Şimdi Ara

Citroen c5 e-hdi ile hdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
18.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aman hocam eski citroenden uzak durun . Hem eski hem cok ozellikli basinizi agritmasi muhtemel olacaktir . Citroen senelerce binilecek araba degil malesef .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 4 Nisan 2019; 2:21:44 >
  • TheRad67 kullanıcısına yanıt
    Hocam bi resmini atabilir misin . Nereye yerleştirdin aux çıkışını ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_Turq -- 5 Nisan 2019; 10:21:27 >
  • The_Turq kullanıcısına yanıt
    Hocam akşama atacağım bu adamdan bakarak yaptım çoğu şeyi yapıyor bayağı bilgilendirici kanal. Ben teybin arkasından aldım çıkışı vites çervesi orta konsolu hep söktüm altından doğru kol dayamaya getirdim fotoğraf atınca daya iyi anlaşılır
    Serkan Bakiyoutube
    Rd4 teyp aux montajı nasıl yapılır.
    https://www.youtube.com/watch?v=x1OW4StNcAU

• TheRad67 kullanıcısına yanıt
    Resim çekme sansin oldu mu hocam? Birde senin radyoda aux diye bi menü var mi? Aux a nasi geçiriyoruz radyoyu
  • The_Turq kullanıcısına yanıt
    Haberdar etmesen aklımdan çıkmış kısa sürede atacağım bilgisayara bağlayıp yan girişi açıyoruz ekranda yan giriş diye seçenek çıkıyor oradan kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRad67 -- 16 Nisan 2019; 22:34:28 >
  • Benim hatirladigim en buyuk fark hdi 16 subap yani silindir basina 4.
    E-hdi ise 8 subaptir silindir basina 2.
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Beş yıldır kullandığım araç 2006 c4 1.6 hdi ve şu an km 287xxx rutin bakımlar dışında hiç harcama yapmadım. Motor revizyon veya rektefiye vs hiç olmadı. Şehir içi tüketim 5 lt’nin altında. kesin bilmediğiniz veya tecrübe etmediğiniz konularda insanları yanlış yönlendirmek hoş değil. PSA’nın dizel motorları oldukça başarılıdır. Biraz gürültülü çalışır ama ülkemiz şartlarında bence gayet güzel motorlar. 13 yıl Toyota kullandıktan sonra tesadüfen Citroen aracını alana kadar benim de Fransız otomobilleri hakkında mesnetsiz iddialarım oluyordu, ancak piyasa ortada, motorsporları dünyası ortada.
  • _dangerfull kullanıcısına yanıt
    Neden ?

Hdi olanlarda partikül filtresi olmayabilir, start stop olmayabilir bunlar bakımlarin maliyetinde oldukça fark eder.

Neden e-hdi daha çok makbul ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 8 Temmuz 2019; 15:36:6 >
  • ozzmosis35 O kullanıcısına yanıt
    Bakimlarini duzgun yaptiran , sizin gibi cok az insan var . Citroen fiyatlari diger araclara gore ucuz oldugundan alanlarin maddi durumlari genelde kotu oluyor . Ve bakimlarini yan sanayi parcalar ve elinde penseyle ustayim diyen ustaciklar tarafindan yapiliyor cogu. Ve cogu parcada degisim yerine tamir ettirmeye calisiyorlar . Bakimlarini zamaninda orjinal yedek parcalarla yaparsaniz hatta
    aracinizi birde uzun yolda kullanirsaniz 500 bin km bile gidecektir . Turkiyede cogu citroen kullanicisi ve ustasi citroeni tofas gibi zannediyor . O yuzden araclar dokuluyor . Kesin bildigim ve tecrube ettigim icin konusuyorum . Citroen aracimda halen var . Mesnete gelince citroen forumlarina davet ediyorum sizi , gunde 10 taneden fazla aracin sorununu dinlersiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Bakimlarini duzgun yaptiran , sizin gibi cok az insan var . Citroen fiyatlari diger araclara gore ucuz oldugundan alanlarin maddi durumlari genelde kotu oluyor . Ve bakimlarini yan sanayi parcalar ve elinde penseyle ustayim diyen ustaciklar tarafindan yapiliyor cogu. Ve cogu parcada degisim yerine tamir ettirmeye calisiyorlar . Bakimlarini zamaninda orjinal yedek parcalarla yaparsaniz hatta
    aracinizi birde uzun yolda kullanirsaniz 500 bin km bile gidecektir . Turkiyede cogu citroen kullanicisi ve ustasi citroeni tofas gibi zannediyor . O yuzden araclar dokuluyor . Kesin bildigim ve tecrube ettigim icin konusuyorum . Citroen aracimda halen var . Mesnete gelince citroen forumlarina davet ediyorum sizi , gunde 10 taneden fazla aracin sorununu dinlersiniz .
    Buna katılıyorum. oto sanayilerdeki ustaların belki yüzde doksanı Fransız araçlarına onarım yapabilecek seviyede değiller. Ben C4'ten biliyorum; çok fazla elektronik aksam var. Nitelikli bir Fransız aracı sahibiyseniz yetkili servise gitmek artık aşırı lüks olduğundan dolayı ustayı özenle seçmek gerekir.

• ozzmosis35 O kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste malesef yeterli bilgiye sahip degil . Sanayilerdeki , yetki servislerdeki ustalarin cogu sadece periyodik bakim yapmaktan ve parcalari degistirerek deneme yanilma yoluyla ariza cozmekten anliyor . Sokaktan birini cevirseniz 1 gunde ogretebilirsiniz zaten periyodik bakimi . Ama ariza cozme isi gercek ustaliktir .
  • Daha yeni teknoloji olduğu için makbul dedim. Maliyet olarak hdi olan tabiki daha uygundur. Dediğin gibi standart akü uyumludur, turbosu farklıdır falan filan . Ama imkan varsa yeni teknoloji ürün almak daha mantıklıdır.
  • _dangerfull kullanıcısına yanıt
    Aynisinin ufak tefek değiştiği için, sadece ikinciel de masraf olarak yansiyacak getiriler... Mesela e-hdi'da kalmadı artık...
  • Aracı eşiniz için baktığınızı belirtmişsiniz. Citroen C5 hanımların kullanımı için çok uygun bir araç değil malesef. Araç çok uzun ve özellikle ön kısmının nerede bittiğini kestirmek çok zor. Büyükşehirde yaşıyorsanız çok sıkıntı yaratır.
    Motora gelirsek, e-hdi kullanıcıları daha sessiz olması ve performansının bir tık daha iyi olması nedeni ile daha memnunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

Aracı eşiniz için baktığınızı belirtmişsiniz. Citroen C5 hanımların kullanımı için çok uygun bir araç değil malesef. Araç çok uzun ve özellikle ön kısmının nerede bittiğini kestirmek çok zor. Büyükşehirde yaşıyorsanız çok sıkıntı yaratır.
    Motora gelirsek, e-hdi kullanıcıları daha sessiz olması ve performansının bir tık daha iyi olması nedeni ile daha memnunlar.
    Benim hanım transporter sürüyo 5 aydır işe gidip geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 9 Temmuz 2019; 16:40:37 >
  • Maşallah. O zaman C5 tam size göre.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.