Şimdi Ara

C++ gets() kullanınca hata veriiyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba visual studio kullanıyorum C++ gets() kullanınca hata veriiyor yardım kod bu arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

• #include <stdio.h>
    ?

Ayrıca internetten hatayı aratman her zaman daha mantıklı. Konuyu açmana değmez yani, 2 dakikada bulursun çözümünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 20 Ocak 2019; 22:9:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: requizm

#include <stdio.h>
    ?

Ayrıca internetten hatayı aratman her zaman daha mantıklı. Konuyu açmana değmez yani, 2 dakikada bulursun çözümünü.
    stdio.h ı da denedim herşeyi denedim hocam internetten de baya bi araştırma yaptım ama hep hata veriyor son çare olarak foruma atayım dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackfyre33

stdio.h ı da denedim herşeyi denedim hocam internetten de baya bi araştırma yaptım ama hep hata veriyor son çare olarak foruma atayım dedim.

Alıntıları Göster
    Peki verdiği hata nedir?
  • quote:

Peki verdiği hata nedir?

Alıntıları Göster
    hocam sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor bu gets() leri kullanınca hata vermeye başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackfyre33

hocam sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor bu gets() leri kullanınca hata vermeye başladı

Alıntıları Göster
    Şöyle bir yazı buldum. Ben pek get kullanmadığım için bilmiyorum.

'The gets function was considered too dangerous (because it can easily cause a buffer overflow), so it was removed from the latest revisions of both C and C++.

You are supposed to use fgets instead. With that function you can limit input to the size of your buffer.'

fgets'e bakın isterseniz.
  • quote:

Şöyle bir yazı buldum. Ben pek get kullanmadığım için bilmiyorum.

'The gets function was considered too dangerous (because it can easily cause a buffer overflow), so it was removed from the latest revisions of both C and C++.

You are supposed to use fgets instead. With that function you can limit input to the size of your buffer.'

fgets'e bakın isterseniz.

Alıntıları Göster
    teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.