Şimdi Ara

Bu Sistemle Nasıl kasa olmalı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    PC sistem:
    İŞLEMCİ:INTEL P4 3.2 GHz
    ANAKART:ASUS P5LD2
    RAM:KINGSTON 1GB 533 MHz DUAL (512Mb x2)
    EKRAN KARTI:ASUS 256 MB ATI X550
    HDD:SAMSUNG 160 GB 7200 Rpm sata2
    Disket sürücü
    DVD wr:ASUS DRW 1608P2 16x DOUBLE LAGER Box
    eee bunları söyledim bu sistem toplam en az kaç watt olması lazım yani önerdigim ASUS TA250 300 watt bu kasa bu sisteme uygun mu acaba ?

• Ben yüksek güç çekecek bir donanım göremedim, bence yeter.
  • valla arkadaşım bence aopen H600B serisinde 350 wattlık bi tane al.
    benim kasanın bir de siyahı var ki çoktatlı duruyor.
    http://www.karizmashop.com/detay.asp?stokpos=187648
    bu kasa çok tatlı.

Ama fiyat fazla dersen bendeki kasa da olabilir
    http://www.karizmashop.com/detay.asp?stokpos=186880

ikisi de senin sistemi kaldırır hem de çok rahat.

• Bence PSU'nun konnektörü 20 pin mi 24 pin mi kontrol et ve kesinlikle 24 pin olanını al. Ben şahsen yerinde olsam bu saatten sonra mercedes marka olsa 24 pin power konnektörü olmayan PSU / PSU'lu kasa almam. Anakartındaki power konnektör 24pin çünkü. Özellikle PCI-e ekran kartlarıyla birlikte mertlik daha da bozuldu ve bileşenlerin yükselen güç gereksinimlerini karşılamak için 20 olan pin sayısını 24'e çıkartarak bu son 4 pinin içinde ikinci ve ek bir 12v hattı daha eklediler ve yeni standart bu olacak. Yukarıdaki sistemi bence de idare eder ama ya ileride? Mesela ATI Radeon X1900 XTX full yükte tek başına 120W çekiyor. Senin kart 40, en fazla 50W sanırım, o yüzden sorun yok ama ben yerinde olsam:

1) Asus TA250 300 watt ve hele 20pin konnektöre sahipse kesinlikle o parayı vermezdim
    2) 300 watt fakat 24 pin konnektör ise yine de çok ciddi olarak hala düşünürdüm,
    3) biraz ileriyi düşünerek en az 380 watt (minimum), hatta belki biraz daha fazla (400küsur) aktif PFC'li, kesinlikle orijinal 24 pin, yeni teknoloji bir power supply alırdım, kasa isterse tenekeden olsun.

20-24 pin çeviriciler hiç bir işe yaramıyor zira psu'dan gelen 12v hattı tek olduktan sonra onu ister 2'ye ister 5'e çıkar önemli değil. Ayrı ayrı 12v hattı gelmesi ve o 24pin konnektörle anakarta bağlanması lazım stabilite için. Tabi işlemci için 4-pin molex'i de ayrıca anakarta bağlayacaksın.

Valla bence düşün :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 13 Şubat 2006 1:32:24 >

• ta-250 yi bilmiyorum ama bende ta-551 var. Ve de imzadakini kaldırıyor. Ancak ben yine de en az 350w bi kasa almanı tavsiye ederim.
  • kardeş bence ucuz bir kasa ama biraz güçlü bir psu al sistemini kasayla değil'de psu ile garantiye al
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.