Şimdi Ara

Bulaşık makinesini sular kesikse çalıştırabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
19.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki programlı Beko D3 2001T marka/model bulaşık makinem var. Sular sık sık kesiliyor ve bulaşık yıkamak istiyorum . Kapağını açıp dışardan su verirsem Ve ardından çalıştırırsam acaba bulaşıklarım yıkanır mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bulaşık Makinesi Çalışırken Su Kesilirse Ne Yapılmalı?

Bulaşık makineniz çalışırken su kesilmesi can sıkıcı bir durum olabilir. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğine dair bilmeniz gerekenleri aktarıyoruz:

Bulaşık Makinesi Çalışırken Su Kesilirse Ne Olur?

• Bulaşık makinesi su kesintisi sırasında çalışmaya devam etmeye çalışır.
    • Ancak su olmadığı için bulaşıkları temizleyemez ve su almaya devam eder.
    • Bu da aşırı su birikmesine ve taşmalara neden olabilir.

Bulaşık Makinesi Çalışırken Sular Kesilirse Ne Yapmalı?

• Su kesildiğini fark ettiğinizde bulaşık makinesini derhal kapatın.
    • Su vanasını kapatın ve makinenin fişini çekin.
    • Makinenin içinde kalan suyu bir kova veya sünger yardımıyla boşaltın.
    • Bulaşıkları makineden çıkarın ve elde yıkayın.

Bosch Bulaşık Makinesi Çalışırken Su Kesilirse

Bosch bulaşık makineleri genellikle su kesilmelerini algılayabilir ve otomatik olarak durur. Ancak, bazı modellerde manuel olarak kapatmanız gerekebilir.

Bulaşık Makinesi Su Almıyorsa

• Su kesintisi nedeniyle bulaşık makinesi su almıyorsa yukarıda belirtilen adımları izleyin.
    • Ayrıca, su vanasının açık olduğundan ve hortumların bükülmediğinden emin olun.

Bulaşık Makinesi Susuz Çalışırsa Ne Olur?

• Bulaşık makinesi susuz çalıştırılmamalıdır. Bu, makinenin hasar görmesine neden olabilir.
    • Her zaman bulaşık makinesini çalıştırmadan önce su vanasının açık olduğundan emin olun.

Su kesintisi sırasında bulaşık makinenizi doğru şekilde kapatarak ve boşaltarak hasarları önleyebilir ve cihazınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Evet. Ama bir kere su vermeniz yeterli olmaz. Makineyi çalıştırdığınız andan itibaren 1 dk bekleyin pompa dursun 4-5 lt su ekleyebilirsiniz. Ön yıkama> ana yıkama> ara yıkama> son durulama olarak en az 4 aşamalı olarak su alımı boşaltımı yapar. Program aşamalarını çok iyi bilmeniz lazım. Bu da makinenin başında durup sürekli kontrol etmeniz gerek. O yüzden imkansız sayılır. Böyle bir şey yapmanızı önermem. Onun yerine suların ne zaman geleceğini saat olarak biliyorsanız internetten veya Koçtaş’Tan bulabilirseniz zaman ayarlı priz almanızı öneririm. 50-60₺ civarında fiyatı olması lazım. Prizi prize takıyorsunuz saat kaçta prizin aletinizi çalıştıracağını veya hangi saatte kapanmasını istiyorsanız ona göre ayarlayabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbari

İki programlı Beko D3 2001T marka/model bulaşık makinem var. Sular sık sık kesiliyor ve bulaşık yıkamak istiyorum . Kapağını açıp dışardan su verirsem Ve ardından çalıştırırsam acaba bulaşıklarım yıkanır mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim .

Hayır çalışmaz.

Bulaşık makinesinde su algılaması sayaç sistemi ile yapılır. Makine her su alımında gerektiği kadar suyu içinde bulunan sayaç ile sayarak alır.

Bu yüzden siz suyu direkt makinenin içine dökseniz bile makine bunu algılamayacak ve bir süre sonra hata vererek programı iptal edecektir

• 15 senelik Siemens makinamı sular kesildiğinde anlattığınız şekilde kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım, zaten program aralarında suyu boşaltıp su alımı için beklerken verin içine suyu kapatın kapağını devam etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: mecnunumm

15 senelik Siemens makinamı sular kesildiğinde anlattığınız şekilde kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım, zaten program aralarında suyu boşaltıp su alımı için beklerken verin içine suyu kapatın kapağını devam etsin.

Eski mekanik kontrollü makinelerle bu günün elektronik sayaçlı makinelerini karıştırmayın

Ha becerebiliyorsanız nasıl yaptığınızı söyleyin öğrenmiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

15 senelik Siemens makinamı sular kesildiğinde anlattığınız şekilde kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım, zaten program aralarında suyu boşaltıp su alımı için beklerken verin içine suyu kapatın kapağını devam etsin.

Eski mekanik kontrollü makinelerle bu günün elektronik sayaçlı makinelerini karıştırmayın

Ha becerebiliyorsanız nasıl yaptığınızı söyleyin öğrenmiş oluruz.

Alıntıları Göster
    Makinamın 15 SENELİK olduğunu belirtmiştim eğer okuduysanız.

• quote:

Eee??

Ben de size diyorum ki 15 senelik makinede Yaptığınız numara Yen'i makinelerde sökmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Eee??

Ben de size diyorum ki 15 senelik makinede Yaptığınız numara Yen'i makinelerde sökmez.

Alıntıları Göster
    Derdin nedir anlamadım. Anlaman kıt mı? Ben yeni-eski diyormuyum? Yaşadığım tecrübeyi yazmışım, bir iddiamda yok. Lafıda uzatıp durma ergenler gibi.

• quote:

Derdin nedir anlamadım. Anlaman kıt mı? Ben yeni-eski diyormuyum? Yaşadığım tecrübeyi yazmışım, bir iddiamda yok. Lafıda uzatıp durma ergenler gibi.

Yanlış yönlendiriyorsun. Adama diyorsun ki aç kapağını suyu dök içine kapat. He oldu çalışırdı o makine öyle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.