Şimdi Ara

Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Comnet yıllık paket almıştım şimdi paket yükseltmek istesem mevcut günleri ekleyerek alabiliyorsun. Çözüm olacağını bilsem 500lük paketi alacağım ama olmazsa iade de yapmıyor comnet Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkarakaya -- 19 Ağustos 2024; 17:59:18 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • omerkarakaya O kullanıcısına yanıt

Nokia OLT'de Düşük paketlerde sıkıntı var. Huawei OLT ve Nokia OLT'de 1000mbit pakette 940-950mbps arasında alıyorsunuz ortalama, Latency aynı seviyeye geliyor genelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fl2m4u kullanıcısına yanıt

yani ne demek gerek yok mu yüksetmeye

Kendi modemim archer vr600v3 kullanıyorum. Şuan vdslde kullanıyorum ama fiber gelsede aynı modemi kullanacağım kısıtlı fwli kiralik modemler sadece ekstra para kazandırıyor telekoma. Bir çözüm bulunması lazım gereksiz ödenen bu ücretler ile ilgili.

Latency düşüyor yani. Şunu demek istedim; Nokia OLT ve Huawei OLT'de 100mbit için farklı tanımlama mevcut (bazı huawei OLT'lerde de 112mbit çıktığı oluyor.) Huawei OLT'de latency olmamasının sebebi 200'den başlayıp, 125'lere geldiği için, Nokia da direkt 0-112'ye gelir. yani 0'dan başlar 112'ye gelir.

Nokia OLT-112Mbit

Huawei OLT-120-125Mbit.

Örnek: Nokia OLT'de DL latency 100mbitte 80 çıkıyor ise Huawei OLT'de 3-5 arasında çıkıyor.

Fakat iş, yüksek paketlere geçince değişiyor. Diyelim ki 1000mbit pakete geçtiniz, iki OLT'de de 940-950mbps çıkacak, latency düşecek. İkisi de aynı LT'ye gelecek.

Örnek: Nokia OLT/ONT = 940Mbit (ortalama) (latency 5-6)

Huawei OLT/ONT = 940Mbit (ortalama) (latency 3-5)

Genelde de düşüyor, fakat kesin konuşmıyorum bu durumda..

Umarım anlatabilmişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl2m4u -- 19 Ağustos 2024; 18:18:33 >

105/22 qos ayarladım bu sonuç nasıldır acaba

Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi?

Latency normal gözüküyor. Birde bufferbloat sitesinden yapar mısınz? Extra olarak speedtest'den de yapın.

yüksek çıktı her ikisi de. 55/22 yaptım böyle çıktı.

Hocam yüksek paket denemekten başka çareniz yok. Nokia OLT'nin dandirikliğini sizde görüyorsunuz.

Bu arada, arkada herkes DL yapmdığı sürece (evinizde sizden başka kullanan yoksa) sıkıntı olmaz Latency'nin çok önemi kalmaz öyle bir durumda.

• Geçis nasil oldu acaba modemi nasil temin ettin geciş ucreti varmi

• Diridiri06 kullanıcısına yanıt

Binanda OFDK (bina içi dağıtım kutusu) var ise ve şuan VDSL kullanıyorsanız, OFDK aktif olduktan sonra DSL'den FTTH'e geçiş yapabilirsiniz. OFDK'dan OBK (iç tesisat fiber kablo) çekilir, ONT dediğimiz küçük cihaz (sinyali ethernete çeviren)'da sonlandırma yapılır. Geçişler bir çok iss'de ücretsiz fakat bazı iss'ler kurulum parası alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl2m4u -- 19 Ağustos 2024; 18:47:16 >

önceki evimde vdsl kullanıyordum. yeni eve geçtim fiber varmış. comnete başvurdum ücretleri ödedim 1 hafta da geçiş yaptı.

110 mbpslik bufferbloat skoru A seviyesindeki interneti 50 mbps e kadar sınırlarsanız A+ değil A+++ sonuç alabilirsiniz Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi? 

yok sadece ben kullanıyorum

• RElS kullanıcısına yanıt

Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi? Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi? Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi? 

• RElS kullanıcısına yanıt

Nokia OLT'yi yakmak lazım :D Ya da Huawei OLT'de olduğu gibi 200-125mbps'ye düşmesi lazım. Rezillik :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl2m4u -- 19 Ağustos 2024; 18:51:35 >

Kardesim fibere geciş basvurusu nasil yapiliyor acaba sistemde 1000 mbps fiber var gozukuyor

Sağlayıcının müşteri hizmetlerini ararsanız yardımcı olurlar hocam.

Şuanda VDSL kullanıyorsanız, hangi iss kullanıyoranız (internet servis sağlayıcısı) (comnet ise comnete yazın) Vdsl'den fibere geçmek istiyorum diyin, geçiş olur.

OFDK (bina içi dağıtım kutusundan) OBK (iç mekan kablo) ile ONT (sinyal to ethernet çeviri alet)'e sonlandırma yapacak.

Eğer gelen ONT Nokia ise 100mbit paket önermem. (ONT'nin altında yazar hangi marka olduğu) Yukarı da da söylediğim gibi Nokia OLT'de 100mbit için bf sorunu var. En az 200mbit alın. Huawei, zte , zyxel OLT'lerde 100mbit için sıkıntı yok, 100mbit alabilirsiniz (eğer 1000mbps alacaksanız, hiç bir OLT'nin önemi yok, sadece düşük paketlerde nokia sıkıntı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl2m4u -- 22 Ağustos 2024; 15:28:19 >

Aradim gecis ucretsizmis 630 gun hakkim var suan vdsl de kalmam mi mantikli fibere geçmek mi acaba internette pek indirmeyle isim olmuyor dizi film izliyorum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.