Şimdi Ara

Burnumdan Ameliyat Olacağım..sizce olayım mı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar burnumun sol tarafı şişmişti kemik var dedi doktor onu kesicezameliyat olmam lazımmış.burun ameliyatı kötümüdür?bazıları zor diyolar bazıları burnu parçalıyo doktor diyolar.bi de yüzün çok şişiyomuş.burnum yara olmaya başladı geceleri nefes alamıyorum bi de ağzım acı oluyo bununla mı alakalıdır acaba.tecrubeleri yada bilgileri olanlara soruyorum.bi de ameliyata çıplak mı giricez merak ediyomhemşire fln nasıl oluyu

• Forumdan ErrayN arkadaşın da burnunda kemik vardı. Onunla irtibata geç seni motive edecektir. 3 ay kadar oluyor ameliyat olalı. Haliyle şişlik morarıklık olacak elbet ameliyat olacaksın sonucunda. Korkma ameliyat esnasında hiçbir şey hissetmiyormuşsun. Yaklaşık 2 haftada kendine gelirsin en geç. Sonra 6 ayda tamamen normal sağlıklı bir buruna kavuşursun.
  • estetikde olursan ii olur
  • Artık mikro-rinoplasti diye bi teknoloji çıktı burnu kırmadan törpü yöntemiyle en ince ayrıntısına kadar ameliyat ediyolar o yüzden hiç acı çekmeden çok kısa zamanda iyileşme görüyosun bilgilerine
  • vay.biraz daha beklesem kızılötesiyle bluetoothla falan ameliyat çıkar mı.çok korkuync bişey yaw bu ameliyat.
    quote:

Orjinalden alıntı: M~a~T~R~a~X

Artık mikro-rinoplasti diye bi teknoloji çıktı burnu kırmadan törpü yöntemiyle en ince ayrıntısına kadar ameliyat ediyolar o yüzden hiç acı çekmeden çok kısa zamanda iyileşme görüyosun bilgilerine
  • arkadaşım aynı ameliyatı bende oldum hem kemik hemde et aldırdım.bende başta cok cekinmiştim ama ameliyatta hiçbirşey hissetmiyorsun zaten,ameliyat sonrası 2 gün filan kötü gözünün altında morluklar oluyor dayak yemişşin gibi ama şimdi cok rahatım Allaha şükür keşke zamanında olsaymışım diyorum.
  • Bide iyi yanından düşün olayı.
  • korkma birşey olmaz ama burnunun şekli bozulabilir.onun için estetikte ol bence
  • şimdi 17 yaşındayım.büyüdükçe zorlaşıyor mu?okullar açılmadan olsam mı ameliyat?
  • ol tabii olm ama estetik olmayi unutma ...Amilyata 2 doktorunda girmesi lazim yoksa normal ameliyattan sonra estetik olmak istiyorsan en az 6 ay gecmesi lazim...Ikisi ayni anda girerse ama sorun yok.,
  • Okuldan bir müddet ayrı kalabilirim diyorsan okul zamanı ol bence Ama benim doktorum bu ameliyatı 20 yakın yaşlarda yapılması gerektiğini söylemişti büyümenin tamamen durması lazımmış sonradan oluşmasın diye ben 21 yaşında olmuştum
    quote:

Orjinalden alıntı: Xry

şimdi 17 yaşındayım.büyüdükçe zorlaşıyor mu?okullar açılmadan olsam mı ameliyat?
  • ben de onu soracaktım.bi doktor vardı hastanede bayan.o kemik gelişimini tamamlaman lazım lazım demişti.1 ay sonra falan kontrole gitmiştim.işte nedir durumum diye.o doktor yoktu evlenmiş mi ne onun yerine başka bi doktor vardı.girdim içeri 15 dakika falan benimle ilgilenmedi.bi tane bayanla bilgisayarda bişeyler yapıyodu.görev yöneticisini açmış kapayamıyolardı hata falan veriyodu.çekilin şurdan dedim.tabi içimdenneyse sıra bana geldi ve burnuma 5 saniye baktı direk ameliyat dedi.hemen gel edelim dedi.e dedm daha önceki doktor gelişmin.. bışver sen onu dedi.garip bi doktor çözemedim çıktım.kafamı karıştırdı.
    quote:

Orjinalden alıntı: musar

Okuldan bir müddet ayrı kalabilirim diyorsan okul zamanı ol bence Ama benim doktorum bu ameliyatı 20 yakın yaşlarda yapılması gerektiğini söylemişti büyümenin tamamen durması lazımmış sonradan oluşmasın diye ben 21 yaşında olmuştum
    quote:

Orjinalden alıntı: Xry

şimdi 17 yaşındayım.büyüdükçe zorlaşıyor mu?okullar açılmadan olsam mı ameliyat?

• kardeşim sen en iyisi araştır bu işi yapan kulak,burun,boğaz doktorları var onlara bir danış arada doktorların icinde de manyakları cıkmıyo değil herşeyin normal bir zamanı var.Hastanedeki doktor adam oracıkta ameliyat edecekti beni dur filan dışardan gittim doktora adam muayeneler testler filan sonra ameliyat ameliyatın kücüğü büyüğü olamz dedi
  • Benimde kemik var sol taraf tamamen iptal sol tarafdan hiç nefes alamıyorum. Kışın bide sağ tarafda tıkanınca ağızdan nefes almak bi hayli zor oluyor. Gece yatınca bazen düdük gibi ses çıkıyor. Bu yüzden aile içinde lakabım düdüklü tencereye kadar geldi. Hiç biri doğru değil tabi ki ama yinede geceleri nefes alırken zorlanıyorum ve koşarken. Sanırım bende de et veya kemik var.
  • düdüklü tencereAllahtan benden öyle ses .çıkmıyor.ben sol taraftan nefes alıyom ama biraz daha az tabii.
    quote:

Orjinalden alıntı: *METT*

Benimde kemik var sol taraf tamamen iptal sol tarafdan hiç nefes alamıyorum. Kışın bide sağ tarafda tıkanınca ağızdan nefes almak bi hayli zor oluyor. Gece yatınca bazen düdük gibi ses çıkıyor. Bu yüzden aile içinde lakabım düdüklü tencereye kadar geldi. Hiç biri doğru değil tabi ki ama yinede geceleri nefes alırken zorlanıyorum ve koşarken. Sanırım bende de et veya kemik var.

• Valla benim arkadaşıım oldu.Durum hiç açıcı değil.Dediğine göre uyutmamışlar.Burun bölgesi uyuşuk tam 1 saat tak tak ve kafasına birşey çarptığını hissederek ameliyat olmuş
  • lokal anastezi altında burun ameliyatı olmak çok saçma sakın olma.

genel anastezi altında ameliyat ol. iyi bir estetik cerraha bu konuda deneyimli birine ameliyat ol. hem burnundaki kemikten kurtulursun daha sağlıklı nefes alırısın hem de yüzüne uygun bir burun şeklin olur. geçmiş olsun
  • arkadasım aynı sorundan bende ameliyat olacagım bu ayın 30'unda.biraz korkuyorum ama yapacak birsey yok benim genel anestezi olacak olan arkadaslarım korkulacak bir durum yok diyor kıkırdak doku oldugu icin ameliyat sonrası bir acı cekmiyormussun ben 30 unda gireyim ayrıntıları anlatırım
  • Bekliyorum arkadaşım geçmiş olsun sana da.bu araada local genel anestezi ne oluyor?locak sadece bir kısmı uyuşturmak mı?genel uyutmak heralde?uyutmadan olmaz ya çok kötü bişey o..bi de ameliyata çıplak girmiyoz dimi hala kimse bişey söylemedi..
    quote:

Orjinalden alıntı: turexx

arkadasım aynı sorundan bende ameliyat olacagım bu ayın 30'unda.biraz korkuyorum ama yapacak birsey yok benim genel anestezi olacak olan arkadaslarım korkulacak bir durum yok diyor kıkırdak doku oldugu icin ameliyat sonrası bir acı cekmiyormussun ben 30 unda gireyim ayrıntıları anlatırım
  • ben 3 ay önce oldum ameliyat sırasında hiç birşey hissetmiyorsun ama şimdi burada sen nasıldır diye sormuşsun söylemeden,de edemicem tamponları çıkarırken burnumdan ölmek istedim onu söyleyeyim işin en zor kısmı tamponlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.