Şimdi Ara

clio 3 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
4.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Huhukomsu

Farları hangi aracınkine benziyor acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: likeNOother

OYAK indirimi OYAK üyelerine yapılıyor.. Subay astsubay, oyak bak çalışanları vs.

Ne kadarlık bir indirim söz konusu peki?

indirim için megane 2 ler ilk çıktığında buradaki arkadaşlar dynamiq sedan ı 23-24 milyara alıyorlardı (tabi hurda indirimi fln da vardı) onu da sen hesapla artık. ne kadar indirim vardı hatırlamıyorum....

ayrıca bence puntonun içi çok daha güzel. geçen puntoyu gördüm de ön konsol focus2 tarzında biraz uzun. uzun olunca da insana sportiflikle güven arasında bir his veriyor. mesela opel araçların hepsinin konsol kısa ben sevmiyorum. megane 2 ve focus2 nin konsol uzun. ben onları seviyorum..... ayrıca bu renault çok mu uğraşıyor böyle iğrenç tasarım için. içi hiç de güzel değil bence tipsiz olmuş. zevk meselesi yaw.. tartışmaya gerek yok

• Bence motor konusunda çok zayıf kalmış. Megane'ın 1.6 motoru 115 beygir ve şehirçi 8.8 litre yakıt tüketirken, clio III'ün 1.6 motoru 82 beygir ve şehir içi yakıt tüketimi 10.0 litre. 1.6 motor alacaksın ve 82 beygir olcak bence çok mantıksız. 1.5dci80 olan motor dışında bence hiç bi motor seçeneği iyi değil, Renault'a yakıştıramadım açıkçası. 1.6 115 beygir motorları Renault'un varken niye bu arabaya böyle saçma sapan bi motor koymuşlar acaba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Villeneuve

punto yaristen daha büyük ama yarisin içi daha geniş. bunun bedeli olarak da yarisin bagajı küçük(230) litre. yarisin motor seçenekleride clio 3 ten daha iyi görünüyor.
    Clio 1,2 Clio 1,4 Yaris 1,0 Yaris 1,3
    beygir gücü 55 72 69 87
    karma yakıt tüketimi 5,9 6,7 5,9 6
    şehir içi 7,6 9 6,4 7,2
    şehir dışı 4,9 5,4 4,9 5,3
    bagaj hacmi 288 288 228 228
    clionun dizel motor seçenekleri yarisin 90 beygir d-4d karşılaştırılmaz bile.

arkadaşım bu güçler yanlış clio nunkiler 1.2 75hp 1.4 ise 98 hp.. biliyorum resmi sitede ööle yazıyor fakat onlar kw cinsinde motor güçleri..
    Hiç 1.6 motordan 82hp çıkar mı yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi likeNOother -- 1 Nisan 2006; 0:22:49 >

• 1.2-16V de 75 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 7.6 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.9 Karma yakıt tüketimi 5.9

1.4-16V de 95 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 9.0 Şehirdışı yakıt tüketimi 5.4 Karma yakıt tüketimi 6.7

1.6-16V de 116 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 10.0 Şehirdışı yakıt tüketimi 6.1 Karma yakıt tüketimi 7.5

turbo dzl 1.5 dCi de 65 beygir,Şehiriçi yakıt tüketimi 5.8 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.4 Karma yakıt tüketimi4.9

turbo dzl 1.5 dci de 80 beygir,Şehiriçi yakıt tüketimi 5.8 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.3 Karma yakıt tüketimi 4.8

Bu yakıt değerleri ile,bu donanım ile, bu fiyatlar ile Clio III zorrrr...
  • quote:

quote:

punto yaristen daha büyük ama yarisin içi daha geniş. bunun bedeli olarak da yarisin bagajı küçük(230) litre. yarisin motor seçenekleride clio 3 ten daha iyi görünüyor.
    beygir gücü 55 72 69 87
    şehir içi 7,6 9 6,4 7,2

arkadaşım bu güçler yanlış clio nunkiler 1.2 75hp 1.4 ise 98 hp.. biliyorum resmi sitede ööle yazıyor fakat onlar kw cinsinde motor güçleri..

1. benim yazdığım verilerde 1.6 motor yok. 1.2 ve 1.4 motor cliolar var.
    2. resmi sitesinden aldım
    http://www.renault.com.tr/teknik.php?ensembleAChanged=false&ensembleBChanged=true&model=clio3&id=181&sid=182

3. motorgücü (bg) diye vermiş, direk beygir gücünün kısaltmasıdır diye düşündüm, farklı bir anlamı varsa bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Villeneuve -- 1 Nisan 2006; 1:04:05 >

• quote:

quote:

quote:

beygir gücü 55 72 69 87
    şehir içi 7,6 9 6,4 7,2

1. benim yazdığım verilerde 1.6 motor yok. 1.2 ve 1.4 motor cliolar var.
    2. resmi sitesinden aldım
    http://www.renault.com.tr/teknik.php?ensembleAChanged=false&ensembleBChanged=true&model=clio3&id=181&sid=182

dostum aynısını ben de yazdım..
    sitede yanlışlık var kw değerleri yazılmış..
    inanmamakta ısrar ediyor olabilirsin ama gerçekler böyle ok?
    bayide de inceledim renault'un başka ülkelerdeki sitelerindede..
    1.4 ile 1.6 motor direk mégane ın motorları zaten motor kodlarını araştırısan görebilirsin

• eh yani kendi sitelerine BG diye yazmışlar. yanlış yazmışlarsa kendi kabahatleri. bütün gün siteleri güncelleniyodu. çıka çıka bu mu çıktı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: microab

1.2-16V de 75 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 7.6 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.9 Karma yakıt tüketimi 5.9

1.4-16V de 95 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 9.0 Şehirdışı yakıt tüketimi 5.4 Karma yakıt tüketimi 6.7

1.6-16V de 116 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 10.0 Şehirdışı yakıt tüketimi 6.1 Karma yakıt tüketimi 7.5

turbo dzl 1.5 dCi de 65 beygir,Şehiriçi yakıt tüketimi 5.8 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.4 Karma yakıt tüketimi4.9

turbo dzl 1.5 dci de 80 beygir,Şehiriçi yakıt tüketimi 5.8 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.3 Karma yakıt tüketimi 4.8

arkadaşım o fabrika yakıt tüketimleri renault ta daha realistik oluyor.. diğer firmalrada gerçekte 1-2 lt oynayabilirken renault'ta fabrika değerlerini yakalıyabiliyorsun..

bu arada 1.4 16v 98hp olacak yanlış yazmışın torkuda 127
    kıyaslama yapmakta gerekirse
    punto 125nm torku 4500rpm de verirken clioIII 127nm torku 4250rpm de veriyor.. Yani punto'nun motorundan çok az daha iyi Clio'nun 1.4'ü

• punto ucuz en azından. bunun authentique modelinde kasetçalar saçmalığı var hala. neyseki ilk defa abs yi standart yapmışlar.
  • en kral clio III 31 milyar küsür daha ne olsun full işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: sametcandemir

en kral clio III 31 milyar küsür daha ne olsun full işte

dostum clio III mü alıosun..
    hangi motor hangi donanım
    bende 1.4 dynamique alıyorum osmalı mavi yada volkan kırmızısı olarak siparişini verdim
  • volkan kırmızı al kardeş clio nun her serisine en çok giden renk kırmızı clio II de de Ateş kırmızı süperdi bunda da Volkan kırmızı daha yaş 17 ama inş bi gün alıcaz şimdilik yarınki test sürüşüyle yetinmemiz lazım
  • quote:

punto ucuz en azından. bunun authentique modelinde kasetçalar saçmalığı var hala. neyseki ilk defa abs yi standart yapmışlar.

evet punto da daha i fiyat-donanım olarak...
    bu arada abs clioII hb de de standarttı
  • ya grande punto resmen seat leonun taklidi ya geçin o arabayı hele o iç dizayn ne öyle "dizayn" demeye dilim varmıyo. şahinin içi daha güzeldi be. en azından şahin der geçerdik

Renault Clio III
  • quote:

volkan kırmızı al kardeş clio nun her serisine en çok giden renk kırmızı clio II de de Ateş kırmızı süperdi bunda da Volkan kırmızı daha yaş 17 ama inş bi gün alıcaz şimdilik yarınki test sürüşüyle yetinmemiz lazım

ya işte iki renk seçeneği bildirdik hangisi ellerinde var ve önce gelirse...

bakalım iki renkte bana uyar yeterki clio m gelsinde.. sabırsızlanıom artık
  • vala kazasız belasız kullan inş. ne diyim allah bana da nasip eder bigün İNŞALLAAAHH
  • quote:

vala kazasız belasız kullan inş. ne diyim allah bana da nasip eder bigün İNŞALLAAAHH

Saolasın kardeş daha iyiler sana inşallah ilerde
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: microab

1.2-16V de 75 beygir, Şehiriçi yakıt tüketimi 7.6 Şehirdışı yakıt tüketimi 4.9 Karma yakıt tüketimi 5.9

arkadaşım o fabrika yakıt tüketimleri renault ta daha realistik oluyor.. diğer firmalrada gerçekte 1-2 lt oynayabilirken renault'ta fabrika değerlerini yakalıyabiliyorsun..

bu arada 1.4 16v 98hp olacak yanlış yazmışın torkuda 127
    kıyaslama yapmakta gerekirse
    punto 125nm torku 4500rpm de verirken clioIII 127nm torku 4250rpm de veriyor.. Yani punto'nun motorundan çok az daha iyi Clio'nun 1.4'ü

http://automotor.xl.pt/aut/0903/a11-00-00.shtml

Yabancı dil tutar umarım,buradaki değerlerden bahsetmeye çalışmıştım.Burada 95 beygir yazmakta. Aracınız ne olursa olsun umarım memnun kalırsınız. Şimdiden Hayırlı Uğurlu Olsun, Kazasız Sürüşler

• Bence clio III'ün arkası biraz kötü olmuş ama genel anlamda puntodan daha iyi.
  • quote:

ya grande punto resmen seat leonun taklidi ya geçin o arabayı hele o iç dizayn ne öyle "dizayn" demeye dilim varmıyo. şahinin içi daha güzeldi be. en azından şahin der geçerdik

Renault Clio III

seat Leon'la punto'nun ne alakası var? focus'un taklidi desen (punto'nun arkası focus'a benziyo bence) neyse. Ayrıca seat leon denen araba alfa 147'nin taklidi. Punto'yu tasarlayan adam Maserati'nin de tasarımcısı olduğu için bilerek ve isteyerek Maserati'ye yaptığı tasarımlara benzetmiş arabayı. ama ne alaka seat leon

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.