Şimdi Ara

Bulaşık makinesi Sızdırmazlık Contası (Pratik Bir Bilgi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşımın bulaşık makinesi altından su geliyordu. Evi falan basmış. Ben de 2. el olarak satın aldım ama henüz parasını vermedim. 

neyse contayı çıkardım ve insanlara kaynak olsun diye videosunu youtube kanalıma yükledim.

İçinden çıkanlar beni hayrete düşürdü. Zamanla conta leş olabiliyor ve bence arada temizlenmesi gereken bir parça mesela 4 ay falan aralıkla olabilir.

Sızıntı sebebi ise pervanenin preslenen yerinden açılması ve çıkan suyun contanın mukavemet sınırını aşması

Neyse iki videoyuda sorun yaşayan arkadaşlar için koyuyorum. Genelde benim gibi içerik üretenler bu devirde pek ilgi görmüyor.

Bir gün arama yapacağız ve çözümü bulamayacağız.

Donanım haber sitesinin en eski üyelerinden birisi sayılırım. Eskiden çok güzel insanlar vardı. Resim resim, detay detay paylaşım yaparlardı. Sonra hepsi bıraktı gitti. Ben de eskiden çok daha fazla aktiftim fakat dediğim gibi how it is devamı beklenmez. Kullanılır ve atılır.

Konuyu çok dağıttım. İyi dolmuşum  

Dedex55 Easy Tabii Ki Deyoutube
    Bulaşık makinesinde su sızıntısı, su akıtma ve su kaçağı sorunu yaşayanlar için genelde sorunun kaynağı olan sızdırmazlık contasının nasıl çıkarıldığını ve nasıl takıldığını videomda detaylı olarak anlattım. Videomda kullandığım contayı temizleyerek tekrar yerine taktım. Bunun sonucunda bulaşık makinelerinde bu contaların temizlikle de düzen tutabileceğini farkettiğim için içerik olarak sizlerle paylaşıyorum. #nasılyapılır #bulaşıkmakinesi #kendinyap #püfnoktası
    https://www.youtube.com/watch?v=rJlW71k1f5I&feature=youtu.be
    Dedex55 Easy Tabii Ki Deyoutube
    Bulaşık makinesi su sızıntısı ya da makinenin dışına su taşmasının bir çok sebebi olabilir. Conta, gider hortumu, şebeke suyu hortumu ve hatta pervaneler bile bu kaçağa yol açabilir. Videomda bulaşık makinenizde su kaçağı varsa ve makinenizi kurduğunuz yerde su göllenmesi oluyorsa arızalı parçayı ya da sorunu nasıl bulacağınızı ve çözeceğinizi anlattım. Faydalı ve detaylı bir anlatım oldu. Hepinizin işine yarayacak güzel bilgiler verdiğime eminim. Görsel olarak da verdiğim bilgileri teyit ettim. Kanalıma abone olarak destek vermeyi unutmayın. #çözüm #bulaşıkmakinesi #test #tamir
    https://www.youtube.com/watch?v=ID7qUyKssl8&feature=youtu.be

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bulaşık Makinesi Sızdırmazlık Contası: Pratik Bir Kılavuz

Bulaşık makinenizden sızıntı mı yaşıyorsun? Sorunun kaynağı muhtemelen hasarlı veya aşınmış bir sızdırmazlık contası olabilir. Bulaşık makinesi sızdırmazlık contası, suyun cihazın dışına sızmasını önleyen önemli bir bileşendir ve düzenli olarak temizlenmeli veya gerektiğinde değiştirilmelidir.

Bulaşık Makinesi Sızdırmazlık Contası Nasıl Takılır?

Bulaşık makinesi sızdırmazlık contası takmak karmaşık bir iş gibi görünse de, biraz pratik bilgiyle kendin yapabileceğin bir işlemdir. İşte adım adım bir kılavuz:

1. Eski Contanın Çıkarılması: Eski contanın yerini belirle ve çıkar. Genellikle bulaşık makinesinin kapağının çevresinde bulunur. Contanın genellikle bazı mandallarla veya vidalarla yerinde tutturulduğunu göreceksin.
    2. Temizleme ve Hazırlama: Çıkarılan contanın etrafındaki alanı temizle ve eski contanın kalıntılarından arındır. Yeni contanın düzgün şekilde oturması için yüzeylerin temiz ve kuru olduğundan emin ol.
    3. Yeni Contanın Yerleştirilmesi: Yeni contanın ambalajını aç ve yerine yerleştir. Contanın doğru şekilde hizalandığından emin ol ve mandallarını veya vidalarını sıkılaştırarak sabitle.
    4. Test Etme: Yeni contanın düzgün şekilde takıldığından emin olmak için bir test çalıştırması yap. Bulaşık makinesine bulaşık doldur ve bir yıkama döngüsü başlat. Herhangi bir sızıntı olup olmadığını kontrol et.

Bulaşık Makinesi Contalarının Bakımı

Bulaşık makinesi contalarının ömrünü uzatmak için düzenli bakım çok önemlidir. İşte bazı ipuçları:

• Düzenli Temizlik: Contaları düzenli olarak yumuşak bir bez ve ılık suyla silerek temizle. Bu, kir ve kalıntıların birikmesini önleyecektir.
    • Kontroller: Herhangi bir hasar veya aşınma belirtisi için contaları düzenli olarak kontrol et. Hasarlı contalar derhal değiştirilmelidir.
    • Yağlama: Contaların esnek ve düzgün çalışmasını sağlamak için zaman zaman silikon bazlı bir yağlayıcı ile yağlayabilirsin.

Başka İpuçları:

• Bulaşık makinesinin marka ve modeline uygun doğru contayı satın aldığından emin ol.
    • Contayı takmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice oku.
    • İşlemi daha kolay hale getirmek için bir çift eldiven takmayı düşün.

Bu adımları takip ederek, bulaşık makinesi sızdırmazlık contanı kolayca takabilir ve cihazından gelen sızıntıları önleyebilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • iyilik yap denize at.

• Hiç sökmeye çalışmadım. ama düzenli temizlerim, hem kendimi hemde bizimkilerin makinesini.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.