Şimdi Ara

Bu sistem alınmaya değermi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim sistem tavsiyelerinizi bekliyorum bütçe 2400tlyi geçmesin şimdi den teşekkürler

• Durant55 D kullanıcısına yanıt
    Kimse yokmu forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Durant55

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim sistem tavsiyelerinizi bekliyorum bütçe 2400tlyi geçmesin şimdi den teşekkürler

İyi yalnız g43 anakart sli desteklemiyor ileride sli yapmayı düşünüyorsan değiştir. 2x4gb ram bir slot arayla takılırsa tek 8gb dan daha iyidir. İlerde bi 8 daha alırım aynısından diyosan o başka. Bir de cd/dvd işin oluyor mu 60₺ optik sürücü almışsın? Parçaları da vatandan almaya şartlanma onların ucuzluk dediği piyasadaki normal fiyatlar. Teknofiyat ve akakçeden arat daha ucuza bulursun. Ne için kullanacaksın sırf oyun mu yoksa genel mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GüvenYkrk -- 24 Haziran 2014; 17:44:14 >

• GüvenYkrk G kullanıcısına yanıt
    Oyun için alıyorum sli ne demek açıklarmısınız ?
  • Durant55 D kullanıcısına yanıt
    GTX 760 yerine R9 280 tercih etmelisin . Yada dvd yazıcıyı çıkartıp powerlı kasa alıp daha iyi bir ekran kartı aalbilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massibe -- 24 Haziran 2014; 22:35:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Massibe

GTX 760 yerine R9 280 tercih etmelisin . Yada dvd yazıcıyı çıkartıp powerlı kasa alıp daha iyi bir ekran kartı aalbilirsin
    bütçen max. o ise gayet güzel anakartını z97 chipset li tercih etmen gerekir msi Z97 Gaming 3 gibi.
  • Mihtra kullanıcısına yanıt
    Z97 GAMING 5 ile Z87-G45 GAMING arasındaki fark nedir ?
  • Mihtra kullanıcısına yanıt
    Kasa önerirmisin kardeşim güç kaynaklı
  • quote:

Kasa önerirmisin kardeşim güç kaynaklı
    Seçtiğin kasa ve psu f/p açısından gayet uygun sana önerebileceğim kasa+psu hemen hemen aynı fiyat olur. en azından şunu söyleyebilirim yeni bir sistem topluyorsun z97 daha güncel z87 eski.
  • Sli aynı ekran kartından 2 veya daha fazla kullanmak demektir. 2 tane taktığında sanki 2 kat daha iyi bir ekran kartı kullanıyomuşsun gibi performans alırsın. Ekran kartı şu an için iyi ama gelecekte seni oyunlarda zorlamaya başlarsa sli düşünebilirsin. Daha iyisini alacağına aynısından bi tane daha almak daha ucuz olur. Ama ekran kartının harcadığı elektriği ikiye katlar iki tane kullandığın için.
  • GüvenYkrk G kullanıcısına yanıt
    Hocam bana hangi ekran kartını öneriyorsunuz
    i5 4670k
    z97 gaming 5
  • quote:

Oyun için alıyorum sli ne demek açıklarmısınız ?

Kısacası iki ekran kartını aynı anakart üzerinde birleştirip performans anlamında % 60-70 lere varan oranda performans elde etmek.nvidi tabanlı olan ekran kartları icin verilen isim sli.Amd ekran kartları icin vere isim crossfirex.
    Bunun gibi
  • callofdutyf kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam şimdi amd mi yoksa nvidi ekran kartlarınımı seçmeliyim
  • quote:

Teşekkürler hocam şimdi amd mi yoksa nvidi ekran kartlarınımı seçmeliyim

Genel olarak Amd daha uygun fiyatlı ürün satar.ama nvidia ya göre daha fazla ısınır.nvidia daha serin biraz pahalı.şahsi fikrim nvidia. gtx 770 4 gb kullanıyorum,gayet menmunum.bu birazda göreceli tabii.
    Gtx 760 alsam beni idare edermi dostum
  • Ekran kartını bununla degiştir.
    http://www.vatanbilgisayar.com/gtx760-twin-frozr-gaming-oc-gddr5-4gb-256bit-nvidi-geforce-dx111-ekran-karti.html
    Yeni oyunlarda ekran kartının remi önem kazandı.sizin seçtiginiz 2 gb.gerci stoklara yeni girdi.ama 4-5 güne alınabilir.
    Dostum gerek kasa , anakart ve ekran kartı hepsi tükendi yazıyor nasıl yenileniyor bunlar
  • quote:

Hocam bana hangi ekran kartını öneriyorsunuz
    i5 4670k
    z97 gaming 5

760 ın 4gb ını önermek yanlış olur. 760 çok uzun süre idare etmeyecektir bi de üstüne zaten değiştireceği ekran kartının 4 gb versiyonuna fazladan para vermesine gerek yok. En azından gtx770 paran varsa 2gb ın üstü yoksa 2 gb tavsiye ederim.
  • quote:

Gtx 760 alsam beni idare edermi dostum

Yeni cıkacak oyunları bilemem ama günümüz Oyunlardaki ayarları en son noktasına kadar dayarsan sıkıntı cıkarabilir.1920x1080 çözünürlükte.oda bir kaç oyunda crysis 3 wacht dogs gibi.ama sadece anti alizing ayarını bile orta ayara getirseniz,digerleri ultrada olsa bile rahat oynarsınız.kaldıki o ayarlar aman aman görsellik vermez.ama ben o ayarlardan anlamam oyunları kurar oynarım dersemiz 2 yıl sorunsuz oynarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callofdutyf -- 24 Haziran 2014; 23:19:41 >
  • Bakin oyun icin aliyorsaniz eger kesinlikle islemciden kisin ekran kartini gtx 770 yapin asusu veya msi tercih edin o islemciyi alirsaniz pek yuksek fps alamazsiniz amd alin 8350 8320 tercih edin dedigim gibi ekran kartini da 770 veya r9 280 yapin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.