Şimdi Ara

Chery Tiggo 7 pro avangarte / MG HS luxury?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
6.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mg hs sahibi olarak ikisi arasında bence tiggo 7. Bugün alacak olsam yine hs alırım ama objektif olarak bakınca tiggo artıları daha fazla. Motor şanzıman daha iyi, multimedya daha iyi vs.

Biraz da zevk meselesi. Hs bana daha çekici geliyor. İnce detaylar, tasarım ama bunlar subjektif şeyler.
  • Kesinlikle Chery
  • Moueson kullanıcısına yanıt

bu adam chery mi aldı ya Allah rızası için birisi söylesin kafayı yiyicem

• Hem boyut hem kalite hem imaj açışından MG kesinlikle .
  • 2 aracin kapisini acip icine binince hangisini alman gerektigini anliyorsun zaten
  • Tiggo 7 zaten iyiydi , avantgarde ile üstüne koymuşlar. Ben Tiggo 7 diyorum.

• Araç ararken Her iki aracı da bayide 2 defa inceledim (ben de yakın zamanda başka bir araç aldım), MG nin havası cidden başka, dış tasarım olarak Chery daha gözüme hoş geldi ama hem araçların verdiği hissiyat, hem malzeme kalitesi olarak benim gördüğüm kadarıyla MG daha iyi bir araç.
  • oyum avangarte baya güzel olmuş içi yeni ekran ile beraber daha güncel duruyor

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Evet, kalite anlamında MG'yi daha iyi diyorlar hocam.. Genel kanı bu yönde..
    İncelediğiniz Tiggo avangarte paket miydi?
  • Mg hs sahibi olarak ikisi arasında bence tiggo 7. Bugün alacak olsam yine hs alırım ama objektif olarak bakınca tiggo artıları daha fazla. Motor şanzıman daha iyi, multimedya daha iyi vs.

Biraz da zevk meselesi. Hs bana daha çekici geliyor. İnce detaylar, tasarım ama bunlar subjektif şeyler.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Değerli bir yorum, teşekkür ederim hocam 👍
  • Avantgarde paketin içi farklı. Arkadaşlar sadece donanım adı sanabilir.
  • drangela61 D kullanıcısına yanıt

Değildi, henüz bayilerde yoktu, 1 aya gelecek dediler.

• chery tiggo 7 sahibi olarak avangard donanımı ile chery araç artık eksiksiz olmuş. Excellent donanımındaki eksikleri de tamamlamışlar ve işi bitirmişler. Mg hiç kullanmadım ancak yolda gördüğümde çok hoşuma gitmedi. Takip ettiğim konularda şanzımanla ilgili birkaç şikayet okumuştum.

• MG tasarım olarak bence çok geri, çok yuvarlak hatlara sahip bakınca 90 lı yıllardan kalma gibi duruyor. Tekerlekler falan kaportanın içinde kayıp oluyor ve fazla içeride duruyor. İç kalite Chery den oldukça iyi, malzeme hissiyatları olsun oturma pozisyonu olsun özellikle arka taraf çok rahat ve ergonomik. Ben her ikisinide almam çünkü ikiside fena yakıyor günümüz ekonomik şartlarına uygun değil eğer iyi bir geliriniz yoksa.

• Şimdi PC başına geçtim, biraz daha detaylı yazayım. Araç alacağım zaman epey araç baktım, aklımdaki araçlardan 2 si Tiggo 7 ile HS MG idi. Önce tiggo 7 baktım, dıştan gerçekten güzel, içi güzel ama malzemelerde lüks görünümlü düşük kalite hissiyatı oldu bende. İçime sinmeyen bir şeyler vardı, kapı toklukları felan iyiydi ama yinede içeride kullanılan malzemeler beni çekmedi. Sonra MG ye baktım, bunun da tasarımı (dışarıdan) reno kadjara benzettim, hoşuma gitmedi ki zaten yollarda gördüğümde de tipini beğenmiyordum ama kapısını açtığınız anda durum değişiyor, malzeme kalitesi (nedir ne değildir bilemem aradaki farkı) hissiyatı chery den çok daha iyi hissettiriyor. Ergonomisi de bana daha iyi gibi geldi koltuklarına oturunca. Daha rahat sürebileceğim bir araç görüntüsü vardı.

Mutlaka bu 2 araçtan birini alacak olsam avangarte donanımlı tiggo 7 alırdım, en azından yağlı şanzımanı var, kafam daha rahat olurdu. Çünkü benim araç bakarken önceliğim motor-şanzıman tarafı, sonra diğer konfor ve tasarım unsurlarına bakarım. Bu ikisini göz önüne alınca tiggo 7 pro önceliğim olurdu. Hatta bayi ile ön anlaşma gibi bir protokolde yaptım ama vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 27 Şubat 2024; 14:1:28 >

• Merhabalar, Bizim HS miz var dezavantajlarını aşağıda sıralıyorum:

1. Kararsız şanzıman: Bazan kendini öne atıyor. Yüksek hızda 5000 devir üstü ara ara kendini ileri atıyor bırakıyor.
    2. AAC deyken bazen ani fren yapıyor. Araç içindeki yolcular çok sarsılıyor ayrıca en önemlisi arkadan gelen aracın duramama riski mevcut.
    3. Herkesin bildiği kamera çözünürlüğü öyle böyle değil göz bozan cinsten.
    4. Tipi çok demode bir önceki kasa mazda suvlara benziyor.(kişiye göre değişir)
    5. İzmir otobanında yüksek hızda kullanım 200 zorlandı hep ama otoban öncesi ve sonra kullanımlarla beraber (şehir içi yok) ortalama hız 140 oldu yakıt 16 Litre/ 100 km. Bu açıkça sürekli dizel kullanan biri olarak benim alışmadığım bir tüketim.
    6. Ve beni arabadan soğutan durum motor kaputunu açtığımda gördğüm manzara. aşağıya foto koymaya çalışacağım. Muhtemelen bu parça katalizör ün üstündeki devasa kaynak ve bu parçanın İzalosyonun olmaması. Hiç bir arabada böyle bir durum görmedim. Ayrıca arabaya bu kadar çamur nereden girmiş olabilir ona da şaşırdım.

Avantajları:

1. Herkesin hemfikir olduğu iç mekan kalitesi ve iç ferahlığı,
    2. Kemikli bir duruşu var,
    3. Avrupa'da satılıyor oluşu marka bilinirliğini artırıyor.

Tiggo 7 yi bilmiyorum. Ama yeniden MG HS almam.

• Teşekkür ederim..
  • abd-ullah A kullanıcısına yanıt

Servislerde karter koruma takıyorlar. 5-7bin arası bir fiyatı var. Plastik de olsa bir parça atıvermeleri lazımdı motor altına ama yapmamışlar.

• MG Hs inceleme fırsatım olmadı ancak Cherry Tiggo 7 Pro'yu bir kaç defa inceleme fırsatım oldu hatta ara ara kafamı kurcalayan bir araç.

Fiyat ve donanım+kalite olarak baktığımızda Türkiye şartlarında çok cazip geliyor ancak herkesin aklında olduğu gibi yedek parça, marka imajı, firmanın Türkiye'deki geleceği gibi durumlar ister istemez insanın temkinli yaklaşmasına sebebiyet veriyor. Yine de satış rakamlarına bakıldığında birçok kişinin bu durumları göz ardı edip bu araçları tercih ettikleri görülüyor. İki araçta ilgi çekici ancak şahsi görüşüm Chery daha heybetli ve teknolojik duruyor. Marka imajı olarak MG Avrupa bilinirliği daha yüksek olan bir marka ve çoğu kişinin karşılaştırmasına göre iç mekan kalitesi bir tık daha iyimiş. Tasarım her ne kadar göreceli bir kavram olsa da bence MG HS güncel araç tasarımlarına göre biraz daha geride kalmış bir tasarıma sahip.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.