Şimdi Ara

Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Fibere geçerseniz + modem kirası eklenecek. (Şuanda 630 gününüz olduğu için hiç bir ücret ödemiyeceksiniz lakin gününüz bittiğinde, tekrar paket aldığınızda modem kirası eklenecek) ona göre geçip geçmemeyi de düşünebilirsiniz.

Ping önemliyse DSL'de başlangıc ms var. (+5ms) Fibere geçtiğinizde DSL'den biraz daha düşük ping alırsınız

Onun dışında 1000mbps'ye kadar paket alabilir, daha stabil bir bağlantı sunar.

Bence ilerisi için, fibere geçmek daha mantıklı. Olaya sadece dizi, film izlemek olarak bakılmamalı, tercih tabi yine sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fl2m4u kullanıcısına yanıt
    İllaki 1000 mbit olması lazım. 500mbit olması da sorunu çözer mi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Diridiri06 kullanıcısına yanıt

100 mbps VDSL ile Fiber kıyaslarsak arada 20 mbpslık bir fark var. Fiberde alacağınız hız 110-120 mbps ama vdsl de %7 lik bir kayıpla alacağınız hız 90-95 mbps arasındadır.

Fiberde ping süreleri daha düşük, internet daha stabildir. VDSL hava şartlarından, saha dolabındaki trafik yoğunluğundan, kablo kalitesine bağlı olarak hat etkilenmektedir.

VDSL den Fiber e dönüşüm yapanlardan modem ücreti kesilmiyordu, fiber dönüşüm kampanyası sebebiyle. Müşteri hizmetlerine bir danışın modem ücreti ödemeniz gerekirse bence geçiş yapmanıza gerek yok download vs ile işiniz yokmuş. Ama fiberin artısı çok fazla.

• RElS kullanıcısına yanıt
    Comnet vdsl den fibere geçtim hız testim normal mi?

Bin lira verdim salona kablo cektirdim yeni tasindik duzenimizi kurunca degerlendirelim bakalim

Para kazanmak ne kolay olmuş memlekette.

• ru.celebi kullanıcısına yanıt

Kardeşim turk telekom biz kabloyu veriyoruz sen cektir diyor koca ilcede yapa bilen bir usta var oyle olunca bu parayi odedim internet de vdsl baglandi kablo da boşa cikti bugun turktelekom aradi dönusum yapalim musait bir zamanda diye eski cihazlar kalkacak yakin zamanda kullanamassiniz diyor

Demek istediğimde o zaten. Kablo maliyeti bile olmadan şu basit iş için 1000 ₺ ciddi rakam bana göre.

Fiber altyapı aktif oldu ise geçiş yapın şahsi fikrim. Fiber aktif olunca bakır altyapı satışa kapanır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.