Şimdi Ara

cihazın bölgesini nasıl anlarız?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

lütfen forumu araştır defalarca yazılmış demeyin. 10 gündür okuya okuya bi hal oldum. tamam diyom bu sayfada buldum cevabı bi bakıyorum 3. mesajdan sonra millet birbirine girmiş. ya da ana başlığa yönlendirilmiş.

makinam 2006 model, direk 220 volt ile çalışıyor ama tv uyum sağlamadı rgb kablo aldım (sanırım bu pal olmadığının işareti)
    burda yazanlardan edindiğim bilgilere göre

ntsc-u olanlar 110 volt oluyormuş çevirici gerektiriyormuş
    ntsc-j olanlar 220 voltla çalışıyormuş ama arkasındaki yazılar japonca oluyormuş,

şimdi benim aldığım makinada çevirici falan yok sadece kendi adaptörü var fakat arkasındaki yazılar japonca değil. oyun sipariş etcem sırf bu yüzden sipariş edemiyorum live den demo indirip onlarla vakit geçiriyorum, onlar da hemen bitiyor.

bilgilerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler.

• Makina ikinci elmi yoksa sıfır mı?
  • aletin karton kutusunda sol altta yazıyor die hatırlıyorum ama bakmayalı baya bir zaman oldu...
  • karton kutusuna bak olmadı power fişinden prize uyuyosa paldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mactotherack -- 6 Şubat 2009; 13:09:06 >
  • makina 2. el, kendi kutusu yok. önceki sahibinede mesaj attım ama hala cevap gelmedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TARIK0980

karton kutusuna bak olmadı power fişinden prize uyuyosa paldır

dediğiniz gibi pal olsaydı tüplü tv de direk kendi kablosuyla çalışması gerekmezmiydi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdtr

makina 2. el, kendi kutusu yok. önceki sahibinede mesaj attım ama hala cevap gelmedi.

Adaptör kendi adaptörü olmayabilir. ntsc makinalara pal adaptörü takıp cevirici olmadan kullanabiliyorsun. İst. oturuyorsan en yakın oyun saglayan yerlerde birebir test edeceksin. Yada gitti gidiyorda cok eski oyunlar koıpya fiyatına satılıyor. Region free olmıyan farklı bölge oyunları alıp deneyeceksin.
    kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: truelove

quote:

Orjinalden alıntı: sdtr

makina 2. el, kendi kutusu yok. önceki sahibinede mesaj attım ama hala cevap gelmedi.

Adaptör kendi adaptörü olmayabilir. ntsc makinalara pal adaptörü takıp cevirici olmadan kullanabiliyorsun. İst. oturuyorsan en yakın oyun saglayan yerlerde birebir test edeceksin. Yada gitti gidiyorda cok eski oyunlar koıpya fiyatına satılıyor. Region free olmıyan farklı bölge oyunları alıp deneyeceksin.
    kolay gelsin.

eyvallah. en mantıklısı dediğin gibi yapmak olucak.
  • rgb kablo yani scartla bağladığında pal tv inde yeşil görüntü veriyorsa makinan ntsc-u dur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: otaku

rgb kablo yani scartla bağladığında pal tv inde yeşil görüntü veriyorsa makinan ntsc-u dur.

normal scart la bağladığım zaman görüntü yeşil çıktı. bende monitöre bağlamak için kablo aldım. o kabloyu tv de kullandım görüntü düzgün çıktı.
  • sdtr benim bildiğim buraya kadar xbox 360 kullanmayalı baya oluyor ancak region free oyunları oyna öğrenene kadar o zaman istiyosan region free olan oyunları yazarım ayrıca torrenttende bulabilirsin hızlı zaten artık 110 ile çekiyor...
  • deneme yanılmadan başka kesin yolu yok anlaşıldı. teşekkürler arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.