Şimdi Ara

CREA MS 2 Wi-Fi SmartPhone (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
39.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer konulara yazdığım noktaları buraya da yazayım.

Bu smartphoneyi ben de aldım. WM olması çok iyi, wifi yi uzun süre kullandım, eğer düşük güçte çalıştırırsanız ağları görmeyebilir ama yüksek performansa çektiğinizde sorunsuz cihaz.

Eğer kablosuz ağınızı SecureW2 ile şifreliyorlarsa (kampüslerde ws) WM'nin GUI hatasından dolayı doğru görüntülenmiyor, fixlenmesini bekliyorum. Bu sorunu çözeni de henüz bulamadım. Kendileri de çalışma durumunda.

Benim yaşadığım bir sorun bluetooth ile ilgili, hemen yanımdaki bir Nokia telefonu (arkadaşımın, modelini hatırlamıyorum) görmedi, bluetooth u açık we görünür duruma getirdim. Karşı taraf taradığında da göremiyor benim cihazı; ama diğer cihazları görebiliyor. Kitapçığına da baktım, yaptığım işlemler eksiksiz. Böyle bir sorun yaşayan, kurulumu anlatabilecek olan war mı? Belki de ben bazı noktaları atladım.

Diğer bir sorunum da SMS bildirim sesi ile ilgili. Ayarlardan SMS sesini titret olarak seçip, profilden de titreşim e ayarlayınca sorun yok ama titret we ses yürüt dediğimde ikisi de çalışmıyor. Nedenini anlamadım. Bu sorunu yaşayan weya daha önce yaşayıp da çözen war mı?

Trackball biraz fazla hassas gibi ancak algılama özelliğini değiştirebiliyorsunuz, belki özelliği değiştirerek daha rahat kullanabilirsiniz.

Jawa desteği olması güzel, çünkü WM için bulamadığım bir programın Jawa wersiyonunu buldum we onu kullanıyorum. Jawa olmasaydı, bu programı kuramazdım we pda'yı alma nedenim ortadan kalkardı:)

Klawyesi biraz daha iyi olabilirdi ama fiyatı bunu gözardı etmemi sağlıyor, ekranın geniş olması (HP 514'e göre ws) ise kullanımı rahatlatıyor oldukça.

Henüz denemediğim şey ise ftp serwer kurmak we apache + php + mysql üçlüsü kurmak. Eğer bunu da denersem tam bir bilgisayar olacak benim için.

---

ActiweSync ile sorun taraması yaptınız mı?

Aygıt için bir IP adresi alınamıyor. Ortak IP adresi sorunlarına güncel çözümler elde edin. Lütfen şu bağlantıyı tıklatın:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461

Böyle bir sorun buluyor bende. Bu sorun cihazı taradığım zaman Internet'e bağlı olmadığından mı çıkıyor acaba? Şu an kablosuz ağ da yok, deneyemiyorum wi-fi'yi.

Şu an usb ile bilgisayar üzerinden, smartphone ile internete çıkabiliyorum, ancak wi-fi yi deneyemiyorum şu an. Biri taramayı yapıp sonucunu bildirebilir mi?

• Arkadaşlar usb ile internete bağlanamıyorum.Usb ile bağlan dediğimde bilgisayarı görmüyor.Ayrıca bluetooth da sorunlu.Yanıbaşındaki cihazları görmüyor.Bu sorunları çözebilen var mı?
  • arkadaşalar tv izlemek için program varmı. özelliklede türk kanalları için
  • quote:

Orjinalden alıntı: critic2000

Arkadaşlar usb ile internete bağlanamıyorum.Usb ile bağlan dediğimde bilgisayarı görmüyor.Ayrıca bluetooth da sorunlu.Yanıbaşındaki cihazları görmüyor.Bu sorunları çözebilen var mı?

Usb ile internete gireceginizde Usb depolama secmediginiz durumda aktive sync uzerinden ineternete girebilirsiniz. Tabi aktive sync kurulurken internnet paylasimi opsiyonunu secmeniz gerekiyordu. Hata hala devam ediyorsa %90 aktive sync ile alakalidir. Benim de isyerimde girilemiyordu. Reinstall ettim sorun cozuldu.

Bluetooth .sorunu bende de var. Diger cihazlar bluetoothu goremiyor fakat bu cihaz hepsini goruyor. bu durumlarda cihaz eslestirme yaparsaniz diger cihazin gormesini saglayabilirsiniz. Ama arada sorun gene cikiyor. Bluetooth uzerinden dosya gonderimi sorununu cozen programlar var, ama hangisi bulamadim.

Tus takimi ben de cok sorunlu. Mesaj yazarken cok yavas algiliyor tuslari.

Trackball her programda kullanilamiyor. Ornegin bazi oyunlar ve smart2go benzeri GPS programlarinda...

• Tuş takımından değil o mesaj sorunu, win mobile olduğu için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aspci

Tuş takımından değil o mesaj sorunu, win mobile olduğu için.

Bir onceki telim G500 bu kdr sorun cikarmiyordu. Ama idare etcez bakalim. Bir de mesaj menusu WM6.1de msn gibi conversation yapisindaydi. 6.0da bunu eklemenin yolu var mi acaba?
  • mustafacey arkadaşım yardımların için çok teşekkürler.dediğin şekilde bağlandım usb'den.bu arada merak ediyordum küçücük cihazda internet nasıl kullanılır diye ama operayla kullanıldığında tadından yenmiyormuş bluetooth'un problemli olduğu ortada ama naapalım,o kadar da olsun.
  • bluetooth da problem yok arkadaslar bende il basta nokia mı tanıtamadım görmedi ama sonra bt ayarlarından görünür yaptım ve o zaman gördü nokiam ve dosya transferide yaptım.
  • bt u bende beceremedim bi türlü tam randıman alamamdım bu konuda
    diğer konuşlarda çok şükür memnunum heryönünden
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafacey

Ne sikayet etmesi diyorsunuz. Firma istedigi zaman kampanyayi bitirir, istedigi zaman fiyati yukseltir. Burada musteri hicbir hak iddaa edemez. Ucer beser alanlara da helal olsun. Adamlar oyle bir gun degil bir hafta kampanya yaptilar. Aklini kullanan aldi, alamayanlar yaya kaldi...

istediği zaman zaten bitirir, bunu adamlar yasal olarak garantiye almıştır zaten.

ancak ben şunu merak ettim, belirli bir tarih gösterip, şu tarihte indirim bitecek deyip 3 gün önce bitirmesi etik bir durum mu?

bu profesyönellik midir?

bence tam tersi...

hiçbir zaman aralığı göstermese, kampanya 1 gün de olabilir 1 ay da olabilir deriz, istediği zaman bitirir deriz. ancak belirli bir tarih gösterip sözünde durmamak ticaret adabına yakışan bir durum değildir. ne kadar indirim yaparsan yap, sözünde durmamışsın sen. önemli olan kısım burası.

• G500 kullanmadığım için bilemiyorum. Gerçi bana da zorluk çıkarıyor da diğer özellikleri hatrına sms'i önemsemedim.
    6.1 deki gibi olup olmadığını malesef bilmiyorum, iyi fikir ama. Araştırmak lazım.
  • Arkadaşlar bu sms sesi ile sorun yaşıorm, kısa mesaj geldiğinde hiç bir uyarı sesi alamıorm,sadece yeşil uyuarı ışıgı yanıor, ayarlardan sms sesini belirttim ancak msj gelince uyarı sesi alamıorm ... yardımcı olacak arkaşlara şimdiden teşkr.
  • Arkadaşlar ActiweSync(Yardım>Sorun Giderici) ile sorun taraması yapabilecek we çıkan sonucu paylaşabilecek war mı?
    Cep bilgisayarınızda çıkan sonuç benim için önemli, gerekirse cihazı geri yollayacağım.

Cihazımın sanırım bir IP problemi war. (Ek olarak MAC adresi ile korunan wi-fi ağlara bu cihaz ile nasıl erişebiliriz?)
  • boos80, şimdilik o sorunu titreşim ile çözebilirsin, aynı sorun bende de war, titret+ses işlewsiz kalıyor. Sadece titreşim ile yapabilirsin sanıyorum şu an, ben de çözemedim.
  • tmm bide öyle deneyim, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz...
  • Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımla bu cihaz arasında kablosuz ağ kurabilirmiyim, bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boos80

tmm bide öyle deneyim, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz...

"titret ardından ses" şeklinde de çözebilirsiniz
  • valla ben bu ürünü sattım 300 ytl ye gitti gidiyorda hevesi aldım rahatladım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulashcan

Cihazda harici kart olmadığı yazıyor çoğu yerde, ama bazı arkadaşlar var demişler. Olmadığını söyleyin de kafalarda soru işareti kalmasın.

quote:

Orjinalden alıntı: tupacamaru

ve telefon elimde arkadaşlar malzeme kalitesi olark plastik yapısı çok fazla ve eh işte dedirtecek bir yapısı var duruşu karizmatik topun yanındaki tuşlara parmakla basmanız imkansız kutunun içinden kadife ağzı iple gerilen kılıf 2 adet batarya benim bittiğim nokta olan kulak için kulaklık var çünkü telefonda 3,5 mm jack girişi mevcut wifi olayı normal geçen hafta p990 kulandım hemen hemen onunla aynı hızı fena değil en azından 1 hafta önceki kullandığım p990a nazaran biraz daha hızlı sonuçta işletim sistemli bir cihaz tamamen çin yapımı foto kalitesinden bişey beklemeyin idare eder ses çıkışını deneyemedim kurcalamaktan pili bitirdik daha aydınlatıcı bilgi verebilmek için biraz daha kurcalamam lazım ben hbden almadım başka bir firmadan aldım....

ayrıca forumda crea tipiği açtım buyrun alanları beklerim

http://forum.donanimhaber.com/m_29791004/mpage_1/key_//tm.htm#29791004

Cihazda harici kart girişi yoktur. (Elimde 2 tane Crea Ms 2 var.)

• millet nerdesiniz telefondan memnun kaldınızmı.şahsen kaldım ben.fakat program ve oyun bulmakta zorlanıyorum:( bildiğiniz ii bi site varmı
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.