Şimdi Ara

Bu saatten sonra 780 alınır mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangisi ucuzsa onu alın. 1100 Mhz 780 dc2 kullanıyorum taş gibi kart. 970 yazılımsal avantajla bi adım önde. Konu bilgisiz yorumlarla dolu. Güç tüketimi güç tüketimi diye tutturmuşsunuz. Tamam eyw tdp değeri düşük fakat bunun lafını yapmaya gerek yok. Bu sadece bi kriterdir. Zaten aralarında uçurumda yok. Performans konusunda 780e bi üflersin 970 olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim almışken gtx970 al aralarındaki 1 gb vram az değil. Ayrıca gtx780 e bi tık yap gtx970 olur diyenlere falanda bakma gtx970 oc ile gtx980 i yakalıyor stabil olarak oynayabiliyorsun 1500+ değerlerde. Ayrıca ileride DX12 gelecek bir sürü şey değişecek sonradan pişman olma işini sağlama al
  • Obi-1 Kenobi kullanıcısına yanıt
    vardır
  • katharsis1537 kullanıcısına yanıt
    1270 liralık olanı al
  • Obi-1 Kenobi kullanıcısına yanıt
    sana alınır diyenlerin hepsi kendisi kullananlardır satarken zorluk yaşamayım diye yerini yapanlar 780 ancak 2. elde 800 lira veya altına bulunursa alınır bu saatten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: prototype1903

sen kapak görmemişin al sana benim kartın stok değerini atayımda sen oc ile yakalabakalım yakalayabiliyormusun  Bu saatten sonra 780 alınır mı

780 oc ile o skoru yakalayabilir hatta geçebilir, burada ne kadar iyi oc olduğu önemli, mesela daha önce kullandığım Asus 780 DCII ile aldığım skor :

Bu saatten sonra 780 alınır mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 17 Ocak 2015; 14:52:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes P.

sana alınır diyenlerin hepsi kendisi kullananlardır satarken zorluk yaşamayım diye yerini yapanlar 780 ancak 2. elde 800 lira veya altına bulunursa alınır bu saatten sonra

Mesajlari nerenizle okuyorsunuz bilmiyorum.Yada okumadan kafaniza gore mesaj salliyorsunuz.970 almayin gidin 780 alin diyen var mi burda ? Eger boyle boyleyse 780 alinir yok eger şöyle şöyleyse tabiki 970 alinir diyoruz.Ama 970 alanlar hemen kartlarina toz kondurmuyor masallah onlara kalsa 970 titan z ile kapisicak 780 rakibimi olur

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    imzamda sistemim yazmıyor 970 sahibi olduğumu nerden çıkardın acaba kimin neyi neresiyle okuduğunu benden çok daha iyi kanıtlıyorsun

önceki yorumumunda arkasındayım

hatta onuda düzgün okumamışsın 780 alınır ama ucuza bulunursa yoksa sıfırıda arkadaş sormadı herhalde sıfırı hiç alınmaz çünkü
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Zaten hep aynı terane.

Bizim milletimizin vazgeçilmez bir huyudur, kullandığı şeyleri övmek, tavsiye etmek (benzeri veya kötü yanları olmasına rağmen). Burada dediğin gibi senin gibi, benim gibi kişilerin zaten GTX 970 karşısında GTX 780'i koşulsuzca tavsiye ettiği yok.Bunların hepsi bir koşula bağlı (2. el durumu, eldeki kartı güncel tutma durumu, kelepir kart durumu vs.).

GTX 980 - 970 ana konusunda da bunları birçok kez dile getirdim, getirdik.Hatta @turbo ile beraber konunun en başından beri takipçisi olan insanlardanım.Daha piyasaya çıkmadan kartların sansasyonel etki yaratacakları belliydi.Ama böyle "tapınılacak" bir yanları da yok maalesef. GTX 980'nin abartı fiyatı, GTX 970'nin genellikle görülen CW problemi kartların yadsınamaz gerçekleri.Hem de performansları GTX 780 - 780Ti (OC'li halleri) ile benzer olmasına rağmen. Çıkıp da birkaç sivri zeka GTX 900 serisinin de OC olduğunu yazıyor cesurca ama GTX 700 serisi kadar OC'ye tepkileri yok.Bu da iki serinin de OC'li durumlarını benzer yapıyor.Ben bunu Maxwell kulübündeki sonuçlardan da defalarca gördüm.Oyunlardaki 3 - 5 FPS ise tamamen yeni mimarinin sürücülere uyumu ve biraz daha iyi gösterilmesi ile alakalı.Bunun yanında güç tasarrufu ve diğer ekstra özellikleri tabii ki iyi bunları da unutmamak lazım.

Bir başka unutmamız gereken nokta ise "gerçek Maxwell" lerin geliyor oluşu. 384 Bit bellek arayüzü ile piyasaya çıkacak modeller ortada GTX 980'de dahil hiçbir kartı bırakmayacak (AMD'nin gelecek cevaplarını da unutmayalım).Bu sefer ne olacak ? GTX 980'nin fiyatı bir anda aşağı inecek (GTX 780'e olan gibi) ve sahiplerini üzecek.Ondan sonra GTX 980'nin üzerindeki kartı forumda gördükçe bu sefer onların içinde de ukte kalacak.

GTX 970'in durumu zaten biraz daha vahim. CW ile özdeşleşmiş olmasından dolayı; gelecek olan GTX 960 suyunu kaynatmaya başlayacak.Ardından GTX 960Ti ve birde olursa GTX 965Ti darbeleri bir kez daha indirecek.Tabii ki burada fiyat konumlandırmaları çok önemli bir konumda olacak.Yine AMD'nin cevapları da aralara sokulmuş olacak tabii ki.

Bunların hepsi dikkat ettiyseniz gelecek zaman kipiyle yazılan tahminlere dayalı cümleler.Ama gerçekleşmesi yüksek ihtimal olan şeyler. NVIDIA resmen GTX 980 ve GTX 970'i önümüze yem olarak attı desek yeridir.Yeni mimariyi deneme amaçlı kartlar bunlar.Daha tam anlamıyla Maxwell'in potansiyelini göremedik ama anlamaya başladık.

Bunların sonucunda tabii ki yine NVIDIA ve yeni Maxwell Mimari'si kazanmış olacak.

Ama işin başka bir boyutu da konu içerisinde birbirine anlamsız kelimeler yakıştıran, hakaret eden, hatta daha da ileri gidip küfür eden insanların olması.Hem de bu insanlar bir zamanlar AMD'yi fanatiklik boyutunda savunurken şimdi NVIDIA'cı olmuşlar ne hikmetse ?

Yukarıda bahsettiğim "bizim milletimiz" örneğinin güzel bir göstergeleri ve yansımaları.Ama bu teknoloji deryasında maalesef her şeyin bir yenisi sürekli geldiği için yukarıdaki yazdıklarımdan zamanı geldiğinde nasiplerini alacakların başındakiler de onlar.

• güzel bir açıklama olmuş, katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

güzel bir açıklama olmuş, katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Zaten hep aynı terane.

Bizim milletimizin vazgeçilmez bir huyudur, kullandığı şeyleri övmek, tavsiye etmek (benzeri veya kötü yanları olmasına rağmen). Burada dediğin gibi senin gibi, benim gibi kişilerin zaten GTX 970 karşısında GTX 780'i koşulsuzca tavsiye ettiği yok.Bunların hepsi bir koşula bağlı (2. el durumu, eldeki kartı güncel tutma durumu, kelepir kart durumu vs.).

GTX 980 - 970 ana konusunda da bunları birçok kez dile getirdim, getirdik.Hatta @turbo ile beraber konunun en başından beri takipçisi olan insanlardanım.Daha piyasaya çıkmadan kartların sansasyonel etki yaratacakları belliydi.Ama böyle "tapınılacak" bir yanları da yok maalesef. GTX 980'nin abartı fiyatı, GTX 970'nin genellikle görülen CW problemi kartların yadsınamaz gerçekleri.Hem de performansları GTX 780 - 780Ti (OC'li halleri) ile benzer olmasına rağmen. Çıkıp da birkaç sivri zeka GTX 900 serisinin de OC olduğunu yazıyor cesurca ama GTX 700 serisi kadar OC'ye tepkileri yok.Bu da iki serinin de OC'li durumlarını benzer yapıyor.Ben bunu Maxwell kulübündeki sonuçlardan da defalarca gördüm.Oyunlardaki 3 - 5 FPS ise tamamen yeni mimarinin sürücülere uyumu ve biraz daha iyi gösterilmesi ile alakalı.Bunun yanında güç tasarrufu ve diğer ekstra özellikleri tabii ki iyi bunları da unutmamak lazım.

Bir başka unutmamız gereken nokta ise "gerçek Maxwell" lerin geliyor oluşu. 384 Bit bellek arayüzü ile piyasaya çıkacak modeller ortada GTX 980'de dahil hiçbir kartı bırakmayacak (AMD'nin gelecek cevaplarını da unutmayalım).Bu sefer ne olacak ? GTX 980'nin fiyatı bir anda aşağı inecek (GTX 780'e olan gibi) ve sahiplerini üzecek.Ondan sonra GTX 980'nin üzerindeki kartı forumda gördükçe bu sefer onların içinde de ukte kalacak.

GTX 970'in durumu zaten biraz daha vahim. CW ile özdeşleşmiş olmasından dolayı; gelecek olan GTX 960 suyunu kaynatmaya başlayacak.Ardından GTX 960Ti ve birde olursa GTX 965Ti darbeleri bir kez daha indirecek.Tabii ki burada fiyat konumlandırmaları çok önemli bir konumda olacak.Yine AMD'nin cevapları da aralara sokulmuş olacak tabii ki.

Bunların hepsi dikkat ettiyseniz gelecek zaman kipiyle yazılan tahminlere dayalı cümleler.Ama gerçekleşmesi yüksek ihtimal olan şeyler. NVIDIA resmen GTX 980 ve GTX 970'i önümüze yem olarak attı desek yeridir.Yeni mimariyi deneme amaçlı kartlar bunlar.Daha tam anlamıyla Maxwell'in potansiyelini göremedik ama anlamaya başladık.

Bunların sonucunda tabii ki yine NVIDIA ve yeni Maxwell Mimari'si kazanmış olacak.

Ama işin başka bir boyutu da konu içerisinde birbirine anlamsız kelimeler yakıştıran, hakaret eden, hatta daha da ileri gidip küfür eden insanların olması.Hem de bu insanlar bir zamanlar AMD'yi fanatiklik boyutunda savunurken şimdi NVIDIA'cı olmuşlar ne hikmetse ?

Yukarıda bahsettiğim "bizim milletimiz" örneğinin güzel bir göstergeleri ve yansımaları.Ama bu teknoloji deryasında maalesef her şeyin bir yenisi sürekli geldiği için yukarıdaki yazdıklarımdan zamanı geldiğinde nasiplerini alacakların başındakiler de onlar.

Dostum anlattıklarına daha fazla katilamazdim. herşeyi çok iyi ozetlemişsin tebrikler.

• Millet eskitmeyi çok seviyor zaten. Bir önceki seriyi çok çabuk öldürüyorlar. Herşey ihtiyaca bakıyor aslında. Ben GTX760 kullanıyorum ve bana fazlasıyla yetiyor. Yani GTX670de olur benim için. Şimdi karta ihtiyacım olsa GTX670 alabilirim mesela. GÜCÜ BANA YETİYOR dediğin kart alınır. Bu aynı şekilde giriş seviyesi 6670 gibi kartlar içinde geçerli.
    Soruna gelecek olursak GTX780 cillop gibi kart. Al güle güle kullan.
  • 780 Lightning Heaven Benchmark GPU@1454Mhz Memory@1802Mhz

Bu saatten sonra 780 alınır mı Bu saatten sonra 780 alınır mı

• Cevap için çok sağolun hocam. Sadece basit bir tavsite istemiştim konunun buralara kadar gelmesi beni gerçekten çok üzdü insanların birbirine hakaret etmesine gerek yoktu gerçekten. EVGA'nın yurtdışı sitesi 780 fiyatına 970 FTW edition kartı gönderiyor 993 lira mıydı neydi dün hesapladığımda gümrük ve kargo dahil. EVGA sitesinde %33'e daha hızlı çalıştığının iddia ediyordu normal versyona göre kartın. Tekrardan yorum için çok sağolun
  • kardeş çok güzel açıklamışım. Forumda kart meselesi yüzünden birbirine demediği laf kalmayan tipleri görmek üzücü, o arkadaşın yazdıklarını okurken şaşırdım yani altı üstü bir kart yüzünden öyle garip laflar etmişki ciddi sorunları olan birisi olsa gerek, seviye diye birşey bırakmamış forumda.
  • OC versiyon al. asus MSI zotac

• Gtx 970 varken gtx 780 almak akıl karı değil

• quote:

NVIDIA resmen GTX 980 ve GTX 970'i önümüze yem olarak attı desek yeridir.Yeni mimariyi deneme amaçlı kartlar bunlar.Daha tam anlamıyla Maxwell'in potansiyelini göremedik ama anlamaya başladık.

Burası gerçek özet olmuş :)

Yazı için teşekkürler dostum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.