedik ama anlamaya başladık.

Bunların sonucunda tabii ki yine NVIDIA ve yeni Maxwell Mimari'si kazanmış olacak.

Ama işin başka bir boyutu da konu içerisinde birbirine anlamsız kelimeler yakıştıran, hakaret eden, hatta daha da ileri gidip küfür eden insanların olması.Hem de bu insanlar bir zamanlar AMD'yi fanatiklik boyutunda savunurken şimdi NVIDIA'cı olmuşlar ne hikmetse ?

Yukarıda bahsettiğim "bizim milletimiz" örneğinin güzel bir göstergeleri ve yansımaları.Ama bu teknoloji deryasında maalesef her şeyin bir yenisi sürekli geldiği için yukarıdaki yazdıklarımdan zamanı geldiğinde nasiplerini alacakların başındakiler de onlar.

eklemediklerinide ben yazayım...

-firma elinde kalan satamadığı ve stok açmak için alış fiyatından aşağıya verdiği durumlar olabilir
    -adamın 970tlsi vardır son limitidir gtx 780alınır
    -nvidia herzaman bir b planı yapar amd genelde nvidiayı geriden takip ettiği ve 3yıldır performans/watt dengesini kaybettiğinden nvidia çok rahat oynuyor amd ile...
    genelde Ti modelleri amdnin hamlesinden sonra gelir gtx 780 /gtx 780ti gibi titanı karıştırmamak lazım onun kitlesi 2tarafada hitap ediyor +bellek ile ayrılıyordu
    maxwelli bizler gpu map haritasında gördükten sonra ilk örneği gtx 750ti ile aklımızda bir fikir edindi adamlar güç tüketiminde rönesans yarattı ve 145watt /175watt tdpli kartları yaptı
    amd yeni mimarisini duyurduktan sonraki süreçte 980ti gelir amdye cevap gelir orta üstdede 960/960ti ortalığı karıştırır...

-son 2aydır sürekli diyorum ben gtx 780ti kullansam ki bunlar zaten özel model evga sc/dc2 ise yeni seride 970için kıymam kartıma he şu var milleti düşündüren yazın 1700tl iken şimdi 1200_1100tl oldu kartım satimmi daha fazla düşermi? sanmam her yeni üst seri kullanmak pahalıdır 3ün 5in hesabını yapan bunları almasın 1seri geriden gelsin
    aralık ayında forumun çoğunluğu yeni kartlarını alan aldı değişen değişti bundan sonra çok değişme olmaz...

tecrübesiz tayfa bu videoyu izleyip karar verebilir

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84924572&v=khpskBt7OIs&x-yt-ts=1422411861

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.