Şimdi Ara

Çıkmazdayım..Yurt dışından iphone 6 mi z3 mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Yurt dışından telefon getirme gibi bir imkanım doğdu sizce bu iki telefondan hangisini seçmeliyim?Ortalama bir kullanıcıyım ve akıllı telefon dünyasına yabancıyım bu sebeple fazla bir kriter belirtemiyorum.Ancak uzun yıllar sorunsuzca kullanmak istiyorum.Siz olsanız hangisini seçerdiniz ve neden?Birde yurt dışından almak ne kadar mantıklı yoksa buradan aynı bütçeyle daha alt sınıf bi telefon mu almalıyım?

• Garanti olayini iyi arastirin. Iphone 6 her kulvarda z3 den cok daha iyi bir cihaz. Guncelleme sikintisi yok. Cok kisa zaman sonra z4 gelecek. Siz cihaziniza alismisken cihaziniz eski nesil olacak ve deger kaybedecek. Ama iphonelar senede bir model cikariyor. Sony z4den sonra 6 ay olayinin bitecegini soyluyor ama yinede yan modeller farkli isimler kullanip modeller cikarabilir. Zira z z1 z2 z3 kombo sekilde cikti piyasaya. Alanlar hayal kirikligi yasadi. Cihazlar arasindada ciddi farklar olmamasina ragmen nesil eskiyince rakiplerine oranlar ciddi deger kayiplari yasandi.
    Eger avrupadan aliyorsaniz iphone garantisi geciyor ulkemizde 1 sene diye biliyorum ama yinede siz emin olmadan harekete gecmeyin.
    Sonuc olarak iphone 6 oneririm. Alan kisi magazada cihazi inceleyip alsin derim. Zira forumda magazada 4 5 kere cizikli cikan cihazi degistirenler var. Birde bukulme olayima dikkat edilirse uzun yillar stabil ve kaliteli bir cihaziniz olur.
    Simdiden hayirli olsun
  • İphone 6
    Değer kaybetmez kraldır
  • Z3 derim bataryası fark atıyor birde i6 yı 16 gb alınmaz 64 almak lazım en az oda fiyatı yükseltir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Z3 derim bataryası fark atıyor birde i6 yı 16 gb alınmaz 64 almak lazım en az oda fiyatı yükseltir.
    bencede Z3,cunku androıd olması benım acımdan baslı basına avantaj ve z4 belkıde mayıs ayında tanıtılacak,eskıme durumuna bakarsak z4 ten belkıde 2-3 ay sonra zaten ıphone 6S te cıkmıs olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

bencede Z3,cunku androıd olması benım acımdan baslı basına avantaj ve z4 belkıde mayıs ayında tanıtılacak,eskıme durumuna bakarsak z4 ten belkıde 2-3 ay sonra zaten ıphone 6S te cıkmıs olacak.

Iphone ekim başı eylül sonu tanıtılır, z4 içinse mart-temmuz arası birşeyler söyleniyor ki işlemci ve gpu olarak bariz fark z3-z4 arası yaşancak.

Bence yurtdışı imkanında iphone daha mantıklı hem burdan ucuza geliyor hemde değer kaybı çok çok düşük,
  • quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Garanti olayini iyi arastirin. Iphone 6 her kulvarda z3 den cok daha iyi bir cihaz. Guncelleme sikintisi yok. Cok kisa zaman sonra z4 gelecek. Siz cihaziniza alismisken cihaziniz eski nesil olacak ve deger kaybedecek. Ama iphonelar senede bir model cikariyor. Sony z4den sonra 6 ay olayinin bitecegini soyluyor ama yinede yan modeller farkli isimler kullanip modeller cikarabilir. Zira z z1 z2 z3 kombo sekilde cikti piyasaya. Alanlar hayal kirikligi yasadi. Cihazlar arasindada ciddi farklar olmamasina ragmen nesil eskiyince rakiplerine oranlar ciddi deger kayiplari yasandi.
    Eger avrupadan aliyorsaniz iphone garantisi geciyor ulkemizde 1 sene diye biliyorum ama yinede siz emin olmadan harekete gecmeyin.
    Sonuc olarak iphone 6 oneririm. Alan kisi magazada cihazi inceleyip alsin derim. Zira forumda magazada 4 5 kere cizikli cikan cihazi degistirenler var. Birde bukulme olayima dikkat edilirse uzun yillar stabil ve kaliteli bir cihaziniz olur.
    Simdiden hayirli olsun

Cihaz Abd'den geleceği için sanırım garantisi olmuyor,artık onu göze alacak gibiyim .Benim de gönlüm iphoneden yana ama yorumlar kafamı karıştırıyor, rami kamerası felan çok düşük diyorlar.Yarın kararımı verip söyleyeceğim artık arkadaşa.Birde sizi eksileyen arkadaşlar olmuş neden eksilediklerini söyleseler de onların da fikirlerini alsak keşke.

• Janjan kullanıcısına yanıt
    Ben de iphone da karar kılacak gibiyim de yorumlar kafamı karıştırıyor.Özellikle note 4 ve z3 ün daha iyi olduğu söyleniyor.Bazı kişilerde iphone özellikleri düşük olsa da performans yönünden daha iyi diyorlar.O yüzden bi türlü karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

Peki hocam neden android?Bir de android olarak note 4 alma imkanı da var onu önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemdar22

quote:

Garanti olayini iyi arastirin. Iphone 6 her kulvarda z3 den cok daha iyi bir cihaz. Guncelleme sikintisi yok. Cok kisa zaman sonra z4 gelecek. Siz cihaziniza alismisken cihaziniz eski nesil olacak ve deger kaybedecek. Ama iphonelar senede bir model cikariyor. Sony z4den sonra 6 ay olayinin bitecegini soyluyor ama yinede yan modeller farkli isimler kullanip modeller cikarabilir. Zira z z1 z2 z3 kombo sekilde cikti piyasaya. Alanlar hayal kirikligi yasadi. Cihazlar arasindada ciddi farklar olmamasina ragmen nesil eskiyince rakiplerine oranlar ciddi deger kayiplari yasandi.
    Simdiden hayirli olsun

Cihaz Abd'den geleceği için sanırım garantisi olmuyor,artık onu göze alacak gibiyim .Benim de gönlüm iphoneden yana ama yorumlar kafamı karıştırıyor, rami kamerası felan çok düşük diyorlar.Yarın kararımı verip söyleyeceğim artık arkadaşa.Birde sizi eksileyen arkadaşlar olmuş neden eksilediklerini söyleseler de onların da fikirlerini alsak keşke.

Yok hocam alisigim eksiye ben sikinti yok. Dogru soyleyen dokuz koyden kovulur. Fake hesaplari desifre edenler bunlarin gercek sahipleri tarafindan yorum okunmadan eksilenir. Bunlara alistik. Buralarda fanboyluklara yer yok. Herkes tek hesapla ve adabiyla konulara objektif cevap versin. O yuzden cevap falan beklemeyin onlar alinti dahi yapmaktan korkan ama bir alt mesajda sizlere sallayan aciz fanboylardir. Dolayisiyla siz icinize sineni fanboylari takmadan alin. Iosde ram, kamera megapixeli gibi detaylar kafanizi karistimasin. Isterse 10 gb ram 100 mp kamerasi olsun sony bir iphone edemez. Yada bir note 4. Kamera konusunda meshur bir markayken megapixellerle kamerani donatiyorsun sonuc ne rakiplerden geri kalmis bir dusuk seviye bir kamera. Dolayisiyla tercihinizde sayisal verileri ve fanlari degil kullanici deneyimlerini dikkate alin

• quote:

quote:

quote:

Simdiden hayirli olsun

Yok hocam alisigim eksiye ben sikinti yok. Dogru soyleyen dokuz koyden kovulur. Fake hesaplari desifre edenler bunlarin gercek sahipleri tarafindan yorum okunmadan eksilenir. Bunlara alistik. Buralarda fanboyluklara yer yok. Herkes tek hesapla ve adabiyla konulara objektif cevap versin. O yuzden cevap falan beklemeyin onlar alinti dahi yapmaktan korkan ama bir alt mesajda sizlere sallayan aciz fanboylardir. Dolayisiyla siz icinize sineni fanboylari takmadan alin. Iosde ram, kamera megapixeli gibi detaylar kafanizi karistimasin. Isterse 10 gb ram 100 mp kamerasi olsun sony bir iphone edemez. Yada bir note 4. Kamera konusunda meshur bir markayken megapixellerle kamerani donatiyorsun sonuc ne rakiplerden geri kalmis bir dusuk seviye bir kamera. Dolayisiyla tercihinizde sayisal verileri ve fanlari degil kullanici deneyimlerini dikkate alin

Alıntıları Göster
    z3 ram3 kamera21

i6 ram1 kamera8

herşey ortada -

• Kamerada onemli olan mp değil lens mp ye cok takilmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diş Fırçası

Kamerada onemli olan mp değil lens mp ye cok takilmayin
    Sony telefon mu yapıyormuş? Gerek yok parana yazık etme. İphone 6 al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

z3 ram3 kamera21

i6 ram1 kamera8

herşey ortada -

Canon da 16 mp. Senin hesaba göre canon kötü mü şimdi sony'den? :( Yazık olm üzüldüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

z3 ram3 kamera21

i6 ram1 kamera8

herşey ortada -

Canon da 16 mp. Senin hesaba göre canon kötü mü şimdi sony'den? :( Yazık olm üzüldüm.

sony 21 milyon piksel tamam mı daha iyi çeker 3 milyarlık canondan

hem su geçirmiyor - arada bi geçiriyor onu da boşver kullanıcı hatası kapaklar açılmıştır

sony'nin allahbinbelasını versin batsın tez zamanda -

2014 ocakta 2200e z1 aldım - 2014 temmuzda 1100e canım çıktı satıcam diye -
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SirPhilosophy

quote:

z3 ram3 kamera21

i6 ram1 kamera8

herşey ortada -

sony 21 milyon piksel tamam mı daha iyi çeker 3 milyarlık canondan

hem su geçirmiyor - arada bi geçiriyor onu da boşver kullanıcı hatası kapaklar açılmıştır

sony'nin allahbinbelasını versin batsın tez zamanda -

2014 ocakta 2200e z1 aldım - 2014 temmuzda 1100e canım çıktı satıcam diye -

Tabi olm 5000 megapiksel. Sus sony ye su geçiriyor deme asla geçirmez haşa de.

şlaskdlakda

tuttum seni.

• quote:

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Yurt dışından telefon getirme gibi bir imkanım doğdu sizce bu iki telefondan hangisini seçmeliyim?Ortalama bir kullanıcıyım ve akıllı telefon dünyasına yabancıyım bu sebeple fazla bir kriter belirtemiyorum.Ancak uzun yıllar sorunsuzca kullanmak istiyorum.Siz olsanız hangisini seçerdiniz ve neden?Birde yurt dışından almak ne kadar mantıklı yoksa buradan aynı bütçeyle daha alt sınıf bi telefon mu almalıyım?

Güzel kardeşim stevejones'un dediklerini okuma bile. Ne olduğu meydana çıkarıldı onun forumun ünlü trollerinden biridir ama yüzü yokmuş hala yazmaya devam edebiliyor buralarda. Konuya gelince de fikrimi yukarıda beyan ettim.
  • Apple'dan şaşma hocam. Yazık olur
  • Bari z4 çıksın öyle karar ver feci değer kaybına uğrarsın z3'te uyarmadı deme...

Iphone 5s ve xperia z1 aynı anda piyasaya çıktı, 0 ve 2. El fiyatlarına bak anlarsın ne demek istediğimi
  • quote:

z3 ram3 kamera21

i6 ram1 kamera8

herşey ortada -

Yav he he. Su cagda hala megapixelle cigolaytla telefon alan adam kaldimi ya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.