Şimdi Ara

Çorum İl Jandarma Komutanlığı bedelli askerlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
3.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Çorum İl Jandarma Komutanlığı bedelli askerlik yapanlar yapacak olanlar var mı

• Martta yapacaz nasipse ama ne yapan ne de bizden başka yapacak olan yok sanırım
  • Ben varım. nisanda..
  • 3 gün sonra askerim :)
  • 21 de teslim olacak var mı
  • Kardeş ben yapacağım sen ne zaman yapacaksın yaptın mı
  • soru.yorum kullanıcısına yanıt
    Çorum'dan döndüm ve bugün ilk mesai günüm :)
  • Çorum çıkanlara kısa bir özet geçelim:
    Çok anlayışlı insaların olduğu bir yere gidiyorsunuz öncelikle hayırlı olsun.
    Burada tek sorun kantin. pek açık olmuyor. Boşuna kilit falan götürmeyin. atlet, çorap vb renk farketmez evde giydiklerinizden götürün 10 tane yeterli 2 günde bir değişirsiniz. spor ayakkabı ve terlik alın yanınıza. Kafanıza pek bişeyi takmayın tatile gider gibi gidip söylenenleri yapın ve sağlıkla gelin. Kafana takmayın anlayacağınız.

İnanmazsınız ama bana yaradı kafa dinledim diyebilirim. Bizde gidip gelen arkadaşlar ile çok güzel bir muhabbet ortamı oldu hala görüşüyoruz. 20 günde bile dostluk kurulabiliyor hele ki bu devirde.

Valiz iyi aranmıyor ilaç ve telefon alabilirsiniz. Ben telefon götürmedim kafa dinledim kitap okudum. üçlü fiş götürmeniz işinizi kolaylaştırır. Çay seviyorsan yanınızda kupa benzeri bir bardak götürün orada sadece karton bardak var ve sınırlı sayıda.

İlk hafta ortama alışma, sıra düzeni yürüyüş
    ikinci hafta silahı tanıma atış eğitimi ve atış
    Son hafta tören provaları ve tören.
    Aralarda kadına şiddet, trafik, ilkyardım semineri, kan verme vb. derken zaman akıp gidiyor.

Hasan Keskin, Ahmet Uysal ve Süleyman komutanlara selam olsun. Çok babacan adamlar. Eğitimleri keyifli ve disiplinli idi , hem iyi öğretirler, hem de bir abi-baba gibiydiler.

Onlar sayesinde askerlik kurumunu severek ayrıldık hepimiz. varolsunlar.

• Selamlar,

Bende 18 Mart ta teslim oluyorum. Normalde sevk tarihi 16 mart son ama 1 gün yol izni diyip 18e atmışlar teslim tarihini. Dönüş tarihini netleştiremedim kafamda açıkçası. Herkes sabahtan git diyor o yüzden 1 gün önceden gidip sabahında teslim olmayı düşünnüyorum, aynı gün uçak alırsam jandarmaya varmam 3-4 ü bulabilir. Kamerasız telefon götürmeyi düşünüyorum ama keşke akıllı telefon götürebilsem...
  • Birde haftasonları nasıl
  • oncelikle cok tesekkurler yaziniz icin cok merak ediyordum etraftan hic kimse duymadim coruma dusen baska biryerdede bir yazi goremedim telefon isini bende dusunuyorum sorun yasatirlarmi acaba ekstra ne goturmemiz gerekir biraz daha ayrinti verebilirmisiniz haftasonlari ne yapiliyor
  • bende çorum il jandarma komutanlığında yapıcam 23 kasım 2019 teslim olcam allahın izniyle
  • çorum il jandarmada yapanlar varmı yada yapacak olanlar bilgi verirseniz sevinirim
  • kardeş ben yapıcam corum il jandarma da sende mi orda yapıcaksın
  • 2019 da corum il jandarma komutanlıgında yapanlar bilgi verirmisiniz yapmıyanlar da yapacak olanlarda varmı???
  • çorum bedelli yapacacağım bende 23 kasım 'da
  • bende yapacağım şimdi yola cıkıyorum gidicem hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.