Şimdi Ara

Component hoporlörler için illa anfi şart mı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, aracımın ön kısmına iki adet 10 cm lik ufak hoparlör ve arka kapılara da 13 cm lik bir component bağlamayı düşünüyorum.
    Bunların cıkışını Panasonic 4 x 50 watt olan cd çalardan beslesem orta seste kaliteli bir ses alırmrıyım, ne dersiniz. Aşırı yüksek ses yerine
    orta düzeyde kaliteli bir ses almam mümkünmüdür. İlla ki bu ufak kabinler için anfi bağlamam gerekirmi ne dersiniz. Bu arada hoparlör takımını JBL olarak düşünüyorum. İşi bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. HOŞÇAKALIN...

• Teyp çıkışları 15-20 watt falandır.
    Midlerden kalite almak isterseniz amfi şart.
    Ama çalar mı derseniz tabiki çalar teyp çıkışıyla da.
  • Hızlı cevap için çok teşekkür ederim arkadaş. Sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Teyp çıkışları 15-20 watt falandır.
    Midlerden kalite almak isterseniz amfi şart.
    Ama çalar mı derseniz tabiki çalar teyp çıkışıyla da.

Mustang, 4x50 demiş ya arkadaş, sen de 15-20 watt'tır demişsin. bu olayı biraz açabilir misin? hoparlörden maksimum gücü elde etmek için mi amfi şart. o kısmını merak ediyorum. veya pioner 4x50 çıkışlı teybe rms gücü 35 watt olan 4 mid bağlayamaz mıyız? hoparlörlerin max 150 watt demesi neyi ifade ediyor, rms 35 demesi neyi ifade ediyor. merak ettiğim bir şey de teybin sesini sona doğru açtığımızda hoparlörler cortlamaya başlıyor bunun nedeni nedir? anfi buna çözüm olur mu?
  • 4x50 watt maksimum güç, 15-20 watt tır anca rms olarak
    Hem onun dışında THD değeri, yani sesteki bozulma da yüksektir
    Teyp çıkışına ne bağlarsanız bağlayın ses alırsınız, ama kalite ve performans çok fazla olmaz
    Bunun için amfi alarak, teybin RCA çıkışlarını kullanmak daha doğru olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

4x50 watt maksimum güç, 15-20 watt tır anca rms olarak
    Hem onun dışında THD değeri, yani sesteki bozulma da yüksektir
    Teyp çıkışına ne bağlarsanız bağlayın ses alırsınız, ama kalite ve performans çok fazla olmaz
    Bunun için amfi alarak, teybin RCA çıkışlarını kullanmak daha doğru olur

tamamdır, anlaşılmıştır. saygılar:)
  • Tabiki çalar kalitelide olur.Ben odamda 4*15 watt çıkışlı teyp ile iki tane pıoneer TS-A6950 120 W hoparlör kullanıyorum hiç sorunsuz çalıyo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.