Şimdi Ara

ÇÖZÜLDÜ B450m s2h ram uyumluluğu sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakında yeni sistem alıyorum sistemim şu şekilde:
    ÇÖZÜLDÜ B450m s2h ram uyumluluğu sorunu
    youtube da sistem videoları izlerken birden ryzen anakart ekrana görüntü gelmeme sorunu ve çözümü diye bir video gördüm baktığımda adamlar sistemi sorunsuz şekilde toplamışlardı fakat görüntü gelmiyordu ve sonrada rami değiştirdiklerinde görüntü gelmişti ve bu konu hakkında biraz araştırma yaptığımda ryzen destekli anakartlarda ram seçme sorununu buldum ve anakartın yazdığı şekilde yani 3200 mhz ram destekliyor max, bende ddr4 3000 mhz 2x8 16 gb ram takabilirim yani düşününce sorunsuz geliyordu herşey uyumlu sonuçta fakat dediğim gibi ama fotoğrafta görüldüğü gibi 2x8 16gb 3000mhz cl16 gskill ripjaws raminin anakartın bellek destek listesinde baktığımda bu ramin olmadığını gördüm ve aklımda şu soru takıldı. Şimdi bu sisteme bu rami taksam ekrana görüntü gelmeyecek mi? Bu anakartla uyumlu sorunsuz çalışabilecek uygun fiyatlı 2x8 16gb 3000mhz cl16 özelliklerine sahip (vatandan) başka bir ram varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanYusuf15 -- 25 Kasım 2019; 4:16:1 >

• Dediğiniz şey çok nadir gelişen bir durum, o listede olmaması çalışmayacağı anlamına gelmez listede test edilmiş ramler bulunuyor, içim rahat olsun dersen aşağıdaki ramlerle değiştirebilirsin.
    www.vatanbilgisayar.com
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
    https://www.vatanbilgisayar.com/corsair-16gb-2x8gb-vengeance-ddr4-3000mhz-cl16-dual-kit-ram.html

• Cevabın için teşekkür ederim bilgisayarı topladım anakart konusunda vatan çalışanı asus b450m-k anakartını önerdi bende onu aldım ve ram olarakta gskill sniper x aldım şuan sistem evde sorunsuz çalışıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.