Şimdi Ara

CREA MS 2 Wi-Fi SmartPhone (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
39.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar bu cihazın wifi ayarlarını tam olarak anlatabilecek kimse yok mu
    Kablosuz bağı buluyor fakat explorerdan bağlanmaya çalışınca hata mesajı veriyor.
    Mesela dün n95 ile rahatça bağlandığım bi kablosuz hatta bağlanamadı hep hata mesajı verdi. Ancak creayı orjinal ayarlarına çevirip te tekrar bağlandığım zaman bağlandı.... Hep orjinaleme çevirecem bunu...
    Lütfen yardım.......
  • Ağ bağlatısı için modeminizin güvenlik ayarlarını iyi bilmeniz gerekiyor. Telefonda yapılacak ayarları ona göre seçiyorsunuz, ben kısaca özetlemeye çalışayım:

Yeni bağlantı oluşturun

ağ adı : "istediğinizi yazın" "ev-iş gibi"

ağ türü : "inernet" seçilmeli

Gizli şebeke (eğer ağınız şifreli ise)

Kimlik doğrulama : Açık (modemin güvenlik ayarların "wep - open" var ise bu seçili olmalı)
    Modemde wep-shared ise Paylaştırılmış seçilmeli
    Modemde Wpa ise doğru olanı seçilmeli WPA - WPA-PSK gibi (modem ile aynısı seçilmeli)

açık seçildikten sonra

Şifreleme Wep seçilmeli (modemde güvenlik ayarlarında şifreleme tipi Tkip vea aes ise onu seçin)
    Modemde Şifreleme yoksa devredışı seçilmeli

Ağ anahtarı : modeminizin kabul edeceği şifre, kablosuz ağa giriş şifresi

Anahtar dizin ise modemde Key olan kısım, genelde 1 seçilidir, modemde başka türlü değilse böyle bırakılmalı

IEE802.1x bende seçili olmayabilir

EAP türünü PEAP yapmalısınız

son diyerek işlemi tamamlanır

• quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzFB

Ağ bağlatısı için modeminizin güvenlik ayarlarını iyi bilmeniz gerekiyor. Telefonda yapılacak ayarları ona göre seçiyorsunuz, ben kısaca özetlemeye çalışayım:

Yeni bağlantı oluşturun

ağ adı : "istediğinizi yazın" "ev-iş gibi"

ağ türü : "inernet" seçilmeli

Gizli şebeke (eğer ağınız şifreli ise)

Kimlik doğrulama : Açık (modemin güvenlik ayarların "wep - open" var ise bu seçili olmalı)
    Modemde wep-shared ise Paylaştırılmış seçilmeli
    Modemde Wpa ise doğru olanı seçilmeli WPA - WPA-PSK gibi (modem ile aynısı seçilmeli)

açık seçildikten sonra

Şifreleme Wep seçilmeli (modemde güvenlik ayarlarında şifreleme tipi Tkip vea aes ise onu seçin)
    Modemde Şifreleme yoksa devredışı seçilmeli

Ağ anahtarı : modeminizin kabul edeceği şifre, kablosuz ağa giriş şifresi

Anahtar dizin ise modemde Key olan kısım, genelde 1 seçilidir, modemde başka türlü değilse böyle bırakılmalı

IEE802.1x bende seçili olmayabilir

EAP türünü PEAP yapmalısınız

son diyerek işlemi tamamlanır

Tşk.ler renktaş eve gidince söylediklerini sırasıyla deneyeceğim

• arkadaşlar lütfen birisi bana destek olsun bu içindeki explorer bi işe yaramıyor.hiç güzel degil .itede operadan bahsediliyor fakat ben bitane 5 mb boyutunda internetten yükledim pdalar için ama uyum sorunu ile karşılaştım açsada. yardımlarınıız bekliyorum şu sizin çok çok güzel dediginiz operanın linki nedir. lütfen birileri bana güzelce bu telefonda sörf yapabilmemm için destek olsun..
  • opera mini diye arattır hocam. bi java uygulaması indirip tlfona kurcan.daha sonra tlfdan java ya gir. orada operayı bul ve gir
  • bu telefona overclock yapabilir miyiz?
  • hocam sınırlarını zorlama istersen :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: x_tol

bu telefona overclock yapabilir miyiz?

evet yapabilirsin omap850 orjinal 180mhz calismakta 204mhz ye kadar sorunsuz arttirabildim. Bu hizda cevirdigim videolari daha akici oynattigini soyleyebilirim. Fakat 204mhz ustunde malesef kilitleniyor. Ne yaptiginizdan emin degilseniz overlock yapmanizi tavsiye etmem dikkat etmek gerekli. Yanlis bir ayarda cihaziniz hic acilmayabilir.
  • overclock ne demek ya?söyleyinde bizde yapalım hocam ayıp oluyo ama
  • bu opera tek kilime ile mükemmel sitelerde gezmek süper ama ben hiç download yapamadım nedense bir türlü olmuyor. bunu başaran varmı örnegin rapidden bir download. bana çok gerekli downloaad yapmam gerek
  • http:// benq-e72. blogspot. com/

dikili burdan operayı bulabilirsin arkadaşım

arkadaşlar core playerdeki senkron kaymasını nası engelleyecez yav?videoları bu telefonda takılımı izleyecez???
  • Senkron kaymasını SmartMovie isimli program ile halledebilirsiniz.
  • Teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: darkinsect

quote:

Orjinalden alıntı: ahmedoff

telefonu yeni alanlara bir sorum var,
    bilgisayarlarla bağlantıyı kurduğunuzda telefon hafızasında ne kadar boş yer gözüküyor?
    kontrol edip, geri dönebilen olur umarım

udisk........................................................ 1,55 Gb
    Telefondaki toplam depolama alanına ise.......131.74 Mb yazıyo

• Creacılar,

Sağ taraftaki tuşa bastığımızda çıkan Hızlı Liste'yi düzenlemeyi başaran var mı aramızda? En üstte yer alan Kapalı seçeneğini kaldırmak istiyorum, Dosya yöneticisinden ulaştığım dosyadan herhangi bir işlem yapılamıyor, zaten dosya uygulama dosyası (quickapp.exe). Opera mini ile download yapılmaya çalıştım bir kaç kere, genelde olumlu sonuçlanıyor bu denemeler, bazen internet explorer'e bağlanıp oradan indiriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikili

bu opera tek kilime ile mükemmel sitelerde gezmek süper ama ben hiç download yapamadım nedense bir türlü olmuyor. bunu başaran varmı örnegin rapidden bir download. bana çok gerekli downloaad yapmam gerek

rapidden daownload becerebilen varsa lütfen yazsın
    bu arada bluetooth sorununa çözüm üreten arkadaş çok sağolsun yazılımın yanlış çevirisi çok ilginç :S kapat diyince açıyor aç diyince kapatıyor
    overclock yapan arkadaş bi kaç ss yada anlatan bir kaç döküman sunabilirmisin film izlerken açmak isterim programı yada boş zamanlarda kısmak ve şarjı uzatmak

• telefonun bluetoothenda bi sorun yok arkadaşlakar ben linea aracıma çok kolay tanıdabildim ipnoe veya birçok telefon msjları okuayamadığı içn sesli okuyamıo msjı bluetooth ta sorunu olan arakadaşlar ayarlardan kapalı olan aktarımı açmayı deneyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRaMbLeN

quote:

Orjinalden alıntı: dikili

bu opera tek kilime ile mükemmel sitelerde gezmek süper ama ben hiç download yapamadım nedense bir türlü olmuyor. bunu başaran varmı örnegin rapidden bir download. bana çok gerekli downloaad yapmam gerek

rapidden daownload becerebilen varsa lütfen yazsın
    bu arada bluetooth sorununa çözüm üreten arkadaş çok sağolsun yazılımın yanlış çevirisi çok ilginç :S kapat diyince açıyor aç diyince kapatıyor
    overclock yapan arkadaş bi kaç ss yada anlatan bir kaç döküman sunabilirmisin film izlerken açmak isterim programı yada boş zamanlarda kısmak ve şarjı uzatmak

Cab dosyasını cihaza kurduktan sonra "omapclock consule" ve "omapclockplus" adında iki kısayol oluşak başlat menusunde.

"omapclock consule" işlemcinin hızını ayarladığımız program burdan denemeler yapabiliriz. Denemelerimde maximum 216mhz ye ulaşabildim fakat stabil degil hatalar verip kitlenebiliyor cihaz. 204mhz stabil daha ustunu denemeyin derim.
    "omapclockplus" overclock hızının telefon açılırken set edilmesini sağliyor. Burasına çok dikkat eğer yüksek bir hız girip register dediğinzde cihazinizi tekrar actinizda acar acmaz kitlenebilir dolayisiyla dikkat edin. 204mhz den yuksek bir hiz girmeyin burda kesinlikle

omapclock_and_omapclockplusv0.0.4.cab

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seagleye -- 9 Mart 2009; 16:37:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: seagleye

quote:

Orjinalden alıntı: x_tol

bu telefona overclock yapabilir miyiz?

evet yapabilirsin omap850 orjinal 180mhz calismakta 204mhz ye kadar sorunsuz arttirabildim. Bu hizda cevirdigim videolari daha akici oynattigini soyleyebilirim. Fakat 204mhz ustunde malesef kilitleniyor. Ne yaptiginizdan emin degilseniz overlock yapmanizi tavsiye etmem dikkat etmek gerekli. Yanlis bir ayarda cihaziniz hic acilmayabilir.

işlemci yanmadığım sürece sorun yok. hardware reset diye birşey var o kadar korkmaya hiç gerek yok .

voltaj verme filan olsa daha yukarı çıkarabilsek değeri güzel olurdu. 204 mhz hiç yeterli değil.

• opera işini hallettim arkadaşlar ama download işini başaramadım daha özelliklede rapid üzerinden. bir sorumda arkadaşlar ben bu telefonda video izlemek istiyorum flv uzantılı mpg uzantılı vs. flv uzantılı attım ama malesef çalışmadı bunun için önereceginiz piyasada ki en iyi program hangisidir. mümkünse linki teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.