Şimdi Ara

Corsair 120 GB LS Serisi Düşük Yazma Hızı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
2.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/corsair-cssd-f120gbls-120gb-ls-serisi-sata-30-ssd-%28560mb-okuma--535mb-yazma%29/productdetails.aspx?I_ID=68438

Linkteki ssd yi aldım da yaptığım testte biraz düşük yazma hızı gördüm sizce neden böyle aynı ssd den kullananlar yardım edebilir mi? Anakart MSI Z87 G45 Gaming bu arada sata 3 kablosu sata 3 portuna takılı onda bir sorun yok.

AS SSD Testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predators_02 -- 17 Şubat 2014; 20:50:03 >

• yazma degerlerinizi goremiyorum ama kutudan cikan sata2 kablosu olabilir benim de basima geldi, kasadaki sata 3 kablosunu takinca hiz orjinal hizina dondu. Biostan AHCI aciksa ve Sata3 e bagladiysaniz tam performansi alirsiniz. ATTO Disk ile benchmark yapmayi unutmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: JagerB

yazma degerlerinizi goremiyorum ama kutudan cikan sata2 kablosu olabilir benim de basima geldi, kasadaki sata 3 kablosunu takinca hiz orjinal hizina dondu. Biostan AHCI aciksa ve Sata3 e bagladiysaniz tam performansi alirsiniz. ATTO Disk ile benchmark yapmayi unutmayin
    Selamlar,

ATTO testi de yapabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

ATTO testi de yapabilir misiniz?

ATTO disk ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

yazma degerlerinizi goremiyorum ama kutudan cikan sata2 kablosu olabilir benim de basima geldi, kasadaki sata 3 kablosunu takinca hiz orjinal hizina dondu. Biostan AHCI aciksa ve Sata3 e bagladiysaniz tam performansi alirsiniz. ATTO Disk ile benchmark yapmayi unutmayin

Aldığım Anakart içindeki kabloya sata 3 dediler aslında eminim ama gene de kablo bulursam deniyecem. Ayrıca Biostan AHCİ Mod açık anakarttada sadece sadece sata 3 çıkışları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predators_02

quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

Aldığım Anakart içindeki kabloya sata 3 dediler aslında eminim ama gene de kablo bulursam deniyecem. Ayrıca Biostan AHCİ Mod açık anakarttada sadece sadece sata 3 çıkışları var.

Alıntıları Göster
    Atto gayet normal benim ki de böyleydi program kaynaklı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hesher

Atto gayet normal benim ki de böyleydi program kaynaklı olabilir.

Alıntıları Göster
    Tamam sorun yok. LS modelin sorunsuz - standart skorlarıdır elde ettikleriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Alıntıları Göster
    Sorun yok bence hızlar gayet iyi.
  • quote:

o zaman AS SSD Benchmark programında sorun olması lazım.
  • quote:

quote:

o zaman AS SSD Benchmark programında sorun olması lazım.

Alıntıları Göster
    ASSSD de sorun yok. Özelden dah ayrıntılı yszmıştım orada izah etmeye çalıştım anlatamadıysam buradan tekrar sorabilirsiniz.
  • quote:

ASSSD de sorun yok. Özelden dah ayrıntılı yszmıştım orada izah etmeye çalıştım anlatamadıysam buradan tekrar sorabilirsiniz.

Anladım teşekkürler ilginiz için.
  • quote:

quote:

Anladım teşekkürler ilginiz için.

Alıntıları Göster
    Selamlar,

AS SSD sonuçları düşük çıkabiliyor. ATTO'da hızlar normal, diskinizde sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

AS SSD sonuçları düşük çıkabiliyor. ATTO'da hızlar normal, diskinizde sorun yok.

Alıntıları Göster
    Merhabâlar Erdal,

Puanlarınız olması gerektiği gibidir, SSD'niz iyi çalışmakta

Farlı benchmark testleri muhtelif yapı arz etmekteler. Hâliyle ölçüm usûlleri de değişmekte.

SSD üreticisi firmaların sıralı değerlerde baz aldıkları da ATTO'dur.

Crystal Disk Mark'ı da denediniz mi ?

http://www.ssdlabs.net/gerecler/crystal-disk-mark-v-3-0-2-benchmark-x64/

• quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

Merhabâlar Erdal,

Farlı benchmark testleri muhtelif yapı arz etmekteler. Hâliyle ölçüm usûlleri de değişmekte.

Buyrun bu da Crystal Disk Mark Testidir.

http://i.imgur.com/yXrUBB3.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predators_02 -- 17 Şubat 2014; 23:59:07 >

• quote:

quote:

Merhabâlar Erdal,

Buyrun bu da Crystal Disk Mark Testidir.

http://i.imgur.com/yXrUBB3.jpg

Alıntıları Göster
    Crystal Disk Mark puanlarınız da müsbetdir.

Hayırlı forumlar dilerim.

• quote:

Crystal Disk Mark puanlarınız da müsbetdir.

Hayırlı forumlar dilerim.

Alıntıları Göster
    sonuçlar bu model için gayet iyi hocam, telaşa gerek yok.
    farklı programların farklı sonuçlar vermesi de normal.
    genelde ATTO sonuçları en güvenilir olur, onlarda da durum zaten gayet iyi. .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

sonuçlar bu model için gayet iyi hocam, telaşa gerek yok.
    farklı programların farklı sonuçlar vermesi de normal.
    genelde ATTO sonuçları en güvenilir olur, onlarda da durum zaten gayet iyi. .

Alıntıları Göster
    kardeşim bende bu ssd nin kazığını yedim (güya560-530) konusunu açmıştım keşke görebilseydin
    SSD ler genelde uyum sorunu yaşayan cihazlar
    tamamen şansa kalmış
    ben bunu Ankaralı firmadan aldım bence sen götür vatanın önüne at , geri almak zorundalar
    forumda aynı ssd yi geri veren birini hatırlıyorum

• sericik kullanıcısına yanıt
    Uyum sorunu falan yaşamayan cihazlar. Şansa falan kaldığı da yok. Üstelik arızalandığından sorgusuz sualsiz değiştirilen benzersiz bir garanti imkanı var. Eski sistemlerde eski sistemlerin anakartlarının bu cihazların tam özellikleri ile çalışmasını sağlayacak BIOS desteği verilse, SATA II bile olsa gayet düzgün çalışırlar.
  • quote:

Uyum sorunu falan yaşamayan cihazlar. Şansa falan kaldığı da yok. Üstelik arızalandığından sorgusuz sualsiz değiştirilen benzersiz bir garanti imkanı var. Eski sistemlerde eski sistemlerin anakartlarının bu cihazların tam özellikleri ile çalışmasını sağlayacak BIOS desteği verilse, SATA II bile olsa gayet düzgün çalışırlar.
    Bende de aynı ssd den var teknik yardım bölümüne de açtım konu yeri gelmişken buradan da bir yardımınızı isteyim benimde as ssd testim aşağıdaki gibi benimkiler gerçekten düşük nedense. sebebi nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emhhre -- 18 Şubat 2014; 21:17:10 >

• quote:

Sayın Gerginix Cihazımda sata 3 desteği var ama maalesef konumda da bahsettiğim gibi hızım söylenenden çok düşük
    ssd işine girecek arkadaşlardan en azından şu aşamada bu işten uzak durmalarını önemle belirtirim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.