Şimdi Ara

CORSAİR RM 1000X SES SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün bi arkadaştan 2 aylık psu aldım rm1000x. Ürüne kefilim o konuda sorun yok. Fakat psular tamamen sessiz midir yoksa fan çalışmasa da kapasitör lerden falan ses gelir mi.
    Bir motor sesi gibi uğultu sesi var. Hassas biriyim bu konuda bu ürünü alırken tamamen sessiz düşüncesi ile aldım bu durum normal ise çok büyük bir hayal kırıklığı oldu bende. Kapakları kapatınca bir tık daha azalıyor fakat ben takıldım bir kere o sese. Demem o ki bu ses normal midir illaki bir ses olur mu yoksa üründe sıkıntı mı var yardımcı olursanız sevinirim.

• Çok fazla ısınıyordur, testlerde corsair rmxler en sessiz psulardan diye geçiyor.
    tom's hardware
    Corsair RM850x V2 PSU Review: Smaller And Quieter!
    https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-rm850x-v2-psu,5568-5.html

• faithlesszombie kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran kartı bile yok şuan kasada 100w yük yoktur. Isınma falan yok yani. Sıfır ses mi olması gerekiyor yoksa illaki ses olur mu bilmiyorum.
    Yoksa dediğiniz gibi sessiz psu kar sırasında ilk 3 te
  • Mining de kullanılan PSU larda ses sorunu oluyor. Ama 2aylik sa belkide sorunlu bir ürün idi. Fabrika hatası olabilir rm ler sessiz dir nornalde garantiye yollamayı deneyin derim.
  • 50-60 derece sıcaklığa ya da 60% civarları yüke gelmedikçe fanın çalışmaması lazım. Ses PSU fanından mı geliyor? Daha doğrusu fanı devreye giriyor mu? Bende rm750i var, nerdeyse 2.5 yıldır fanı hiç devreye girmedi.

"coil whine" cızırtısı olmasın sakın? Düşük yükte hafiften bir uğultuyu andırabilir. Aksi takdirde psu'nun sessiz olması gerek.
  • Yarın servisi Arıcam. Eğer sıfır ses olması gerekiyor ise üründe sorun var demektir. Sorgulama yaptım 20.07.2020 işlenmiş garanti 2025e kadar garantili.
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Hafif bir uğultu sesi var hocam fan çalışmıyor zaten.
    Nasıl diyim tek bir ritimde ses var
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Video yüklenmiyor mu buraya daha net anlaşılırdı
  • Coil whine olabilir. Aynı psu'ya sahiptim ses yüzunden garantiye verdim ve yeni ürünle değişim yapılmıştı.
  • Normalde fan çalışmayınca PSU'ların tamamen sessiz olması beklenir ama bazılarında ses olabilir. Buna genelde COIL WHINE adı veriliyor (birkaç farklı tip sesten bahsediliyor, ses tipleri detaylı olarak aklımda kalmadı)
    Arama motoruna COIL WHINE yazarak detaylı araştırma yapabilirsiniz.
  • omerf kullanıcısına yanıt
    Ses gitti mi peki yeni psu da.
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    Bikaç değişik ses gördüm kimi cızırtı şeklinde kimi uğultu. Bendeki uğultu get olarak aldım ürünü 2 aylık ürün daha ya geri vericem yada garantiye göndericem. Bu Corsair modellerinde daha çok mu oluyor acaba.
  • omerf kullanıcısına yanıt
    Birde değişim süresi ne kadar sürdü ve ürünü aldığınız yere mi gönderdiniz yoksa vektron a mı?
  • Benim daha önce kullandığım thermaltake 750w da fena bi coil wine sesi vardı hemde düşük güç tüketiminde bile bariz belli ediyordu kendini büyük ihtimal ses bobinden geliyor. Ses dışında başka bi sorun yaratmaz cw ama yine de 2 aylık bi cihaz olduğunu varsayınca değişim en iyi yol gibi görünüyor.
  • Ses coil whine sesi gibi bir şey mi? Değilse eğer hafif bir ses olması normal. Netice çalışan bir cihaz.

Telefon şarjları bile hızlı şarj yaparken 18w 30w şarjdan falan bahsediyorum, hafiften bi bızz tızz tarzında az da olsa ses yapıyor.
  • ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    Güleceksiniz belki ama. Ses HDD den geliyormuş. Psu yu söküp iade ediyim dedim dışarda denememiştim. Son kez bide dışarda deniyim dedim hiç Ses yok. İşin tuhaf tarafı HDD kapağı açınca direk karşımda kalıyo ama ses psu tarafından arkadan geliyordu ses dolaşmış içerde yanıldım bende sizlere danışmak istedim. İlk etapta aklıma gelmedi ses sanki psunun içinden geliyordu. Psuda sorun yok ve en ufak bir ses yok kasanın çalıştığını RGB den anlıyorum.
    Hakkınızı helal edin. İlgilenen herkese teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.