Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.579
Cevap
37
Favori
400.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun kardeşim. İzlenimlerini bizlerede aktarırsın.
  • - Daha 3 günlük Kerata mızı geçen akşam benim acemi eşim de kullandı. Nerdeyse 4 aydan beri hiç araba kullanmadı, yerinden bile kaldırazmazsın derken ilk seferde başardı. Galiba bunun sebebi düşük devirde de olsa 1.5 dizelin kendini toplayabilmesi. Çünkü genelde ayağını debriyajdan kaldırıp yeterince gaz vermediği için stop ettirirdi. Bu arada önceki arabamız Palio 1.2 idi. Ama Kerata yı daha rahat kullandı. Zaten park sensörü de olunca artık sadece yan aynalara bakıyor.
    - 3 gün önce fullenen depo nerdeyse 200 km olmasına rağmen hala bir gıdım dahi inmedi. Galiba bu depo şekli ile alakalı. Birden lönk diye inecek :-( Kerata mızdaki tek kusur da aracın sol kapı direğindeki küçük bir kapağın unutulmuş olması. Servise uğrayabilirsem takacaklar.
    - Dün akşam dar bir yolda kaldırıma çıkmak zorunda kaldım. Nerdeyse Palio kadar kolay bir şekilde çıkarıp indirdim. Aracın yerden yüksekliği gayet iyi. Gerçi virajlarda biraz sanki yanlama var hissi uyandırdı ama tedirdin edicek kadar değil. Yol tutuşu Civic 1.4i ile aynı gibi. Ama Palio ya göre de süper
    - Bluepunkt teybin son kaldığı yerden mp3 e devam etmesi de çok hoşuma gitti. Daha önceden kaset adaptörüyle kullandığım Sony discman baya canımı sıkıyordu bu yüzden. Bir de ön kol dayama yerinde 2 katlı göz olması da çok hoşuma gitti. Bunları da küçük detaylar olarak söyleyim dedim.

• arkadaşlar hepinize de çokk teşekkür
  • hayırlı olsun ıyı gunlerde kullanın.zaman gectıkce bu aracı tercıh ettıgınız ıcin kendinızi sanslı hıssedeceksiniz.saygılar.
  • arkadaşlar arabayı aldım şimdi araçtan inesim gelmiyo inşallah sorunsuz bir şekilde bineriz valla bence aldığı parayı hak ediyo
  • Düşünün birde ben bu aracı geçen sene 28 750 ye aldım gelde parasını hak ediyor deme ;) 20.000 km ye 400 km kaldı maşallah diyim çok memnunuz ... Nice 1000 lerce km görürüz sağ salim inşallah ...
  • bu arada yol bilgisayarından şikayet eden arkadaşlara:aracınızı kullandıkça hem yakıt tasarrufunun hemde yol bilgisayarı verilerinin normale bindiğini göreceksiniz. 0 araçların çoğunda olur bu sorun hiç kafanızı takmayın herkese kazasız belasız sürüşler
  • makyajlı cerato ya bakmak isteyenler, linkten bakabilirler.....motor teknolojileri çok hoş ya...

http://www.kia.co.kr/Show/P_car/Cerato/Cerato.htm
  • makyajlı cerato nun 1.6 benzinlisi 121 hp. 15,6 kgm tork

1.6 dizeli 117 hp. 26,5 kgm

2007 yılında ortalık gerçekten baya bi kızışıcak anlaşılan... aşağıdaki linkte teknik tablo yer alıyor..bi göz atın bence...

KIA
    기아자동차 - The Power to Surprise | 기아자동차 공식 사이트
    http://www.kia.co.kr/Show/P_car/Cerato/Cerato.htm

• Bende ön taraf bizim Ceratolar daha iyi bu yeni modelde yumuşak hatlar maalesef geri gelmiş ama bizim araçlar daha agresif ve özgün bir ön tasarımı var . Yeni ceratonun motoru , oyuncakları , iç tasarımı gibi kriterlerde daha başarılı hakikaten zaten olması gerekende budur hadi gelsin de görelim bir an önce ...
  • evet güncel cerato lar daha agresif duruyor. ancak ben teknik kısmıyla dah açok ilgilendiğim için, bana motorları başarılı gibi geldi.ama tabiki gerçek yol testinde bu daha iyi anlaşılıcak(performans-yakt tüketimi) .bende çok merak attim bu yeni ceratoları..
  • Ocak ayında geleceği bilgisini aldım sağlam kaynaktan ayrıca en düşük modeli 34.000 liradan pahalı olacak ...
  • benim de duyumlarıma göre; autoshow a yetişicek dediler. slovakyadan gelicek falan dediler. tabi gelmeden bilemeyiz..ama en azından satışı yapılmasa bile, fuarda görücez yeni cerato ları...
  • -1-2 ay önce dışı koyu füme, içi bej bi Cerato hatchback advance aldım. 30.000 YTL civarında bi de park sensörü hediye ettiler.

-Parasına göre dış ve iç görünüşü oldukça tatminkar. Sadece orjinal tekerler biraz küçük gözüküyor, orjinal lastiklerin performansından memnun deilim.

-Ses olarak, normal bir dizel kadar ses çıkartıyor ama aldığımda da ilk dikkatimi çeken içeriye diğer arabalardan çok daha az ses alması. (pego 207-307, ford 1.6 tdi, c2 1.4 hdi sürdüm, hatta 2.0 ghia focus'umuz vardı o bile daha çok ses alıyordu içeriye)

-Motorun performansına hayran kaldım, özellikle pego sürdükten sonra, bu parayı verirken bööle bir performans beklemiyordum açıkçası, ama beni mahcub etti ve inanılmaz tatminkar bir performans gösteriyor.

-Yakıt tasarrufu inanılmaz, 90'la gittiğiniz zaman ibrenin yerinden oynaması imkansız. şööle söyliyim stanbul-Ankara arası çok gidip gelen bi insanım, daha önce C2wtr ile gidip geliordum. Tabi ister istemez bayaa hızlı gidiyordum ve bazı zamanlar 150-160 milyon benzin parası verdiğim oluyordu. Cerato ile 140 civarında bi seyirle geldiğim zaman Ankara'ya 60-70 milyon arası yaktı.

-Bunların haricinde farların gösterdii mesafe bana yeterli gelmiyor. Her nekadar far yükseklik ayarı olsada max. seviyede genede yeterli deil.

-El fireni yeteri kadar tutmuyor.

-1 hafta kadar önce debriyaj sorunu yaşadım, takılıyordu.

-Servis bakımından çok iyiler neden mi bu sorunları söyleyip arabayı bıraktım ertesi gün gittim ve sorunlar hallolmuş bi şekilde aldım. Para almadılar. Hataların nedenlerini de söölediler. Kısacası servisleri şimdilik mükemmel. Güleryüz ve ilgi ile karşılanıyorsunuz.

-Ses sistemi kolpa deil, sis farları gayet güzel, çoğu arabada olmayan kartel korumada var arabada ki bu henüz bir kaç hafta önce beni büyük bir masraftan kurtardı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, bunların dışında öğrenmek istedikleriniz olursa yardımcı olmaya çalışırım. Kia Cerato almak isteyenlerin aklındaki soruların cevaplarını biraz olsun verebilmişimdir umarım.

• yaw arkadaşım ben bu debriyaj sorununu anlayamıyorum ben arabayı 4 gün önce aldım alırkende özellikle debriyaj sorununu dile getirdim adamlar 2004 2005 modellerde sorunun debriyaj yayından olduğunu ancak 2006 modellerde bu sorunun halledildiğini söulediler sense debriyajın takıldını yazmışsın o halde kia bayii beni kandırdı mı? bu konuda ne diyorsunuz
  • ve arkadaşlar bi sorudaha ceratosu olan herkes bu sorunları yaşıormu özellikle debriyaj sorununu ve ses yalıtımın zamanla asılması gibi arkadaşlar önceki aracımda debriyajdan çok çektim ceratoylada sorun yaşamak istemiyorum
  • yaklaşık 1 aydır kullanıyorum araba yaklaşık 1500 km de şu anda,debriyaj sorunu yaşamadım şu ana kadar ama bundan sonra ne olur bilmiyorum,inşallah olmaz...
  • Benim aracım 2005 model ve bende başta debriyaj problemi yaşadım , debriyaj bi parça basılı kalıyordu sonra serviste para almadan debriyaj yayını değiştirdiler ve sorunsuz çalışıyor şu an 20.000 km deyim her şey yolunda ... Ses yalıtımının vazifesini zamanla kaybedeceğini pek sanmıyorum yani 13 yaşında Bmw aracımız da hiç fark yok bu konuda ... Ceratoda da böyle bir şey olacağını sanmıyorum ... Çevremde ne arabalara sahip arkadaşlarım var kız erkek istisanasız arabanın ses yalıtımına , konforuna , özellikle 3. vitesin performansına ;) , arka koltuk diz mesafesi özellikle erkek arkadaşlarımı çok sevindiriyor , dış tasarımını çok beğendiler hele 28,750 ye aldığımı duyunca Kia' yı tebrik ediyorlar ...
  • Kısa farlar bana da az gibi geldi. En yüksek ayarda ancak yetiyor. El freni de biraz zayıf gibi. Gerçi disk frenlerle ilgili olabilirmiş. Bizim Cerato da aynı renk fakat comfort nb, daha 560 km de. Galiba 1000 km yi geçicek. Depo hala yarımın üstünde. Yol bilgisayarı da kalan mesafeyi 400 km gibi gösteriyor. İlk depo için 6.25 gibi bir ortalama tüketim çok iyi. Bu tüketimin de bir 160 km si falan İstanbul içi, geri kalan 400 km de otobanda 120-130 km hızlarda yapıldı. Ceratoyla 120 ile gitmek kolay değil, insan kendini gaza basmamak için zor tutuyor. Aman benzin yakmasın diye 90-100 ile gittiğimiz günler nihayet geride kaldı gibi
    Hele rampa yukarı hızlanması da ayrı bir keyif. Tabi bütün yeni nesil dizeller böyledir büyük ihtimal ama ben ilk defa bir dizel araç kullanıyorum. Daha önce 93 Taunus 1.6 Gt, 97 Corolla 1.3 xl, 2001 Palio 1.2 el ve işyerinde de 99 model Civic 1.4i kullandım. Bunlardan sonra da Cerato çok iyi geldi. Özellikle yakıt ve performans konusunda. Eskiden olsa bizim memlekettekiler Kia ya da para mı verilir diye alaya alırdı. Fakat artık o önyargı azalmış gibi. Herkes çok beğendi. Şimdiye kadar Cerato almaktaki tek pişmanlığım almak için geç kalmış olmam. Keşke Nisan-Mayıs ayında zamlar gelmeden önce alsaymışım.
    quote:

Orjinalden alıntı: Giacomo

-1-2 ay önce dışı koyu füme, içi bej bi Cerato hatchback advance aldım. 30.000 YTL civarında bi de park sensörü hediye ettiler.

-Parasına göre dış ve iç görünüşü oldukça tatminkar. Sadece orjinal tekerler biraz küçük gözüküyor, orjinal lastiklerin performansından memnun deilim.

-Ses olarak, normal bir dizel kadar ses çıkartıyor ama aldığımda da ilk dikkatimi çeken içeriye diğer arabalardan çok daha az ses alması. (pego 207-307, ford 1.6 tdi, c2 1.4 hdi sürdüm, hatta 2.0 ghia focus'umuz vardı o bile daha çok ses alıyordu içeriye)

-Motorun performansına hayran kaldım, özellikle pego sürdükten sonra, bu parayı verirken bööle bir performans beklemiyordum açıkçası, ama beni mahcub etti ve inanılmaz tatminkar bir performans gösteriyor.

-Yakıt tasarrufu inanılmaz, 90'la gittiğiniz zaman ibrenin yerinden oynaması imkansız. şööle söyliyim stanbul-Ankara arası çok gidip gelen bi insanım, daha önce C2wtr ile gidip geliordum. Tabi ister istemez bayaa hızlı gidiyordum ve bazı zamanlar 150-160 milyon benzin parası verdiğim oluyordu. Cerato ile 140 civarında bi seyirle geldiğim zaman Ankara'ya 60-70 milyon arası yaktı.

-Bunların haricinde farların gösterdii mesafe bana yeterli gelmiyor. Her nekadar far yükseklik ayarı olsada max. seviyede genede yeterli deil.

-El fireni yeteri kadar tutmuyor.

-1 hafta kadar önce debriyaj sorunu yaşadım, takılıyordu.

-Servis bakımından çok iyiler neden mi bu sorunları söyleyip arabayı bıraktım ertesi gün gittim ve sorunlar hallolmuş bi şekilde aldım. Para almadılar. Hataların nedenlerini de söölediler. Kısacası servisleri şimdilik mükemmel. Güleryüz ve ilgi ile karşılanıyorsunuz.

-Ses sistemi kolpa deil, sis farları gayet güzel, çoğu arabada olmayan kartel korumada var arabada ki bu henüz bir kaç hafta önce beni büyük bir masraftan kurtardı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, bunların dışında öğrenmek istedikleriniz olursa yardımcı olmaya çalışırım. Kia Cerato almak isteyenlerin aklındaki soruların cevaplarını biraz olsun verebilmişimdir umarım.

• ses yalitimi neden bozulsun.nasilsa oyle gider.bu dusunce nerden kaynaklaniyor anlamadim.ses yalitimi ceratonun en onemli ozelliklerinden birisi. debraj yayi sorunu bazi araclarda yasandi.kia bunu kabul ediyor.yayi gelistirmeye calisiyorlardi.sanirim hallettiler.zaten sorun oldugunda yay hemen degisiyor.benim aracada binenler cok begeniyor. hatta ileride almayi dusunenler var.ozellikle yeni ceratoyu bekleyenler cok.birde ceed'in spor modeli cok konusuluyor. mali duzeyi biraz iyi olanlar bu yeni cerato ve ceed icin neden olmasin diyorlar.gelsin bir bakalim diyorlar.yakinlarimdan var boyle konusan. kia ceratoyla adeta bir devrim yapti. fakat bu guzelim aracin reklamini yeterince yapamadi.celik motor reklam konusunda basarisiz.dergilerde ilgilenmiyor.boyle olunca cerato ve rioyla ilgili cok soru olusuyor.kianin reytingi zaten dusuk.reklam,daha dogrusu araci tanitmak biz kullanicilara kaliyor.32000 kmdeyim.sunu rahatlikla soyliyebilirim.bu paraya bundan daha iyi arac yok. dahasi soyle diyeyim,bundan sonra param olursa alacagim araba 50.000 ytl ve uzerindeki araclardan olur. ben ceratoyu az sorunlu araclardan goruyorum.geriye gittigimizde kia kullananlar araclardan genellikle memnun kalmislar.bu arada soyliyeyim sorunsuz arac yoktur. sorun yok kelimesi sadece reklamdan ibarettir.sikayetvar.com'a bakmak yeterli. arac alirken az sorunlu servisleri iyi firmalari secmek lazim. ben boyle bir firma sectigime inaniyorum.sadece servisleri icin bile kia alinabilir.saygilar

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.