Şimdi Ara

burslu ozel de okumak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben simdi sorunumu anlatayim.

tmyim. bazi universiteler var.. ozel universiteler ve egitim kalitesinden ogrenci olanaklarina kadar cok daha iyi olanaklar var. simdi devlette okumak sacma geliyor. ozel unide okumanin sana hayat uzerinde daha cok olanak suncagini dusunuyorum.

ama sorun su. simdi arkadasim 200. ile 50 binincinin ayni unide okumasi buyuk bi haksizlik.

ve ogrenci kalitesi dusuk olcagi icin egitim olanaklarindan yararlanma da dusuk olcak muabbeti var

sizce siz burslu gidermisiniz yoksa devlet akarmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Özel üniversiteye bağlı.Bazı özel üniversitelerde burslularla burssuzlar eşit haklara sahip değiller.Apartman üniversitesi olan özel üniversiteleride tercih etmem.

• En iyisi burslu okumak bana göre.Kalite düşer felan hikaye hocalar dize getirir.Ekşide vs yorumlar var bak istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

quote:

Orijinalden alıntı: yertek

arkadaslar ben simdi sorunumu anlatayim.

tmyim. bazi universiteler var.. ozel universiteler ve egitim kalitesinden ogrenci olanaklarina kadar cok daha iyi olanaklar var. simdi devlette okumak sacma geliyor. ozel unide okumanin sana hayat uzerinde daha cok olanak suncagini dusunuyorum.

ama sorun su. simdi arkadasim 200. ile 50 binincinin ayni unide okumasi buyuk bi haksizlik.

ve ogrenci kalitesi dusuk olcagi icin egitim olanaklarindan yararlanma da dusuk olcak muabbeti var

sizce siz burslu gidermisiniz yoksa devlet akarmi

Sabancida okuyan arkadaslar pek memnun degil. Yani okulun tarisi asiri zengin bmw porschelerle dolasan tipler. E onlar dersleru unursamayinca hocalar napsin sinif seviyesinu dikkate almalari gerekiyor.

bilkent de artik oyle olmus duyduguma gore cunku burssuz cok almaya basladi.

Bilkent'te öyle olmuş evet okuyan bir tanıdık anlattı herşeyi paraya çevirir olmuşlar ayrıca.

Ek olarak @yertek sen Koç'un öğrenci kalitesini beğenmiyorsun ama eğitimi bambaşka gerçekten. Düşün derim :)

• Aynen tanıdığım bilkentte orayı da batırmışlar

• Burslu özelde okumak yerine özelde burslu okusan daha kolay olur. Şaka bir yana zaten gördüğün ilgi alaka aldığın notlar ve önündeki imkanlar bazı özel okullar özellikle Bilkent ve Koç'u ayrı bir kefeye koyuyor ki ilk 200'e girip giden kişi zaten başarısı ve derslerdeki alakasıyla çok iyi yerlere gelebiliyor.Okuldan daha önce mezun olmuş ve şu an için doktora ya da masterını yurtdışında çeşitli üniversiteler de yapan birçok öğrenci olmakla birlikte üniversitenin daha sonra öğrenci alınımını düşünerekten aldıkları bu öğrencileri ellerinde tutmaları ve önlerinde türlü türlü imkanlar sunması gerekli eğer azimliysen her yol açılır orada sana. Devletteki gibi tek tek tırnaklarınla kazımazsın.
  • arkadaslar iyi guzel de boyle ozel universuteden mezun olup basarili bireyler pek goremedim. kime baksan en basarililar boun itu odtu seklinde.

yoksa bu ozel universiteler de olanaklar fasa fiso mu.. bunlar buyuk bir reklam kampanyasi mi...

son not. simdi izel universite de arkadas ortaminin kotu olcagini dusunuyorum. oraya burslu gidenle burssyz giden hem akademik hem felsefe hem de yasayis tarzi bakimindan farkli bence. yoksa yaniliyormuyum.

• yertek Y kullanıcısına yanıt
    çevrende özelde okumyor diye böyle bir düşünceye varamazssın :) boşuana 20 25 bin tl verilmiyor aylık özel okullara...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.