Şimdi Ara

Cooler Master Centurion 534 Plus 430W (Resimli) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
0
Favori
17.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: PinziBMW

Arkadaşlar ben de bu kasayı almayı düşünüyorum da, arkadaşın dediği gibi PSU'suz olarak satılmıyor mu? Eğer satılmıyorsa üzerinde gelen PSU ne kadar kalitelidir? PSU'suz alabilirsem FSP 500w takmayı düşünüyordum ama şimdi böyle olunca üzerinde geleni ne yapacam? Kendi üzerindeki PSU 8800gts,e6420,2gb ram e yeter mi sizce? Gerçi duman64 8800gts ile çalıştırmış sorunsuz olarak, kısaca güvenebilirmiyim üzerinde gelen CM 430w psu'ya?

Gigatek'den alınca 2 fan çıkıyor demiş arkadaşlar yan ve arka olarak, eğer ön fan yoksa oraya fan takmak kolay mıdır? Çünkü biraz zor bir yerde resimlerden gördüğüm kadarıyla..

Bir de meraktan, bir sitede okudum da ön fandaki ledler çok parlak değil diye, ilk sayfadaki resimde(duman64'ün sanırım) gayet güzel gözüküyordu ışıklar ön panelden, o resimdeki gibi görülüyor değil mi?

Teşekkürler

bende 5-6-2007 tarıhınde gıgatekten aldım kasayı.. kargo 8:50 ytl tutuyor .. 2 super fan uzerınde gayet sessiz
    power hakıında fazla bılgım yok henuz o c denemedım
    grafık kartı 8600 gt bundada extra power yerı var ama power den buraya kablo yok ekran kartı ıcın guc kablosu yok yanı ...
    kasa geniş sayılır sorunsuz kurulum yaptım (amatör olmama ragmen)
    3.fanı aldım 8 lik keeping cooler dıye bır marka bimeks den 5 ytl bimeksten
    bağladım on tarafa montajı abartılacak kadar sorunlu deil birazcık el becerisi olan yada 3.el olabılecek bır yardımcısı varsa kolay bır sekılde monte edılıyor .. ancak benım fan arızalı sanırım fan calşmadı..:(( ama kurulum montajı gayet kolay

alacaklara tavsiye ederim gayet sessiz ve güzel ..

• Bende bi arkadaşa bundan aldırdım süper bir kasa tek eksik tarafı usb ve kulaklık girişlerinin cok aşağıda olması masanın üstüne koyanlar için buda sorun olmaz bence yeni sistem toplayacak arkadaşlar bu kasayı alabilir e6420 8500gt sonic 2gbddr2 ram 2 adet 320gb hdd sistem de sorunusuz çalışıyo
  • arkadaşlar bu kasanın PSU'su gerçek 430w mı? güvenebilir miyiz?
  • ben de aldım....

bu arad kasanın psusunu da istemeden test ettim...

dun montajı yaptım bitti, elektrik vern pinlerden birinin ucu dışarı çıkmış basıyorum kasanın düğmesine, böyle trafodan ses gelir gibi bir ses çıkıyor, sonra kapanıyor, basıyorum olmuyor basıyorum olmuyor...
    en sonunda biraz ısrar edince çalıştı, ama ben kasanın metal kısmına değince birden çarpıldım
    psu direk kesti elektriği...
    ondan sonra sorunu gördüm, hallettim, parçalardan hiçbirine de bi şey olmadı(şeytan kulağına kurşun)

bilmiyorum bu bi test yerine geçermi??

bu arada yakın bir zamanda psu nun içini açıp yayınlamayı planlıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 23 Haziran 2007; 23:30:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: grishnakh

arkadaşlar bu kasanın PSU'su gerçek 430w mı? güvenebilir miyiz?

Arkadaşın dediğine göre gerçek. MAX 450W'mış.. 400W desteklese yine de iyidir
  • arkadaşlar bu kasanın ön kısmına takılacak fanın üflemesi ne tarafa olacak? kasa ıcıne mi yoksa kasa dısınamı ? kasa içine üflemesi yapması için taktıgımda faın pervanesı metale temas ediyor ve donmuyor.. kasa dısına üfleme için taktıgımızda sorunsuz kurulumoluyor ve fan çalısıyor .. fanın yönü hangi tarafa olmalı?

buarada ekran kartı sıcaklıgı 52'C normalmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: vhkm

arkadaşlar bu kasanın ön kısmına takılacak fanın üflemesi ne tarafa olacak? kasa ıcıne mi yoksa kasa dısınamı ? kasa içine üflemesi yapması için taktıgımda faın pervanesı metale temas ediyor ve donmuyor.. kasa dısına üfleme için taktıgımızda sorunsuz kurulumoluyor ve fan çalısıyor .. fanın yönü hangi tarafa olmalı?

buarada ekran kartı sıcaklıgı 52'C normalmi?

öndeki fan içeri arkadaki dışarı üfleyecek ki akım sağlansın...
  • Kasayı 4 gün önce aldım. Silverstone ST56F(560W) ile kullanıyorum.

3 adet 12cm fan yuvasından 2'si dolu. Sıcaklıklar biraz yüksek gibi. Meselâ ekran kartında hız aşırtma yokken %60 fan devriyle "GPU dioda" değeri (Everest'te yazıyor) boşta 67 - 68, %100 iken 61 - 62. 12cm fan ekran kartının üzerine üflemesine rağmen vaziyet bu (oda sıcaklığı 26 - 27 iken). Ön tarafa da 12 cm takmakta büyük fayda var (veya yan kapağı açın).

Genel olarak oldukça iyi bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Fiyatına göre o güç kaynağıyla gayet alınabilir durumda.

----

Ekleme: 12 cm fanlar 1100 devirde dönüyor (Everest'e göre). İyi bir hız mı? Artırmanın yolu var mı?

Güç kaynağı fanının (kasa içine dönük 12 cm) 1300 küsür devirde dönmesi doğal mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 24 Haziran 2007; 13:59:52 >
  • bu kasyı 1 hafta içinde bende almayı düşünüyorum kesinlikle süper bi kasa gibi görünüyor inceleme için çok sağol kardeşm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miguelveloso -- 24 Haziran 2007; 21:57:07 >
  • İçinde gelen fanlar çok sessiz ama bana sanki hava akımı az gibi geldi.Egsoz için demeyelim de yandaki fan için bunu söyleyebilirim.O da sanırım kapağın tasarımından kaynaklı.Birşey daha anlamış oldum ekran kartının fanı havayı direk dışarı atacak arkadaş.Sapphire X1650XT ekran kartım var kasa içerisini cehenneme çeviriyor.Yandaki fanı ters çevirip egsoz işlevi vererek kullandığında ekran kartının sıcaklığına olumlu etki yaptığını farkettim.Öyle de kullanıyorum.Tek ihtiyaç şimdi bir ön kısma intake fan.
  • hocam nası memnunmusun kasandan soğutması sessizliği nasıl?
    quote:

Orjinalden alıntı: maddoc

İçinde gelen fanlar çok sessiz ama bana sanki hava akımı az gibi geldi.Egsoz için demeyelim de yandaki fan için bunu söyleyebilirim.O da sanırım kapağın tasarımından kaynaklı.Birşey daha anlamış oldum ekran kartının fanı havayı direk dışarı atacak arkadaş.Sapphire X1650XT ekran kartım var kasa içerisini cehenneme çeviriyor.Yandaki fanı ters çevirip egsoz işlevi vererek kullandığında ekran kartının sıcaklığına olumlu etki yaptığını farkettim.Öyle de kullanıyorum.Tek ihtiyaç şimdi bir ön kısma intake fan.
  • Valla kasa çok güzel.Pratik kullanımı montaj falan çok güzel.Thermaltake Swing montajı da yaptım 1-2 ay kdar önce elim haşat oldu hep çizik yara falan.Bu alette öyle bir sorunum olmadı yuvarlatılmış heryeri.Güç kaynağını kullanmıyorum bende Asus var PSU yu arkadaşa sattım ben Asusu kullanıyorum.Fanlar güzel de yan kapaktaki fan takılan bölmenin yapısı hava akışı için pek uygun değil gibi geldi bana.1200 devirde dönüyor fanlar ama yan kapaktaki pek etkili değil gibi.Öne bir tane almayı düşünüorum veya yandakini öne takmayı.Ha memnun muyum memnunum.Fiyatına göre süper ötesi bir kasa.Öne bir fan daha attın mı tadından yenmez.Önceki ızgaralardan muazzam çekiyor içine havayı.Egsoz fan işini iyi yapıyor yani.Ama siz siz olun ekran kartını fanı dışarı üfleyen tipte olanlardan alın.Öbür türlü kasanın içini hamam yapıyor bu X1650XT ler.
  • Arkadaşlar benim kasa da yaz aylarının gelmesi ile çok aşırı ısınmaya başladı arakada sade 80mm egsoz fan ve psu nun 12 cmlik fanı var haa bide işlemcinin stock fanıCool Master-Centurion 534 Plus 430W çok hoşuma gitti genel olarak fiyat performans açısından en iyi bir kaç kasa arasında gözüküyor.Benim sorum bu kasayı izmirde nerede bulabilirim acaba bilgisi olan var mı?(yakından görmek istiyorumda)Ayrıca bende delux 500w kasa var acaba bu gerçek 500 olmadığı kesinde gerçek olarak kaç watt bilen var mıdır?

Sistemim
    P4 3.0ghz - asus p5gd2-x anakart - Ram 3gb dual kit - asus 6600td(şimdilik)ilerde 8800gts:) 120gb hdd

İlerde 8800gts alırsam acaba 430w lık psu kaldırır mı bide

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnigM@ -- 26 Haziran 2007; 18:13:15 >

• Beyler bu kasayı bugün aldım, Hoşuma gitti ama arkada 12 cm fan ve yanda 12 cm fan var, önde fan yok, yandaki fanı söküp ön tarafa takmaya çalışıyorum, olmuyor... Sizdeki kasada önde 12 cm fan takılı halde mi geldi?

Ekran kartı eski kasada sıcaklık 48 - bu kasada 60, tam olarak hava akımı sağlayamıyor. yani iyi soğutmuyor sanırım boşuna aldım.

İşlemci sıcaklığı 5 derece ve çipset 7 derece arttı, yani bilgisayar yavaşladı.
    Arasıra reset atıyor veya donuyor... PSU'dan olabilir mi?

Sorun nedir, yoksa PSU yetersizmidir? Peki ön tarafa ne fan takmamız gerekiyor?

Ekran kartı : 7600 GT
    İşlemci : 4300
    Anakart : DS3
    Ram : Geil 2x1

Şimdiden teşekkürler...
  • Kasa on numara bir kasa yalnız power 430 değil 400 watt (yani en azından üzerinde öyle yazıyor). Felaket sessiz (referans olarak eski p3 sistemimi alıyorum ).Yukarıda da belirtildiği gibi cd romlar ve hdd'ler vidasız bir şekilde monte ediliyor. Böyle pek sistematik bir test yapmadım ama bir saatten fazla bir süre boyunca quake 4'ü en son özelliklerde oynadım (8800gts 640mb). Speedfan'ın dediğine göre sıcaklık kasa içi için en son 54 dereceye çıkmış. (Temp1) (Temp2 en son 44 e çıkmış.)

bu arada @Silicon valley, ön tarafta bende de fan yok ama kasa sıcaklığı 55 dereceyi daha geçmedi. yalnız ben fanların enerjisini anakart üzerinden değilde hdd powerlarının çıkışından verdim (4 pin olanlardan) gerekli dönüştürücü kasa ile birlikte geliyor olması lazım. Senin sorunun başka bir yerde olabilir.

• yorumların hepsi olumlu yeni bilgisayar toplayacağımdan bu kasayı alacağım.....
  • fanı ön tarafda takman için kapagı sökmen lazım ve aradaki hardisk yuvasını sökmen lazım ben suan yandaki fanı cıkarıp öne taktım hiç bir sıkıntı yok makine buz gibi ses namına bişey yok
  • Intake fan ne oluyor? Nerede satılıyor?
  • Arkadaşlar bu kasayı 8800 GTX ekran kartı sığar mı acaba ? PSu olaraksa FSP 700W olucak...
  • 8800 sığıyor dostum arkasına yer bile kalıyor. Saygılar. Bir arkadaşta hava akımının az olduğundan bahsetmiş. Bence donanımını bir gözden geçir diYORUM.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.