Şimdi Ara

Cevap: BenQ W1070 kullananlar kulübü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. bir süredir projeksiyon alma niyetindeyim. lg pf80g düşünüyordum fakat gerek fiyat gerekse de ansilümen değerinin 1000 olması farklı bir alternatife yönelme düşüncemi ortaya çıkardı. benq 1070 hakkında birkaç sorum olacak:

1-lamba ömrü 5-6 bin saat civarında. lamba ömrü tamamlandığında ne kadardır yeni lamba taktırmak? yeni lamba takıldığında ilk günkü gibi performans veriyor mu?

2-daha çok film/dizi/oyun amaçlı kullanacağımdan bu cihaz gerekli görüntü kalitesini verir mi? ortamın illaki zifiri karanlık olması mı gerekiyor?sokak lambasının odaya vurduğu loş ışıktan etkilenir mi kalite?

3-3d benim için önemli değil. zira tv de 3dli fakat birkaç kez kullandım bunu. 3d faktörünü devredışı bıraktığımızda led projektörlere oranla (lg pf80g) nasıldır?

4-cihazın altında tripod için yer var mı?

lg pf80g

1000 ANSİ LUMES PARLAKLIK
    100.000:1 KONTRAST ORANI

benq 1070

PARLAKLIK 2000 Ansi Lumen
    KONTRAST 10.000:1 Kontrast

oranlarını veriyor. ansi lümen olarak ben q lg nin 2 katı iken. kontrast oranı olarak da lg benq nun 10 katı değer gösteriyor. görüntü kalitesinde lümen değeri midir önemli olan yoksa kontrast oranı mıdır? ben q lümen değeri olarak hafif aydınlıkta daha iyi değer verir gibi fakat karanlık ortamda iki cihaz arasında nasıl bir fark oluşur?

lg alırsam 700-800 tl civarında bir fark ödemem gerekecek ama ekstra olarak 30.000 saat elde edeceğim(tv amaçlı da kullanma şansım olacak)
    benq alırsam daha az bir miktar cebimden çıkacak ama 5-6 bin saat ömürlü bir lambaya sahip olacağım ama biraz daha kaliteli bir görüntü olacak.

lg nin tripod a takılabilmesi, 30.000 saat ömrü, eternet girişi olması(dlna yöntemi ile bilgisayardaki verileri oynatmak için), usb hdd takılabilmesi gibi

kararsızım vesselam

• 100.000:1 kontrast oldukça iyimser

Hayatta o rakamlara ulasamaz benq 1070 in 1.900:1 seviyesinde testlerden ciktigina gore lg nin daha dusuk olacagini dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    kullananların yorumlarını okuyorum forumdan sadece "zoom" olayından şikayet edilmiş. bende projeksiyon bağlantı aparatının yeri sabit olmadığından bana bu handikap aşılır gibi geliyor. hani neden pf80g almalıyım diye sorduğumda kendime

1- 30.000 saat ömrü var, normal tv yerine de duruma göre kullanabilirim
    2-eternet üzerinden bağlantı sağlayıp zaten var olan ağ ortamına pj da dahil edebilirim.
    3-seyyar durumlarda zaten var olan tripoduma takıp kullanabilirim.
    4-usb si var cihazın usb ile bilgisayara gerek olmadan istediğim yerde kullanabilirim.
    4-oyun oynama,dizi konusunda zaman sorunu olmaz. zira 30.000 saat.

ilk defa evde pj olacak. full hd kalitesi vermez mi bu cihaz bana? görüntü kalitesi önemli.

benq 1070 i neden almalıyım?
    aralarında çok fark var mı görüntü kalitesi olarak?
  • Yazdıgınız ozelliklerin neredeyse hicbiri bir projectoru betimkerken kullandigimiz ozellikler degil malesef.
    Klasik lambali projektorlere gore bence tek avantaji portatif olmasi bence zaten cogumuz bu cihazlari 2 3 seneden fazla kullanmiyoruz.Bu forumdaki arkadaslarin 3te2si hic lamba degistirmistir bile ...

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Peki 2000~3000 tl peridiyodunda tavsiyeniz benq 1070 midir ?

• Bu fiyat kategorisinde sifir bir cihaz alinacaksa evet...

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Bu fiyat kategorisinde sifir bir cihaz alinacaksa evet...

bu fiyat kategorisinde en iyi cihaz W1070 diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azil48

Peki 2000~3000 tl peridiyodunda tavsiyeniz benq 1070 midir ?

hocam Optoma HD131xe alternatifini de öneriyorum...

nakit fiyatı 2089 TL... boyutdijital kampanya yapmış...

http://www.boyutdijital.com/Optoma-HD131Xe-Full-HD-Projeksiyon-Cihazi,PR-1265285.html
  • televizyon kadar görüntü verebilirmi acaba? en azından 720p 1080 p kalitesinde
  • televizyon gibi görüntü istiyorsan sony hw55es alacaksın, yada tw9200 falan...

sinemaya gittiğinizde de dev ekran vardır tv kalitesi yoktur ama kimse de aramaz, orada dev ekran keyfi yaşamaya gidersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: objektif adam

televizyon gibi görüntü istiyorsan sony hw55es alacaksın, yada tw9200 falan...

sinemaya gittiğinizde de dev ekran vardır tv kalitesi yoktur ama kimse de aramaz, orada dev ekran keyfi yaşamaya gidersiniz...

Hocam zaten bende çok çok aramıyorum yeterki dediğime yakın birşey istiyorum. O yüzden 720p diye yazdım :)

• o zaman hd131xe yada w1070 ten birini tercih edebilirsin...
  • objektif adam kullanıcısına yanıt
    ben q 1070 tv kalitesinde görüntü vermez gibi bir anlam çıkmış?keskinlik olarak mı kastettiniz? full hd cihazdan bahsediyoruz neticede. kaliteli bir kaynak olduğu zaman 720p-1080p gibi gayet iyi görüntü almayı umuyordum.hatta led projeksiyon alma niyetindeydim sırf daha iyi görüntü almak adına ampüllü bir cihaza yöneldim.hangi anlamda tv kalitesi vermez demek istediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azil48 -- 23 Eylül 2014; 11:49:58 >
  • tv küçük olduğu için yüksek kontrastlara çıkabiliyor

diğerinde ekran büyük tabii ki tv projeksiyon gibi görüntü veremez tv küçüktür... ikisinin kategorileri farklı, dev ekran görüntü mü almak istiyorsunuz? yoksa küçük ama kaliteli görüntü mü almak istiyorsunuz, giriş seviyesi full hd cihazlar da tatmin eder...
  • w1070 için 3d gözlük önerisi olan varmı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.