Şimdi Ara

Core M işlemcili tablet (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir Windows İşletim Sistemini barındıran bir tablet almak istiyorum sizlerin de görüş ve önerileri benim için çok değerli bir yardımcı olursanız çok sevinirim;

Öncelikle arkadaşlar maddi olarak özel bir limitim yok, yani 4-5 bin lira da bir tablete veremem ama, almışken de fiyat performans ve kalite açısından optimum bir ürün satın almak istiyorum.

Ben ilk önce görüntü ve estetiğe çok önem veriyorum, kibar ince ve sade bir cihaz arıyorum cihazın tabiki şarj süresinin yüksek olması çok önemli, piyasadaki Lenovo Miix'ler veya Microsoft Surface'ler falan 6-7 saat gibi bi kullanım süresi vaadediyolar, yeterli bir süre.

Benim aklıma takılan en büyük soru işareti, piyasaya yeni yeni adımını atmış olan Core M işlemciler, bunlar hakkında baya methiyeler düzülmüş, tam olarak tabletler için baştan tasarlanmış bir işlemci olduğu, ısınma ve enerji tüketiminin ihtiyaç olmadığı sürece minimumlarda gezdiği, %40 enerji tasarrufu + fanless sistem falan öve öve bitiremediler, ve Apple'ın da yeni macbook'larda bu işlemciyi kullandığını görünce bu methiyelere temelli inandım ve en önemli kriterim alacağım tabletin Core M işlemciye sahip olması yönüne döndü.

Bu konuda aklımdaki ürünlerin en başında aslında Microsoft Surface geliyodu, şekli şemali çok sade ve zarif bir ürün olduğu için çok beğeniyordum, ancak Core M işlemciye sahip bir model henüz piyasaya çıkmamış veya tanıtılmamış bile. Bununla ilgili yaklaşık bir tarih verebilcek olanınız varsa yardımcı olurlarsa sevinirim, çok uzak değilse beklemeyi tercih ediyorum.

Surface kullanıcılarına bir sorum da bu ürünle ilgili türkiyede aksesuar ve servis sıkıntı yaşar mıyız?

Lenovo da falan da bir ürün var sanırım Core M işlemcili ama, internette araştırırken bi ara hayal meyal bişeyler görmüştüm, ürünü bir daha bulamadım ve lenovo'nun kalitesi nasıldır onu da çok bilmiyorum, tavsiye eder misniz?

Bir de HP'nin yeni tanıttığı Envy x2 adlı tableti var, surface'e göre daha kalın ve kaba ancak yine fena bi cihaz değil gibi

edit: HP Envy x2 adında çok fazla cihaz var, bahsettiğim ürün şu;http://www.teknosa.com/urunler/125032917/hp-envy-x2-detachable-13-j000nt-l2c22ea-notebook-t?utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&utm_campaign=standart&cm_mmc=akakce.com-_-Comparison-_-Listing-_-Standart&v=1.2.8

Arkadaşlar bu çerçevede bana başka önerebileceğiniz bir ürün var mıdır veya bahsettiğim ürünlerle ilgili yorumlarınız nelerdir

Çok Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sportakal -- 13 Mart 2015; 12:03:12 >

• dokunmatik olmamasi disinda asus zenbook ux305 tasinabilir duzeyde ama ultrabook diyebiliriz . lenovo yoga 3 ve dell venue 11 disinda zaten baska cihazda yok :) benim sana onerim dell venue 11 i araştırman aradigin cihaz gibi duruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadir Ufuk K kullanıcısına yanıt
    öneriniz için teşekkür ederim, ancak dell venue'nün işlemcisi Core M değil sanırım
  • core m de iste Turkiyede satilmiyor :(http://www.bestbuy.com/site/dell-venue-11-pro-10-8-intel-core-m-64gb-with-keyboard-black/9936094.p?id=1219457235200&skuId=9936094
    http://www.youtube.com/watch?v=P3Ni3yqQqxo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadir Ufuk -- 14 Mart 2015; 23:30:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadir Ufuk K kullanıcısına yanıt
    bu core M'ler bizim memlekete ne zaman teşrif edecekler bakalım. Acele etmemekte fayda var sanırım, biraz daha yerleşsin modeller. Teşekkür ederim ilginize
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.