Şimdi Ara

CANNONDALE VS SCOTT VS MERİDA BİG NİNE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütçem 2000-2500 TL arası.Aşağıdaki 3 model arasında bir türlü karar veremiyorum.Yorumlarınız ve kullananların tecrübeleri benim için çok önemli.Aşağıdaki modellerin sanırım kadro kalitesi belli bir seviyenin üstünde benim merak ettiğim donanım bakımından sizin tercihinizin hangisi olacağı yönünde.Şimdiden çok teşekkürler.

1-Cannondale Trail SL 3
    2-Scott Scale 670
    3-Merida BigNine TFS 500

• Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Eğer dağ bisikleti alacağınızdan eminseniz (o kadar para vermişken yanlış almayın) seçeneklerinizden donanımı en iyi olan Merida.
  • Merhaba,

Merida 29" , digerleri 26" jant ebatlarindalar.( 29" aslinda 28" fakat lastik ebatindan oturu 29" telafuz ediliyor denilsede sizin icin pratikde farki onemli)

Donanim olarak 1 tık Merida vites sisteminde onde olmasina ragmen Cannondale nin vites sistemi kotude degil,maşa olarak kullandigi markayi tercih ederim.He Scott inda vites sistemi +/- ayni.Yani aman aman farklar yok bakildiginda.

En buyuk fark Merida nin 29" ,digerlerinin 26" olmasi. Tercihimi Cannondale dan yana kullanirdim,fikrim bu.

Ama benim icin biraz daha onemli nokta donanim.Bu fiyat scalasinda Sedona 771 2013 tercih ederim.OK.kadro onemli ama kullanim alaninizi az cok tahmin edersiniz ve bi taban kismi vardir kaliteninde...Sedona bu taban kismida fazlasi ile karsilar cinstendir.

Mesela 1600 TL. Butce icin RockRider 8.1 var ki; Sedona 771 ile arasindaki yaklasik 1000 lira fark deger mi diye dusunuyor insan...Fark OK,ama 1000 TL??? :s

Marka nispeten onemli olsada HERSEY degildir,sakin unutmayin.Kimse " Aaa adamda scott var,Aaa trek var falan var " demesi icin 1000 liralik donanimlara binemem.Binsemde gidip 2 kati fiyat vermem:)

He DH alirsiniz ki; bransttir.O vakit kesinlikle markalarin referansi onem arz eder...Yanlis anlasilmasin dediklerim

• Psycho Cyclops P kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk çok teşekkür ederim.

Evet mtb almaya karar verdikten sonra önce marka sonra model araştırması yaptım.Yukarıdaki modelleri fiyat aralığı içerisinde seçtim.Belki 1700-1800 TL ye daha iyi bsikletler vardır bilmiyorum ama dediğim gibi fiyat aralığından sonra beğendiğim modellerdi bunlar.Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONUR ÖZGÜR

Hoşbulduk çok teşekkür ederim.

Evet mtb almaya karar verdikten sonra önce marka sonra model araştırması yaptım.Yukarıdaki modelleri fiyat aralığı içerisinde seçtim.Belki 1700-1800 TL ye daha iyi bsikletler vardır bilmiyorum ama dediğim gibi fiyat aralığından sonra beğendiğim modellerdi bunlar.Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Neden dağ bisikletini seçtiniz?
  • Rdegerli kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim.Benimde zaten asıl anlamak istediğim nokta burasıydı.Kadrolar tamam eyvallah ama donanımlar eğer ki çok zayıf kalacaksa sırf kadroya o kadar para vermek bana da çok mantıksız geliyor. Sedona 771 modelini inceleyeceğim öneriniz üzerine.Eğer başka modeller de varsa önerebileceğiniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Birde yorumunuza istinaden şunu sormak istiyorum. Merida 29 jant olmasına rağmen Cannondale tercih ederim demiştiniz.Bu 29 jant 26 jant kıyaslamasına göre mtb için 26 daha uygun olacağını düşünmenizden mi yoksa donanım farkından mı?

İlginize tekrar çok teşekkürler,
  • Forameindo F kullanıcısına yanıt
    Şöyle açıklayayım.Kendi başıma olduğum zamanlar İstanbul Kadıköy-Pendik arası yol yapıyorum.Ama özellikle haftasonları arkadaş grubunun da katılımıyla araziye çıkıyoruz.Bu sebeple mtb seçtim.
  • ONUR ÖZGÜR O kullanıcısına yanıt
    Bu arada bugun çevremde olan arkadaşlara sözlü olarak sorduğum yukarıdaki modellerden,

2 kişi Merida
    2 kişi Scott .
    1 kişiden Sedona 771 yanıtını aldım.
  • quote:

Bu arada bugun çevremde olan arkadaşlara sözlü olarak sorduğum yukarıdaki modellerden,

2 kişi Merida
    2 kişi Scott .
    Merida Ebay de 1235 dolar uygun fiyatlı. Kadrosuda güzel donanımıda.
    http://www.ebay.com/itm/Mountain-Bike-MERIDA-BIGNINE-29er-TFS-500-2013-/300880349653?pt=Biciclette&var=&hash=item460dddc9d5

Erdoğanlarda 2600TL.

--

Cannondale kadrosu bir adım önde fakat donanım geride. Lastikler kötü (schealbe rapid) Merida lastikler daha iyi Maxxis.
    Maşa konusunda XCT ve RochSox iki maşada kaliteli gibi gözüküyor aynı fiyatlarda. Fakat RochSox daha ünlü bi marka.

--

Sedona 771
    http://www.nihatbisiklet.com/tr/sedona-771-mtb-2013--u

X7 Sram set donanımlı sağlam makina. 771 alan arkadaş vardı oda gelsin yorumlasın.
    http://forum.donanimhaber.com/m_75236767/tm.htm

Kadroyu ön planda tutup ilerde donanım yükseltme işini düşünürüm dersen Cannondale alabilirsin.
    Aslında Cannon ile Merida deve kadar fark yok aralarında ikiside güzel bisikletler..

• quote:

Merhaba,

Öncelikle detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim.Benimde zaten asıl anlamak istediğim nokta burasıydı.Kadrolar tamam eyvallah ama donanımlar eğer ki çok zayıf kalacaksa sırf kadroya o kadar para vermek bana da çok mantıksız geliyor. Sedona 771 modelini inceleyeceğim öneriniz üzerine.Eğer başka modeller de varsa önerebileceğiniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Birde yorumunuza istinaden şunu sormak istiyorum. Merida 29 jant olmasına rağmen Cannondale tercih ederim demiştiniz.Bu 29 jant 26 jant kıyaslamasına göre mtb için 26 daha uygun olacağını düşünmenizden mi yoksa donanım farkından mı?

İlginize tekrar çok teşekkürler,

29" ve 26" jant tercihi tamamen kisinin kullanimina bagli olarak yine kullanicinin secim kriteri detaydir. Yani genel olarak 26" 29" dan iyidir veya tam tersini demek mumkun degil! Ama birbirlerine karsi avantajlari vardir ve bu avantajlarda yine genel degil kisiye goredir.

26" nin benim icin avantaj tarafi; daha kontrol edilebilir daha seri manevralar yapabilir hukum edebilmek anlaminda daha kolay kullanilabilir.

Ayrica Cannondale bu markalar icerisinde sadece bnm icin bir adim onde. Yoksa aman aman farklari yok gelistirdikleri teknoloji ve arge farkliliklari var sadece.

Acikcasi entry level donanim ile orta seviye donanimlar varken marka kadro secmenin mantigini cozemedim.

Ust duzey donanim zayif kadro yerine orta seviye marka kadro OK.

F/P olarak verdigin scalada 771 ve 1600 tl den 2600 seviyesine kadarda Rockrider 8.1 oneririm. Yine sram x7 ve elixir 3 + deore aynakol + rock shox recon silver tk var. Bu donanim bu fiyata oldukca iyi.

Rockrider ;ispanya nin Orbea markasi ile ayni fabrikada uretilmekte ve ayni garanti kosullari gecmektedir. Omur boyu garantilidir tum kadro,handlebar dahil. Montaji Fransa da yapilmaktadir.Yani kadro konusunda bende ilgilendigimden arastirdim ve beni tatmin eden sonuclar elde ettim.

• quote:

2 kişi Merida
    2 kişi Scott .

771 hakkında merak ettiğiniz birşey olursa yanıtlarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

2 kişi Merida
    2 kişi Scott .

Alıntıları Göster
    bir Merida'cı olarak bence de Merida :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur NET

Alıntıları Göster
    RockRider 8.1 fiyat olarak gerçekten çok uygun görünüyor.Açıkçası daha önce incelemedim bu yüzden öneriniz üzerine bakıcam mutlaka.Dediğim gibi kesinlikle marka gösteriş aramıyorum.Ortalama kadro ortalama donanım yeterli olur.Ama dediğim gibi 2500 TL yi gözden çıkardım.Mevcut bisikletimi satıyorum alıcısı hazır sadece benim yeni modele karar vermem gerekiyor.

771 inceledim hoşuma da gitti ama fiyat benim bütçemi aşıyor maalesef :(

• quote:

RockRider 8.1 fiyat olarak gerçekten çok uygun görünüyor.Açıkçası daha önce incelemedim bu yüzden öneriniz üzerine bakıcam mutlaka.Dediğim gibi kesinlikle marka gösteriş aramıyorum.Ortalama kadro ortalama donanım yeterli olur.Ama dediğim gibi 2500 TL yi gözden çıkardım.Mevcut bisikletimi satıyorum alıcısı hazır sadece benim yeni modele karar vermem gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Kadro iyi olsun donanımı sonradan yükseltirim diyemiyorum.O yüzden donanımda en az orta seviye olması lazım.Zaten sıkıntım bu.Söylediğim modellerin kadrosunun iyi olduğunun farkındayım amacım içlerinden donanımı en iyi olanı anlayabilmek.

Yada sizlerin önerisiyle daha farklı marka modellere yönelmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR ÖZGÜR -- 29 Haziran 2013; 2:10:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

2 kişi Merida
    2 kişi Scott .

İlginize çok teşekür ederim.771 modelini inceledim çokta beğendim ama benim bütçemi aştığından dolayı şimdilik biraz geri planda kaldı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur NET

Merhaba,

Merida kullanan birisi olarak BigNine serisi mi yoksa MATTS TFS 500 veya 600 mü sizce daha tercih edilebilir ve nedenini kısaca yazabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Alıntıları Göster
    RR 8.1 i decathlon magazalarinda deneyebilirsiniz.

771 ise 1350 dolar civarinda.Yani 2600 tl oluyor.Eger iyi pazarlik ve odeme sekline gore fiyat dusurulebilir.

Guncel bir cok marka/model i imkanlar dahilinde incelemeye calistim ama yukaridaki modellere alternaif henuz bulamadim.Eger bulursam,bulan bilgilendirir ise bende alternatif secenek olarak listeme alirim.Ama su an icin RR 8.1 benim derecelendirmem de 1.sirada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Merida Ebay de 1235 dolar uygun fiyatlı. Kadrosuda güzel donanımıda.
    http://www.ebay.com/itm/Mountain-Bike-MERIDA-BIGNINE-29er-TFS-500-2013-/300880349653?pt=Biciclette&var=&hash=item460dddc9d5

Erdoğanlarda 2600TL.

--

Cannondale kadrosu bir adım önde fakat donanım geride. Lastikler kötü (schealbe rapid) Merida lastikler daha iyi Maxxis.
    Maşa konusunda XCT ve RochSox iki maşada kaliteli gibi gözüküyor aynı fiyatlarda. Fakat RochSox daha ünlü bi marka.

--

Sedona 771
    http://www.nihatbisiklet.com/tr/sedona-771-mtb-2013--u

X7 Sram set donanımlı sağlam makina. 771 alan arkadaş vardı oda gelsin yorumlasın.
    http://forum.donanimhaber.com/m_75236767/tm.htm

Kadroyu ön planda tutup ilerde donanım yükseltme işini düşünürüm dersen Cannondale alabilirsin.
    Aslında Cannon ile Merida deve kadar fark yok aralarında ikiside güzel bisikletler..

Kadro iyi olsun donanımı sonradan yükseltirim diyemiyorum.O yüzden donanımda en az orta seviye olması lazım.Zaten sıkıntım bu.Söylediğim modellerin kadrosunun iyi olduğunun farkındayım amacım içlerinden donanımı en iyi olanı anlayabilmek.

Yada sizlerin önerisiyle daha farklı marka modellere yönelmek.

İlginize tekrar çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

771 ise 1350 dolar civarinda.Yani 2600 tl oluyor.Eger iyi pazarlik ve odeme sekline gore fiyat dusurulebilir.

Guncel bir cok marka/model i imkanlar dahilinde incelemeye calistim ama yukaridaki modellere alternaif henuz bulamadim.Eger bulursam,bulan bilgilendirir ise bende alternatif secenek olarak listeme alirim.Ama su an icin RR 8.1 benim derecelendirmem de 1.sirada.

771 fiyatını ben 2800 TL'den ucuza göremedim o yüzden öyle söyledim.1350 dolara varsa eğer ona da bakabilirim.

RR 8.1 i dediğim gibi inceliyeceğim arada ciddi fiyat farkı var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

771 fiyatını ben 2800 TL'den ucuza göremedim o yüzden öyle söyledim.1350 dolara varsa eğer ona da bakabilirim.

RR 8.1 i dediğim gibi inceliyeceğim arada ciddi fiyat farkı var.

Ilave olarak Focus Black Raider 1.0 ve 2.0 altenatif secenek olarak bakilabilir.F/P degiller ama kadro olarak hicte bahsi gecen merida veya scott dan asagi kalmaz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.