Şimdi Ara

Citroen c5 e-hdi ile hdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
18.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün 55000e kadar araç önerisi konusunu okurken e-hdi 2011 2012 model c5 aracın tavsiye edildiğini gördüm. Bende aynı aralıkta eşime arac aradigim için inceledim . Alamadığım fark hdi neden tavsiye edilmemiş hiç? E-hdi nedir hdi nedir? Arasındaki fark nedir

• E-HDi mikro hibrit şeklinde tanımlanan gerçek Start Stop'lu bir motordur. Bu sisteme özel tip akü kullanır ve fren yapıldığında aküyü şarj eden rejeneratif frenleme gibi alt sistemlere sahiptir. PSA belli bir tarihten sonra çıkan araçlarında dizel motor olarak hep e-HDi kullanıyordu o nedenle HDi motorsa daha eski bir model araç olabilir.
    Yapay Zekanın Yanıtı

e-HDi ve HDi: Arasındaki Farklar

e-HDi ve HDi, Citroen tarafından üretilen dizel motor teknolojileridir. Bu teknolojiler arasındaki temel fark, e-HDi'nin bir elektronik kontrol ünitesi (ECU) ile donatılmış olması, HDi'nin ise mekanik bir yakıt enjeksiyon sistemine sahip olmasıdır.

e-HDi Nedir?

e-HDi (elektronik Yüksek Basınçlı Direkt Enjeksiyon), Citroen'in geliştirdiği en son dizel motor teknolojisidir. ECU, yakıt enjeksiyon zamanlamasını ve basıncını optimize ederek motor performansını, yakıt verimliliğini ve emisyonları iyileştirir.

HDi Nedir?

HDi (Yüksek Basınçlı Direkt Enjeksiyon), e-HDi'nin öncül teknolojisidir. Mekanik bir yakıt enjeksiyon sistemine sahiptir ve e-HDi kadar gelişmiş değildir.

1.6 e-HDi Motor

1.6 e-HDi motor, 110 ila 163 beygir gücü arasında değişen güç çıkışlarına sahip 1,6 litrelik bir dizel motordur. Düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyonları ile bilinir.

1.6 HDi ve 1.6 e-HDi Arasındaki Fark

1.6 HDi ve 1.6 e-HDi arasındaki temel fark, yakıt enjeksiyon sistemleridir. e-HDi, ECU ile kontrol edilen elektronik bir sisteme sahipken, HDi mekanik bir sisteme sahiptir. Bu, e-HDi'nin daha iyi performans, yakıt verimliliği ve emisyonlar sunmasını sağlar.

e-HDi ile HDi Arasındaki Fark

e-HDi ve HDi arasındaki genel farklar şunlardır:

• e-HDi elektronik bir yakıt enjeksiyon sistemine sahiptir, HDi ise mekanik bir sisteme sahiptir.
    • e-HDi, HDi'ye göre daha iyi performans, yakıt verimliliği ve emisyonlar sunar.
    • e-HDi, ECU ile kontrol edilirken, HDi mekanik olarak kontrol edilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • E- hdi kısace yeni nesil motordur. Hdi olanlar eski nesildir. Makbul olanı e-hdi olanıdır.
  • Millet arabasının motoru ehdi mi hdi mi bilmiyor.nasil anlayacağız? Ruhsatta yazıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Millet arabasının motoru ehdi mi hdi mi bilmiyor.nasil anlayacağız? Ruhsatta yazıyor mu?
    112 ps olan e hdi 110ps olan hdi ruhsatta ki güç değerinden anlaşılır herhalde.
  • hdi bakımı kolay parcası daha ucuzdur. aralarında fazla fark yoktur kasa makyajı var on farda led var
  • E-HDi mikro hibrit şeklinde tanımlanan gerçek Start Stop'lu bir motordur. Bu sisteme özel tip akü kullanır ve fren yapıldığında aküyü şarj eden rejeneratif frenleme gibi alt sistemlere sahiptir. PSA belli bir tarihten sonra çıkan araçlarında dizel motor olarak hep e-HDi kullanıyordu o nedenle HDi motorsa daha eski bir model araç olabilir.
  • Hdi ehdi bluehdi

Motor gittikçe geliştiriliyor, bluehdida tam otomatik aisin 6 ileri şanzıman var mesela
  • otomobilimm.blogspot.com
    E-HDİ İLE HDİ MOTORLAR ARASINDAKİ FARKLAR
    https://otomobilimm.blogspot.com/2014/11/e-hdi-ile-hdi-motorlar-arasindaki.html?m=1

• e-hdi yeni nesil daha performanslı euro5 normunda, bir çoğunda stop&start özelliği olan motordur. hdi bir önceki nesil. son çıkan ise BlueHDi

Kendi aracımda e-hdi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Mart 2019; 12:54:9 >
  • Gayet aydınlatıcı oldu teşekkür ederim. Peki 2006-2008 sx pk benzinli otomatik nasıldır sizce? Fiyatı daha uygun diye düşündüm. Çok problem yaratır mi lpg takılınca?
  • 2011 sx px hdi c5 kullanıyorum aralarında pek fark yok deniliyor ST-yazlım gibi farkları varımş hdi bakım olarak daha uygun sorunsuz dendiğini çok duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

2011 sx px hdi c5 kullanıyorum aralarında pek fark yok deniliyor ST-yazlım gibi farkları varımş hdi bakım olarak daha uygun sorunsuz dendiğini çok duydum.
    Hdi 16 valf lik canlı bir motor e Hdi 8 valflik yüksek devirde cansız bir motor üstte yazan arkadaşın aksine iki nesildede start stop teknolojisini volvo kullandı drive e diye
  • 2.0 hdi alin hocam hidropnomatil suspansiyon var
  • C5 teknik özellikler ve donanımlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.McRae -- 15 Mart 2019; 18:1:58 >
  • RX 480 kullanıcısına yanıt
    2009 1.6 hdi aldim artık. 140000de ama çok temiz bir araba. Genel olarak memnunum . Alalı 3 hafta oldu nerdeyse. Yakıt olarak beklentilerimin biraz altında ama alışma dönemi sonrası düzelir sanirim. Bluetooth olmaması çok şaşırttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

E-HDi mikro hibrit şeklinde tanımlanan gerçek Start Stop'lu bir motordur. Bu sisteme özel tip akü kullanır ve fren yapıldığında aküyü şarj eden rejeneratif frenleme gibi alt sistemlere sahiptir. PSA belli bir tarihten sonra çıkan araçlarında dizel motor olarak hep e-HDi kullanıyordu o nedenle HDi motorsa daha eski bir model araç olabilir.
    Merhaba Hocam,

Benim araç 3008 bluehdi dizel

Bahsettiğiniz mikrohybrid yani fren rejenerayonu benim araçta da var mı?

Teşekkürler
  • hassey kullanıcısına yanıt
    Aracınızda S&S sistemi varsa mikrohibrittir. Çünkü bluehdi sisteminde blue tabiri egzos sistemindeki özel temizleme işlemine atıfta bulunur. Motorlar Euro6 normuna uyan standart PSA grubu dizel motorlarıdır. S&S destekli PSA dizel motorlarında da mikrhibrit sistem kullanılmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Aracınızda S&S sistemi varsa mikrohibrittir. Çünkü bluehdi sisteminde blue tabiri egzos sistemindeki özel temizleme işlemine atıfta bulunur. Motorlar Euro6 normuna uyan standart PSA grubu dizel motorlarıdır. S&S destekli PSA dizel motorlarında da mikrhibrit sistem kullanılmaktadır.
    Cevap içn teşekkürler hocam,

Ancak kitapçığın içinde böyle ir bilgi görmediğim için teyit etme şansı bulunca sorayım dedim.

Aracım yeni kasa 3008 ve S&S var.

Ancak kafama takılan bir durum var. Fren rejenarasyınu olan araçların bazılarını kullanma şansı buldum ki bunlar hibrit araçlardı. Ayağımı gazdan çekince net bir şekilde frenleme hissiyatını alabiliyordum ama benim araçta o hissi alamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Turq

2009 1.6 hdi aldim artık. 140000de ama çok temiz bir araba. Genel olarak memnunum . Alalı 3 hafta oldu nerdeyse. Yakıt olarak beklentilerimin biraz altında ama alışma dönemi sonrası düzelir sanirim. Bluetooth olmaması çok şaşırttı
    evet hocam ama ben kendim yaptım 42 lira kablo ile aux bağladım konsolun içine çok da güzel oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.