Şimdi Ara

CD ÇALAR NASIL MP3 ÇALAR DURUMA GETİRİLİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
23.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski arabamda kaset çalar vardı, Bir mp3 çalar ve kandırmaca bir kaset yardımı ile sorunsuz müzik dinliyordum.
    Yeni aldığım arabamda sadece cd çalar var. Bir cd en fazla 18 şarkı alıyor. Arabanın içi cd çöplüğü oluyor. Acaba CD çalara mp3 çaldırmak mümkün değil midir? Bilen ve uygulayan arkadalar bizimle paylaşır sa sevinirim.

• http://forum.donanimhaber.com/m_7342530/tm.htm

Yukarıdaki konu işini görebilir. Arkadaş gayet detaylı anlatmış ama işin başına oturunca ne kadar kolay olur bilmiyorum. Belki bir elektronikçiye bu şekilde yaptırılabilir..
  • Konu ile alakasız

+1 inşallah cd çalara mp3 çaldırmak mümkün oluyordur.

quote:

Orjinalden alıntı: gurhangurcan_

http://forum.donanimhaber.com/m_7342530/tm.htm

Yukarıdaki konu işini görebilir. Arkadaş gayet detaylı anlatmış ama işin başına oturunca ne kadar kolay olur bilmiyorum. Belki bir elektronikçiye bu şekilde yaptırılabilir..
  • evet malesef konu ile tamamen alakasız.
    gündeme geldiği iyi oldu aslında. buna benzer duyumları ben de almıştım, duyan bilen varsa yardımlarını bekliyoruz.

quote:

• Çok zor bi hadise tamamen yeni beyin ile adepte etmek lazım mevcut sistemi. Olur mu olmaz mı onu da bilmiyorum. daha önce de hiç duymadım.
  • Forumda anlatılmıştı bu bi zamanlar ama, yanlış hatırlamıyorsam caddydeki cd çalar mp3 e dönüştürülmüştü orada, bi arama yapın bakalım...
  • kardes cakmaga takılan fm vericiler var. Mp3 u yukluyorsun frekansı ayarlıyorsun. Radyoyu acıyorsun o frekansta mp3lerin calıyor. Kalite nasıl olur bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NiQuitinCQ

kardes cakmaga takılan fm vericiler var. Mp3 u yukluyorsun frekansı ayarlıyorsun. Radyoyu acıyorsun o frekansta mp3lerin calıyor. Kalite nasıl olur bilmiyorum.

ARKADAŞ DOĞRU SÖYLÜYOR. HİÇ ORJİNALLİĞİ BOZMAYA GEREK YOK .TABİ VERİM ALABİLİRSEN.
  • Çakmağa takılan fm vericilerde frekans karışması yaşandığından fazla verim alınamıyormuş.
    Yine de ilginize teşekkürler.
  • hocam benim bi fikrim varda biraz maliyet açısından yüksek olabilir cd kutuları var 10 lu 20 li falan pionerin bilmemneyin bu aracın orjinalide vardır olabilir olmazsa bu sekilde dedigim markalardan da takıla bilir cd kutusu çıkısı varmı orjinal teybin bilmiyorum ama anfi çıkısı olmayanlara anfi çıkıs çeviricisi takıyolar bununda vardır bi çeviricisi diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lervolerto

Konu ile alakasız

quote:

Nasıl konu ile alakasız?! Arkadaşın sadece CD çaları var ve nasıl MP3 çaldırırım diyor. Soru bu kadar basit. Benim gönderme yaptığım konuda da mp3 çalma özelliği olmayan bir oto teyibe (CD ya da kaset farketmez) nasıl line-in girişi ekleyerek mp3 çalar bağlanabileceğini anlatıyor. Okumadan, bakmadan "konu ile alakasız" yazıyorsunuz ama alternatif çözüm göstermiyorsunuz?!

FM verici olayına yeri gelmişken değineyim. Ben de 200 frekanstan istedğini seçip kullanabileceğin bir FM verici var. İstanbul'da ikamet ediyorum. Malesef bu cihaz bir işe yaramıyor. Neredeyse tüm FM bandını tek tek denedim. Bazı frekanslarda cızırtıulı da olsa ses alınabiliyor (mesela 98.6). Yani eğer İstanbul'daysanız FM verici olayı yalan. Ya kaset adaptörü ya da "alakasız" dediğiniz konudaki işlem yapılacak.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lervolerto

Konu ile alakasız

quote:

Nasıl konu ile alakasız?! Arkadaşın sadece CD çaları var ve nasıl MP3 çaldırırım diyor. Soru bu kadar basit. Benim gönderme yaptığım konuda da mp3 çalma özelliği olmayan bir oto teyibe (CD ya da kaset farketmez) nasıl line-in girişi ekleyerek mp3 çalar bağlanabileceğini anlatıyor. Okumadan, bakmadan "konu ile alakasız" yazıyorsunuz ama alternatif çözüm göstermiyorsunuz?!

FM verici olayına yeri gelmişken değineyim. Ben de 200 frekanstan istedğini seçip kullanabileceğin bir FM verici var. İstanbul'da ikamet ediyorum. Malesef bu cihaz bir işe yaramıyor. Neredeyse tüm FM bandını tek tek denedim. Bazı frekanslarda cızırtıulı da olsa ses alınabiliyor (mesela 98.6). Yani eğer İstanbul'daysanız FM verici olayı yalan. Ya kaset adaptörü ya da "alakasız" dediğiniz konudaki işlem yapılacak.

açtığında aleti anteni iptal eden transmitterler varmış

• Antende iptal olsa Türkiyedeki özellikle büyükşehirlerdeki frekans kirliliği varken o iş zor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

Antende iptal olsa Türkiyedeki özellikle büyükşehirlerdeki frekans kirliliği varken o iş zor...

Çakmak girişine takılıp da kullanılan hem de anten iptal eden FM tranmiter yok. Bunun için anten girişine sizin bir anahtar yapmanız ya da yaptırmanız lazım; anahtarın görevi anteni teypten ayırmak/bağlamak olacak. Ben daha basir bir çözüm olarak aracın tepesindeki anteni sökmüştüm ama onun hiçbir faydası olmadı..
  • Şu anda olayı çözmüş bulunuyorum. Hemde süper birşey oldu. mp3 çalarım vardı sadece 20 YTL ye bir WRELESS FM STEREO aldım o kadar.
    Bizim araçların (Toyota)radyoları mükemmel. CD çalar gibi FM vericisi ile radyodan mp3 dinliyorum. Tavsiye ederim. Ancak dikkat edin 87,5 Mhz ile 108,0 Mhz arasındaki herhangi bir frekansı kendinizin ayarlayabilecegi cihaz alınız.
  • ya bişi sölicem sd çalar mp3 çalar haline getirilmez ki
  • haklısın cd calar mp3 çalar hale getirilemiyormuş. ama radyolu bütün araçların ses sisteminden de mp3 çaların sesi dinlenebiliyormuş.
  • en iisi teyp deişikliği
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.