Şimdi Ara

Canon 600d ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Canon 550d almayı düşünüyorum.Araştırma yaparken yabancı sitelerde Canon'un 600d modelini bu şubat ayı içerisinde çıkaracağı yazıldığını gördüm.Canon'un bu modeli çıkartmayı planladığı tarih gerçekten belli mi? 600d çıkarsa 550d'nin fiyatlarında ne kadarlık bir düşme olur?

• Genelde Canon un bu seviyedeki modelleri yılda bir kez yenileniyor. Ya şubat olur ya da mart, olmadı en geç nisan. Fiyat konusuna gelirsek; 550d fiyatları bu seviyeleri korur, yıl sonuna doğru 100-150$ düşer. Ama yeni çıkan model piyasaya zaten 550 d den 200$ kadar daha yüksek bir fiyata girer ki bugünkü 550d fiyatından almak isterseniz yine yılsonunu beklersiniz. Eğer ben beklemem yeni modeli 200 $ daha pahalıya hemen alırım diyorsanız yine şöyle bir durum oluşur; aynı fiyata 600d mi alayım yoksa 60d mi alayım soruları kafanızı karıştırmaya başlar. Bence 600d yi beklemeden bir 60d alın ve hemen kullanmaya başlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Genelde Canon un bu seviyedeki modelleri yılda bir kez yenileniyor. Ya şubat olur ya da mart, olmadı en geç nisan. Fiyat konusuna gelirsek; 550d fiyatları bu seviyeleri korur, yıl sonuna doğru 100-150$ düşer. Ama yeni çıkan model piyasaya zaten 550 d den 200$ kadar daha yüksek bir fiyata girer ki bugünkü 550d fiyatından almak isterseniz yine yılsonunu beklersiniz. Eğer ben beklemem yeni modeli 200 $ daha pahalıya hemen alırım diyorsanız yine şöyle bir durum oluşur; aynı fiyata 600d mi alayım yoksa 60d mi alayım soruları kafanızı karıştırmaya başlar. Bence 600d yi beklemeden bir 60d alın ve hemen kullanmaya başlayın.

Katılıyorum

• 550D ve 100D modelleri 600D ve 1100D olarak yenilenecek bir kaç ay içerisinde. 600D yine 18mp cmos kullanacak 7D 60D 550D 'de olduğu gibi... 1100D 12mp cmos kullanacak...

Şubat ayında duyurulursa en iyi ihtimalle Mart ayının ortası gibi gelir bence beklemeye değmez en fazla 60D'nin özelliklerine yakın bir şeyler çıkar. Bildiğim kadarıyla oynar LCD 600D ile birlikte de gelecek... Bir de Digic IV kullanılacak... Belki noise performansı ve diğer bir kaç özellikte geliştirme yapmış olabilirler...

Kişisel kanaatimi sorarsan beklemeye değmez 550D'nin fiyatı bu aralar çok fiyat farkı olmaz 500D'ler dahi 2. elde bayağı değerli... Eğer güncel bir gövde almayı planlıyorsan 60D 18-135 İS ile spot olarak 1750 tl gibi fiyata alınabiliyor. Yani fiyatların düşmesi ve beklenecek süeye değmesi ancak bu senenin son çeyreğine doğru olur... Bence 2. el temiz az kullanılmış 550D'lere bak fiyatları 1200-1250 TL gibi...

• Canon 600D & Canon 1100D & Speedlite 320 ve 270 EX'ler tanıtıldı, Detaylar aşağıdaki bağlantıda..

http://www.canonturk.com/vbulletin/canon-dan-haberler/5529-canon-600d-canon-1100d-320ex-270ex.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.