Şimdi Ara

Burnumdan Ameliyat Olacağım..sizce olayım mı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orjinalden alıntı: _İskeletor_

ben 3 ay önce oldum ameliyat sırasında hiç birşey hissetmiyorsun ama şimdi burada sen nasıldır diye sormuşsun söylemeden,de edemicem tamponları çıkarırken burnumdan ölmek istedim onu söyleyeyim işin en zor kısmı tamponlar
  • Pamuk diyebiliriz ama benim burnuma sokulan şey pamuk degildi plastikvari bişeydi Oooofff Ooooffff Hala Aklıma geldikçe ürperiyorum
  • olma...

• quote:

Orjinalden alıntı: achilleus1986

olma...

yaptığınız komik bir şey değil, hayati bir mesele... böyle ciddi meselelerde dalga geçmezsek forumda anlaşılabilir olmak adına çok şey kazanırız.

ameliyat ol olma demeyeceğim tabii ki olman daha iyidir sağlığın açısından, olursan da sana şunu söyleyeyim genel anestezide ameliyattan 6 saat sonrasına kadar bir şey yiyip içmiyorsun, ilk günün büyük kısmı uyuyarak geçiyor, narkozun etkisiyle yemek yedikten sonra kusabilirsin-hatta kusarsın (omurgamdan olduğum ameliyattan sonra 5 gün kustum), midende yanmalar olacaktır 2-3 hafta sonra geçiyor bunlara dayanırım dersen genel anesteziyle ameliyat ol, yok dersen açtır bir müzik ameliyathanede, kapa gözlerini işleri bitince açtırırlar nasıl olsa...

• bez metrelerce uzunlukta çek çek bitmez.Hele burnuna tepildikten sonra yutkunamazsın su içemezsin yemek yiyemezsin ızdırap olur.
  • burnundaki sümüklerin birikmesi,de cabası

Tampon cıkartılana kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin.K -- 16 Temmuz 2007; 21:26:33 >
  • arkadaslar super moral veriyorsunuz 2 hafta kaldı ameliyata girecegim ama bu yazılanları okuyunca korkum katlandı
  • anlatın dediniz anlattık yaşamış biri olarak bunu gerçekleri saklayamazdım ama ömür boyu öyle yaşamaktansa 1,2 gün sık dişini kardeşim
  • Benimde burnumda kemik vardı. Ameliyatla aldırdım. Suratında 1 hafta ağrı ve basınç hissediyorsun sonra bir ömür rahat ediyorsun
  • off.o zaman ben 20 yaşında falan olayım kemik gelişimimi tamamlıyım.gerçi daha ne kadar gelişicem onu da bilmiyom bayağı bir geliştim aslında kemik memik büyüyeceğini sanmıyorum.ama 20 yaşında olmak daha iyi hem zaman var biraz..ama çok kötü bişeymiş yani onu anladım
  • Sağlığın için ol derim ben..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xry

şimdi 17 yaşındayım.büyüdükçe zorlaşıyor mu?okullar açılmadan olsam mı ameliyat?

Bende burnumdan ameliyat olucam aynı yaştayız galiba
    Merak etme hep olaya iyi yanından bak bu arada 18 yaşından sonra ol çünkü önce gelişimini tamamlamamış oluyo
  • ameliyat için önce iyi bir KBB DR ARAŞTIRMASI YAP.sana tavsiyem gidebilirsen özel muayenehanesine git daha iyi ilgileniyorlar.lokal olabilir genel anestezi ile olmaz.iç çamaşırların kalır.tayt falan giyebilirsin.rahat ol canını sıkma çıplak olmaz
  • bxır olur yani tmm sağoldoktorlara ayıp olacak yani ondan.lokal anestezi saedce burnu uyuşturacaklar dimi.bu çok kötü bişey ya.tak tak çekiç gibi vuracaklar.genel anestezi istesem olmaz mı bayıltsınlar?
    quote:

Orjinalden alıntı: sılax1980

ameliyat için önce iyi bir KBB DR ARAŞTIRMASI YAP.sana tavsiyem gidebilirsen özel muayenehanesine git daha iyi ilgileniyorlar.lokal olabilir genel anestezi ile olmaz.iç çamaşırların kalır.tayt falan giyebilirsin.rahat ol canını sıkma çıplak olmaz

• Ne çekiç gibimi vuracaklar bende olmaktan vazgeçtim
    quote:

Orjinalden alıntı: Xry

bxır olur yani tmm sağoldoktorlara ayıp olacak yani ondan.lokal anestezi saedce burnu uyuşturacaklar dimi.bu çok kötü bişey ya.tak tak çekiç gibi vuracaklar.genel anestezi istesem olmaz mı bayıltsınlar?
    quote:

Orjinalden alıntı: sılax1980

ameliyat için önce iyi bir KBB DR ARAŞTIRMASI YAP.sana tavsiyem gidebilirsen özel muayenehanesine git daha iyi ilgileniyorlar.lokal olabilir genel anestezi ile olmaz.iç çamaşırların kalır.tayt falan giyebilirsin.rahat ol canını sıkma çıplak olmaz

• doğal burun en iyisi ağa.
  • genel ameliyat olman için ağzından entübasyon tüpü takmak zorundalar buda çalışma alanını daraltır.dr tercih etmez .fakat lokal anesteziyi iyi yaptıktan sonra acı hissetmezsin.sadece sesleri duyarsın....bu yüzden dr araştırmanı tavsiye ediyorum.çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi hesabı.korkacak hiçbirşey yok..tamam
  • Benim bunumdan hem kemik aldılar hem de sinüzit aynı zamanda oldu. Local aneztezi yaptılar. Devlet hastanesşnde oldum. Anesteziden sonra 1 saat sadece tık tık vurma ve kırma sesleri hissettim. Daha sonra sinüzite geçince anestezinin etkisi mi azaldı yoksa sinüzit ameliyetı mı zordur bilemem ama çok acı çektim. Sedyeye sıkı sıkı yapıştım. Ameliyat sırasında burnumda ödem oluştu. Doktor bir profesör çağırıp gösterdi. profesör ödem oluştuğunu başka taraftan gidip alması gerektiğini söyledi. Doktor da burnumu nerdeyse kazımaya başladı. Ameliyat 3 saatten falz sürdü.

Tampon olayına gelirsek, tampon çooookkkk uuuzzzuuuunn bir sargı bezi. Burnuna bu kadar uzun bir şeyin nasıl girdiğine inanamazsın. Çıkarırken biraz zahmetli ve acılı olabiliyor. Tabi kanama da olabiliyor.

Herşeye rağmen amelaiyattan 4 ay sonra burnum, nefes almam her şey mükemmel hale geldi. Uykum normale döndü. Çok rahatladım. Herşeye rağmen ameliyat olduğum için mutluyum.

Sana önerim çok iyi bir doktor araştırması yap. Yoksa benim hibi acı çekebilirsin. İyi bir doktor asla bu acıyı bana hissettirmezdi emin ol.

No Pain, No gain. Sağlığın için risk almalısın. Buna değer...

• çok güzel açıklamışsın teşekkürler.19 yada 20 yaşımda ameliyat olacam.lokal olacak o zaman mecbur.yani lokal olunca kendinde oluyosun dimi?sadece uyuşturuyolar?
  • korkma ol ya ameliyatını ben bile olmayı düşünüyorum burnum eğri biraz hem de kemerli,senin yerinde olsam hiç durmam ama ben hala kararsızım

işte burnumun resimleri olmaya değer mi?

tıkla

tıkla 2

tıkla 3

tıkla 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badakist -- 17 Temmuz 2007; 19:21:52 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.