Şimdi Ara

city mi civic mi clio mu 207 mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kafa karışacak bişey yok. git tertemiz makyajlı kasa bi civic al yıllarca bin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkcoskun

Evet arkadaşlar modeller biraz alakasız biliyorum. ama aslında ben HB benzinli bir araç düşünüyordum. Ama Civic in tasarımı ve motor performansını duyunca dediğiniz gibi biraz kafam karıştı.

imzamdaki aracı kullanıyorum 2005 gerçekten performansı çok güzel 0--100 9.2 saniye galiba yanlış hatırlıyorda olabilirim. yakıt konusunda korkun olmasın şehir dışında,otobanda 5.5-6.0 litreye kadar düştüm ben yapacağın tek şey aracı aldıktan sonra iyi tanıman 3000 deviri geçmemen. tasarruf için tabi.
  • Civic.
  • quote:

Evet arkadaşlar modeller biraz alakasız biliyorum. ama aslında ben HB benzinli bir araç düşünüyordum. Ama Civic in tasarımı ve motor performansını duyunca dediğiniz gibi biraz kafam karıştı.

HB benzinlinin sözlükteki karşılığı Jazz Ama Civic de insanın kanına girmeyecek araç değil. Zaten bu nedenle sınıfında satış listelerine girebilen tek benzinli araç. Estetik, güçlü ve sakin kullanınca alt sınıf benzinli araçlardan bile az yakıyor. Bütçe sorun olmayacaksa Civic olsun.
  • Aslında Jazz'a çok baktım oda hoşuma gidiyor. Gelgelelim arkadaşlarım "bayan arabası sana yakışmaz" (boyum 1,95) diyip vaz geçirdiler.
  • quote:

Aslında Jazz'a çok baktım oda hoşuma gidiyor. Gelgelelim arkadaşlarım "bayan arabası sana yakışmaz" (boyum 1,95) diyip vaz geçirdiler.

maşşallah ne boy varmış sendede
  • audi kullanıcısıyım ama aynı zamanda sıkı bi honda cıyımdır ama honda bu city i niye çıkardı çözemedim. Arabada ne tasarım var ne bişey bence honda ya yakışmayan bi araba ve bana kalırsa kesinlikle alınmıcak bi araba. Soruna gelirse tabiki civic
  • quote:

Orjinalden alıntı: competitor

audi kullanıcısıyım ama aynı zamanda sıkı bi honda cıyımdır ama honda bu city i niye çıkardı çözemedim. Arabada ne tasarım var ne bişey bence honda ya yakışmayan bi araba ve bana kalırsa kesinlikle alınmıcak bi araba. Soruna gelirse tabiki civic

katılıyorum sana arkadaşım city çok biçimsiz olmuş bence tasarım çok kötü
  • Aslında bence city güzel araba ama o arka bölümün tasarımı gerçekten arabayı almamak için yeterli. Merak ediyorum acaba bu arabayı tasarlıyan tasarımcılar arka bölümü tasarlarken ne düşündüler. Belkide aceleye falan gelmiştir.
  • quote:

Aslında Jazz'a çok baktım oda hoşuma gidiyor. Gelgelelim arkadaşlarım "bayan arabası sana yakışmaz" (boyum 1,95) diyip vaz geçirdiler.

Jazz mı bayan arabası imiş? Arkadaşların Jazz'ı Micra ile karıştırmışlar galiba. Boy açısından da maşallahın varmış da Jazz'a sığamayan adam Clio veya 207'ye nasıl sığacak, o da ayrı konu.

Sen Civic alırsın, ben sana söyleyeyim. Boyu boyuna...

City konusuna geline söylemeden geçemeyeceğim; geçen ay satana kadar 2 sene City kullandım ve rahatlıkla söylerim ki City alınmayacak araba değil. Tip olayı ayrı mevzu (arka tarafın tasarımını ben de beğenmiyorum) ama özellikleri açısından sıfınındaki pek çok araçtan daha üstün. Tipi haricinde aldığı eleştirilerin çoğu ise bence ezbere söylenen laflar. Millet 120 km/s ile yoldan çıktığını falan söylüyor ama ben o araba ile aylarca sabah-akşam 120-130 km/s hızla otobana da girdim, sileceklerin yetişemediği kadar ağır yağmurda uzun yolda 140 km/s hızla da gittim, yolu müsait bulup 185 km/s hıza da çıktım ama benim City bir kere olsun "kalk gidelim" demedi. Hepsi bir tarafa Honda'nın motoruna ve CVT otomatik şanzımanına sahip bir araçla ben İstanbul'da 6,5-7 lt ortalama ile gezdim. Bu yüzden City'ye çamur atmam çünkü Allah'tan korkarım.

• Ben de City Elite otomatik kullanıcısıyım...
    En ufak bir pişmanlığım yok...

Arkadaşta Caddy 1.9TDI var. Aynı yolu kullanıyoruz ve yakıta aynı parayı ödüyoruz....

Şehiriçinde 7-7.5 lt tüketimi var, şehirdışı ise 5.0 civarı. Ama sabit 90 ile kullanılırsa 4.5'lerin bile altına düşüyor...

Çok konforlu ve rahat bir araç... City'nin tipini ben de beğenmezdim ama benimkini çok seviyorum...
    Ya benim olduğundan ya da 2008 makyajlı kasa ve siyah renk olduğundan... :)
  • arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz.
    oflazca aslında doğru sölüyosun eskiden reno 9 kullanırdım ona sığdıktan sonra hepsine sığılır herhalde.
    Şimdi evet city nin yakıt değerlerinin düşük olduğu sahipleri tarafından söyleniyor. eğer o city nin arkasının görüntüsüne kendimi alıştırabilirsem alabilirim. Aksi halde biraz daha bekleyip biriktirip Civic'e girerim diye düşünüyorum.
    Aslında civic'i çok istiyorum ama şu sıralar param yetmez herhalde.
  • civic
    en rahatı.
  • clio3 ile city hakkında hiç iyi şeyler söylemiyorlar bence bu iki arbayı kafandan sil
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdogan1416

clio3 ile city hakkında hiç iyi şeyler söylemiyorlar bence bu iki arbayı kafandan sil

City hakkında daha 1 kötü yorum bile duymadım.
    Nerden duyduğunuzu merak ettim...
    Tipinden başka eleştirilen bir şeyi yok...

29.000'e sıfır aldığım aracı şu an Honda bayii hemen 25.000'e senden alırım diyor...
    Soran ve alan çok var...

Çok da güzel tavsiye edeceğim bir araç....
  • -süspansiyonların yumuşak olmasından dolayı hızlı girilen virajlarda arkadan kaymaya eğilimli.
    -fren performansı berbat
    -yüksek sürüş pozisyonu hiçte güven vermiyo
    -dizaynından bahsetmiyorum bile
    bence gereksiz bi model
  • quote:

-süspansiyonların yumuşak olmasından dolayı hızlı girilen virajlarda arkadan kaymaya eğilimli.
    -fren performansı berbat
    bence gereksiz bi model

yasal hız limitlerinde gittiğiniz sürece 1. ve 2. eleştiriniz kendiliğinden yok oluyor zaten.

1.4 motorlu bir araçla hızlı gitmek zaten mantıksız.

yüksek sürüş pozisyonu olumlu bir etkendir. çarpışmada hayat kurtarır.

dizayn görecelidir. ben beğeniyorum mesela ama tekerleklerin biraz büyütülmesi gerek.

city\jazz ın sunduğu çoğu özelliği en meşhur avrupa markalarının modelleri sunamıyor.

ekonomi, çok geniş iç mekan, sorunsuzluk,

bence jazz\city bu sınıfın en başarılı modellerindendir.

hayırlı günler.

• bizim şirkette arkadaş civic in LS modelini almış çok memnun ve bende birkere kullandım gerçekten çok güzelbir araç
  • quote:

-süspansiyonların yumuşak olmasından dolayı hızlı girilen virajlarda arkadan kaymaya eğilimli.
    -fren performansı berbat
    bence gereksiz bi model

-süspansiyonların yumuşak olmasından dolayı lakalı TR yollarında çok konforlu
    -fren performansı gayet güzel, hem inasanı Megane'lar gibi cama yapıştırmıyor hem de yeterli mesafede duruyor.
    -yüksek sürüş pozisyonu alçak hale getirilebiliyor.
    -dizaynını seviyorum ben, elit modelde 15" jantlar gayet güzel duuyorlar...
    bence son derece güzel bi model...

7 aydır kullanıyorum. gene olsa yine aynısından alırım....
  • city fiyatına göre ii bir araç bence
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.