Şimdi Ara

Bulaşık makinası kapalıyken, çalışırken alttan su kaçırıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
9.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorun ne olabilir, nerelere bakmak lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bulaşık Makinesi Kapalıyken veya Çalışırken Alttan Su Kaçırıyorsa Ne Yapmalısın?

Bulaşık makinenizin kapalıyken veya çalışırken alttan su kaçırması can sıkıcı ve rahatsız edici bir sorun olabilir. İşte bu sorunu gidermek için atabileceğin adımlar:

• Su kaynağını kapatın: Bulaşık makinesinin su giriş vanasını kapatarak su akışını kesin.

• Bulaşık makinesini fişten çekin: Güvenlik önlemi olarak, bulaşık makinesinin fişini prizden çekin.

• Tabandaki su birikintisini temizleyin: Makinenin altındaki su birikintisini temizlemek için havlular veya eski paçavralar kullanın.

• Kaçak noktasını tespit edin: Makinenin altını inceleyerek su kaçağının kaynağını tespit etmeye çalışın.

• Yaygın kaçak noktalarını kontrol edin: Su kaçağı genellikle kapı contası, hortum bağlantıları, tahliye pompası veya su giriş vanası gibi noktalardan kaynaklanır.

• Contaları kontrol edin: Kapı contasındaki yırtık, aşınma veya hasarları kontrol edin. Gerekirse contayı değiştirin.

• Hortumları kontrol edin: Su giriş ve tahliye hortumlarını gevşek bağlantılar, çatlaklar veya tıkanıklıklar açısından inceleyin.

• Tahliye pompasını kontrol edin: Tahliye pompasında tıkanıklık veya hasar olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse pompayı temizleyin veya değiştirin.

• Su giriş vanasını kontrol edin: Su giriş vanasında sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Sızdıran vana, contanın değiştirilmesi gerekebileceği anlamına gelir.

• Profesyonel yardım alın: Kaçak noktasını tespit edemiyorsan veya kendin tamir edemiyorsan, kalifiye bir cihaz tamircisi çağırman gerekebilir.

Bu adımları izleyerek, bulaşık makinenizin alttan su kaçırması sorununu giderebilir ve evini kuru tutabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • şebeke giriş hortumuna bakın öncelikle sonra tahliye hortumunda yırtıklasr olabilir en son makinanın altında bulunan yıkama motorunu kontrol edin
  • Tahliye hortumu delinmiş, kapak contası değişti ama esas sorun fıskiyelerdeymiş.

• Samsung BM alttan su kaçırıyor. Fiskiyede nasıl bir sorun olabilir ben de oraya bakayim

• metin-88 kullanıcısına yanıt
    Fıskiyenin sadece deliklerinden değil; eskimeden kaynaklı, birleşme yerlerinden de kontrolsüz su fışkırıyor ve normalde suyun çarpmaması gereken yerlere de su geldiği için sızıntı yapıyor. Benim anladığım bu.
  • gezmen kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim kontrol ettim bir eskime yok. Makineyi yukarı kaldırıp çalışırdım kapak yanından akitiyor. Kapak aralık kaldığını gördüm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.