Şimdi Ara

Çalışmama Problemi Ne Olabilir? Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarım son zamanlarda ilging bir şekilde çalışmamazlık yapıyor. Daha önce tamamen normal çalışan bilgisayar (2005 yılından beri) son zamanlarda "açma kapama" düğmesine konununca hiç tepki vermiyor. Hiç ses yok, hiç ışık yok, sadece kasa içersinde yeşil ışık yanıyor. Ve aradan belli bir süre geçtikten sonra (bazan 1, bazan 3 veya 5 dakika sonra) kendiliğinden çalışıyor ve hiç hata mesajı vermiyor ve herbir fonksiyonu normal çalışıyor. Bazan bu sonradan kendinden çalışma huyu da gerçekleşmiyor ve nekadar ana düğmeye basarsam basayım hiç açılmıyor. Ama genellikle belli bir süre sonunda kendiliğinden çalışıyor. Bu güne kadar yaptığım işlemler şöyle ve hiçbirinden sonuç alamadım;
    -Öncelike başka bir güç kablosu kullandım
    -Bilgisayarı başka bir odanın prizinde denedim
    -Bilgisayarın tüm harici ve dahili unsurlarını (Ram, floppy, hard disk, CDROM, grafik kartı gibi) tek tek kontrol ederek çıkardım ve tekrar yerine taktım
    -tüm kablolar kontrol edildi

Bilgisayarım;
    P4 ATX Colorsit Kasa
    ASUS A7N8X-X Motherboard
    AMD 2600 Sempron işlemci
    128 Mb 5x5200 Ekran kartı
    40 GB 7200 rpm Samsung HDD
    DVDROM-Combo
    Floppy
    USB Modem

Benzer tecrübesi olanların yardımlarını bekliyorum, Teşekkürler

• Senin sorunun belliki power supply den başka bir power ile dene sorun çözülecektir
  • Başka bir power supply'ın uyumluluğunu nasıl anlayabilirim? Hangi değerlerin aynı olması gerekiyor?

quote:

Orjinalden alıntı: ridvan1903

Senin sorunun belliki power supply den başka bir power ile dene sorun çözülecektir
  • Anakart üzerinde yeşil ışığın yanması, power supply da problem olmadığı anlamına gelmez mi?
  • gelmez, sen yinede power ı denesen iyi olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: fyazici

Anakart üzerinde yeşil ışığın yanması, power supply da problem olmadığı anlamına gelmez mi?
  • Kasanızın düğmesini de kontrol ettiniz mi..? Ve o düğmenin anakarta olan bağlantı kablosunu çıkarıp yeniden takmayı..?
  • "ridvan1903" ve "alone_boy07" arkadaşların tavsiyesi üzerine bilgisayarımı başka bir power supply ile denedim ve çalıştı. Yeni bir power supply aldım ve şu an sorunsuz açılıyor.

Donanim.com Forumlarından bugüne kadar pekçok bilgi edinmiş birisi olarak bu tecrübemin forumu kullananların benzer sorunlarını çözmesi dileğiyle SONUCU buyara aktarıyorum.

Tekrar teşekkür eder, neşeli ve saygılı forum paylaşımları dilerim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.