Şimdi Ara

(Chrome) Yazı Karakterleri Bozuk Çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar durup dururken böyle birşey oldu.

Resimde göründüğü gibi bazı yerlerde yazı karakterlerini bozuk gösteriyor.

İşletim sistemim: Mac OS X Mavericks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanswf2 -- 5 Ağustos 2014; 17:16:10 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Chrome Yazı Karakterleri Bozuk Çıkıyor: Nedenleri ve Çözümleri

Birçok Google Chrome kullanıcısı, yazı karakterlerinin bozuk göründüğü yaygın bir sorunla karşılaşıyor. Bu sorun, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde düşürebilir ve web sitelerinde gezinmeyi zorlaştırabilir.

Nedenleri

• Bozuk Yazı Tipi Dosyaları: Bozuk veya eksik yazı tipi dosyaları, Chrome'da yazı karakterlerinin bozulmasına neden olabilir.
    • Uyumsuz Yazı Tipleri: Web sitesi geliştiricileri, Chrome ile uyumlu olmayan özel yazı tipleri kullanıyor olabilir.
    • Tarayıcı Ayarları: Tarayıcı ayarlarındaki bir sorun, yazı karakterlerinin doğru şekilde görüntülenmesini engelleyebilir.
    • Grafik Kartı Sorunları: Grafik kartı sürücülerinin güncel olmaması veya arızalı olması yazı tipi sorunlarına yol açabilir.

Çözümleri

• Önbelleği ve Çerezleri Temizle: Tarayıcı önbelleğini ve çerezlerini temizlemek, bozuk dosyaları kaldırabilir ve yazı tipi sorunlarını çözebilir.
    • Yazı Tiplerini Güncelle: Bozuk yazı tipi dosyalarını bulmak ve güncellemek, yazı karakterlerinin doğru şekilde görüntülenmesini sağlayabilir.
    • Tarayıcı Ayarlarını Sıfırla: Tarayıcı ayarlarını sıfırlamak, Chrome'un varsayılan ayarlarına dönmesine ve yazı tipi sorunlarını gidermesine yardımcı olabilir.
    • Grafik Kartı Sürücülerini Güncelle: Grafik kartı sürücülerini en son sürüme güncellemek, bu tür sorunların önüne geçebilir.
    • Farklı Bir Tarayıcı Kullan: Chrome'da devam eden yazı karakteri sorunları yaşıyorsanız, farklı bir tarayıcı (örneğin Firefox veya Safari) kullanmayı deneyebilirsiniz.

Ek İpuçları

• Web sitesini farklı bir cihazda açmayı deneyin.
    • Farklı bir kullanıcı profili oluşturun ve yazı karakterlerinin doğru şekilde görüntülenip görüntülenmediğine bakın.
    • Chrome uzantılarını devre dışı bırakın ve sorunun kaynağını belirlemeye çalışın.
    • Sorun devam ederse, Google Chrome destek ekibiyle iletişime geçin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • otomatik dil çeviriciyi kapatırsan sorun ortadan kalkacaktır gibi duruyor.
  • çok teşekkür ederim hızlı cevap için.
    support.google.com
    Chrome'da ayarlanmış dilleri değiştirme ve web sayfalarını başka dile çevirme - Bilgisayar - Google Chrome Yardım
    https://support.google.com/chrome/answer/173424?hl=tr

buradaki yöneregeye göre kapalı gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanswf2 -- 5 Ağustos 2014; 17:23:22 >
  • support.google.com
    Chrome'da ayarlanmış dilleri değiştirme ve web sayfalarını başka dile çevirme - Bilgisayar - Google Chrome Yardım
    https://support.google.com/chrome/answer/173424?hl=tr
  • ctrl H yapıp uzantılara bakar mısın orada birşeyler var mı ?
  • TurkOwl T kullanıcısına yanıt
    Sadece 3 tane uzantı var hepsini disable ettim değişen birşey yok.
  • Cromu kapat aç ama öyle dene

support.google.com
    Düzgün görüntülenmeyen metni düzeltme - Google Chrome Yardım
    https://support.google.com/chrome/answer/95290?hl=tr

birde buna bakar mısın ?
  • Önce ayar sekmesine gel araçlara geç ordan kodlamayı seç ve utf-8 olarak ayarla.
    Düzelmeli düzelmez ise de o ayar öyle kalsın
    Bilgisayarım/C:/Kullanıcılar/Ordan hangi kullanıcıysan ona gir/app data(app data yoksa klasör seçeneklerinden gizli klasörleri etkinleştir)/Local/Google/Chrome/User Data/Default/User StyleSheets gir orada Custom.css var onu aç not defteri ile içindeki herşeyi sil şunu yapıştır

@font-face { font-family: 'helvetica neue'; src: local('Arial'); }
    @font-face { font-family: 'helvetica neue'; font-weight:bold; src: local('Arial'); }

ozaman olur aynı sorundan böyle kurtuldum.Sorunun sebebi ise yüklenen fontlarda

ALINTI
  • utf-8 ve auto zaten işaretliymiş. ayrıca mac os kullandığım için yazdığın ayarı yapamıyorum.

edit: Sorunum çözüldü. Suitcase programında daha önce eklediğim Helvetica fontunu disable ettim. artık düzgün görünüyor.

Teşekkürler TurkOwl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanswf2 -- 5 Ağustos 2014; 17:56:29 >
  • Elimden geldikçe yardimci olmaya calistim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.