Şimdi Ara

Cevap: Gerçekten Aynalı ve Aynasız Fotoğraf Makinaları Arasında Kalite farkı Varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orijinalden alıntı: by_reso

Ben olayı kendi tecrübemle anlatayım. nx300 ve nx30 kullanıyordum daha önce. nx30 u çok beğenmiştim süper bi cihaz gerçekten. bi delilik yapıp canon 70d ye geçtim şunu açıkca söyleyebilirim 70d nx30'un yanından dahi geçemez.
    nx30 daki o hafiflik taşınabilirlik o hız o kolay hızlı ulaşılabilir menüsü ve tuşları hele hele o fotoğraf kalitesi 70d de kesinlikle yakalayamadım bi türlü. aynalıya geçtiğime de geçeceğime de bin pişman oldum ve hemen satılığa çıkardım cihazı. tam kare cihaza geçmezsem kesinlikle biran önce aynasıza geçicem. sürekli boynumda bir tank ile dolaşmaktan gına geldi artık. bari o taşımaya değip de kaliteli fotoğraf çekse dert yanmicam.
    sürekli nette aynasızları kötüleyip dslr öve öve bitiremeyen sözüm ona ustalar'ın yorumlarına aldanarak bi sevda ile dslr ye geçiş yaptık lanet olsun bi insan bu kadar da yanlış yönlendirilmez ki kardeşim..!! ayıptır ya..!! kullanmadığı bi cihazı kalkıp yerden yere vuruyorlar söz de ustalar..!! ne anlıyorsunuz şu marka fanatikliğinden anlamıyorum. ben samsung'u hiç sevmem sırf sevisi yüzünden de iyice nefret ettim hatta ama yine de yiğidi öldür hakkını yeme. body olarak 70d asla bi nx30 değildir olamaz da. ama samsung'un servisi ile yaşadığım sorundan dolayı samsung'a bi daha asla geçmem şahsen. sony a7r veya a7 m2 ye geçmeyi çok istiyorum ama epey pahalı fiyatları. a6000 çok övülüyor oda bazen kafamı karıştırmıyor değil ama onun da tipini hiç beğenmiyorum. teknosa da bi ara kurcalamıştım biraz cihaza kamera demeye bin şahit lazım
    tasarımından nefret etmiştim o gün ama kullanmadığım için kalkıp da cihaz hakkın da yorum yapmıyorum bazı söz de ustalar gibi.

şimdi bakın bu konu da yaptığım ilk yorumum alıntı yapıyorum. şimdi bu yorum da zorunuza giden tam olarak ne oldu bi bakalım. aman allahım oda ne canon kötülenmiş
    olurmu hiç böyle bişey canikon eksik yönleri devlet sırrıdır bunları ifşa edemezsin!! HAİN, PARALEL!! hep dış mihriklı hızlı odaklı aynasızların işi bu
    bi anda kendimi facebook'un bir siyası parti grubu'nda hissettim. bu troller sadece twitter, facebook da var sanıyordum ama burda da varmış meğer.
    hiç birinin elin de delil yok kanıt yok kalkmış marka avukatlığı yapıyorlar. adam nx30 kullanmamış ama kullanan kişinin kalkıp nx30'u aynalıya karşı övmesi zoruna gidiyor.
    mod kadranını bilmiyor demişim bu hakaretmiş. bak bak bak!! oysa ben orda mod kadranını bilmiyor dedikten sonra "SUÇ ONUN DEОİL, ONU YANLIŞ YÖNLEDİREN SÖZDE USTALARDA" demiştim. çünkü öyle bir hava veriliyor ki sanki canikon aldığın an tamam artık usta fotoğrafçısın sen ya mod kadranını ne yapcan abi canon var elin de ya bitmiştir olay. hele bir de yanına L serisi lens aldın mı tamamdır en kral fotoğrafçı sensin.

neymiş adama allah belanı versin demişim. eğer ki birisi kalkıp blog açıp da bir cihaz hakkın da hep övgü ile bahseder ve ben de buna güvenip de o cihazı alıyorsam, sonra olay hiç de onun öyle aham şaham anlattığı gibi değil de bir çok eksik yönlerinin olduğunu fark ediyorsam. benim o adama "allah belanı versin" demem en doğal hakkım ve en hafif yorumdur.

sonra. he canon pahalı demişim!! nasıl böyle bişey yaparım!! vala kardeşim biz trollük den ek gelir sağlayamıyoruz malesef para konusu en önemli etken bizim için.

her neyse, kısaca şunu son söyleyeceğim şudur; ben delillerle kanıtlarla konuşuyorum. madem bi markanın avukatlığını yapacaksanız delille kanıtla gelin.!
    elin de hiç bir delil hiç bir kanıt yok kalkmış avukatlık yapıyor. bu trollük değil de nedir ?
    kullanmadığın bir cihaz hakkın da elin de kanıt olmadan konuşmak trollük değil de nedir ?
    bak ben a6000 hiç kullanmadım ama kalkıp da testi yapılmış vidoları delil olarak ortaya koydum. sizin eliniz de ne var bi de onları görelim ?
    hadi getirin bir tane 70d'nin nx30 ve a6000 den daha hızlı daha ucuz daha daha hafif ergonomik (ki bu imkansız) daha kaliteli fotoğraf çektiği bir test video su o zaman ben de burda herkesin önün de sizden özür dileyim.
    yani boş muhabbetler yapmayın, boşa laf kalabalığı yapmayın varsa deliliniz koyun ortaya BUYRUN.!!

Edit:
    unutmadan bide 70d kullanıcılarına linç girişimi var denmiş. ee ben kendim şu an 70d kullanıcısıyım zaten
    kimsenin linç girişimine maruz kalmadım. ammaaa ben kalkıp da sırf kullanıyorum diye fanatikliğini yaparsam, sağda solda eksik yönlerini anlatan kişilere saldırırsam tabiki de bana karşı linç girişimi olur ve hak etmiş olurum zaten

bakın @ARroWCoLT arkadaşımız başından beri hep yardımcı olmaya çalıştı çünkü adamın elin de 70d benzeri 700d var ve kullanmış biri olarak bilgi sahibi olduğu için kendi uyguladığı yöntemi bana da tavsiye etti. ben de o şekil de kalite kaybı yaşadığımı belirttim.
    yani adam cihazı kullandığı halde kullanmamış troller kadar avukatlığını yapmıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.