Şimdi Ara

Canon ip7250 resetleme problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
3.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde canon ip7250 (cihazin üstünde yazan pc de görünen ip7200 )
    Çok güzel kullanıyordum ancak geçenlerde ne olduysa dolan2 kartuşu okumuyor , kırmızı ışıklar birtürlü yanmadi, yerine baska hazır birtane kartuş koydum sıfır onuda okumadi.Kartuşu değiştirecektim ama o yüzden karar veremedim.servis moda geçmeyi denedim sonra 3 kartuşuda okumaz oldu.

Sorun makinada olabilir.Bu yüzden resetleyip service tool ile sıfırlamak istiyorum.
    Bütün denilenleri yaptım ancak bir türlü olmuyor :

- yazıcı kapalıyken sağdaki kırmızı üçgene bastım.
    - sonra(power) tusuna basılı tutup
    - acma (power) tuşunu bırakmadan
    - kırmızı üçgenden elimizi çektim
    5 kez ücken 6 kez ve 2 kezde üçkene basıp powerida bırakıp denedim birtürlü olmuyor.
    Beyaz ışık sönüp durduktan sonra yeniden hata modu cıkıyor , beyaz acikken turuncu yanıp sönüyor.
    Yalnız birkere olur gibi oldu ama servis moda nasil geçtiğini bir türlü çözemedim.Tekrar yapamadim.

Service tool ServiceTool_V1074 Service tool v3400ServiceTool_V2000 CANON MP250 service tool hepsini denedim 006 hatası çıkıyor.

Bu konuda tam doğru servis tool ve Canon ip7250 servis moda alma kombinasyonu nedir yardımcı olan varsa çok sevinirim.Yoksa makinayı rafa kaldıracam...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantasticvolk -- 12 Temmuz 2016; 1:43:25 >

• kartuşların çipleri kirlenmiş olabilir bu sebeple yerine oturduğunda kartuşu tanımıyor olabilir. aynı şekilde kartuş çipinin oturduğu yüzeyde kirlenmiş olabilir. öncelikle çip ve yataklarını temizleyin derim.
  • Evet silgiyle bile sildim , iice temizledim,resetlemeye calisirken biridaha bozuldu,ayrica yedek siyah kullanilmamis mühadil kartuşuda denedim olmadi.

O yuzden bi resetletip chipide servise toolla sifirlayip denemek istiyorum.Ama bir türlü olmadı....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kolay gelsin bu yazıcının deep clean noozle check prosedürünü nasıl yapıyoruz acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.