Şimdi Ara

Creative Zen Vision M 60 gb. FM Radyo Yok!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ürün daha bugün elime ulaştı.Hepsiburada.com dan indirimli olarak 495 ytl ye almıştım.Ve ilanındada FM Radyo ibaresi yok diye yazıyordu.Daha önceden Zen Vision M 30 gb. sahibi olduğum için yeni sürüm firmware i yüklediğimde radyo özelliği geri gelmişti.Bende bu düşünce ile hareket ederek tereddüt etmeden satın aldım.

Fakat şu anda bu cihazla ilgili en büyük sorunum, En yeni firmware ile upgrade etmeme rağmen FM Radyo seçeneği gözükmüyor.
    Bu arada kutusunu incelediğimde FM Radio yazısının üzeri çizilmişti.Zannediyorum ki büyük bi ihtimalle bu cihazda radyo özelliği bulunmakta.

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Acilen cevaplarınızı bekliyorum.

• Resmi sitesinde de radyosuz bir modelden bahsedilmiyo.neden böyle bir sorun çıktı acaba.
  • O fiyata nasıl aldın sorması ayıp, fm modelsizine ben rastlayamadım. Zen vision w lerde radyo yok; karıştırıyor olmayasın. Ayrıca Zen vision w ler bahsettiğin fiyata bulunabiliyor.
  • Vision W değil.Konuya bakarsanız Zen Vision M den bahsediyorum.
    Evet fiyat doğru,işte linki;
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=9181&productid=bd49526

FM Radyosuz modeli diye geçiyor.Ne yaptıysam radyo özelliği gelmedi.

Yapılan işlemler,

Creative Türkiye ve Amerika sitesinden indirdiğim firmwareleri sırası ile denedim.Recovery menüden "erase firmware" yapıp sıfırdan yükleme yaptım ama nafile başarılı olamadım.

Bu arada cihazın modeli DVP-HD0004.Yeni slim 30 gb lık olanlarla aynı incelikte.

• Yok konuyu gördüm tabiki yine de acaba dedim. Fiyat hakikaten çok ucuz 60 gblık modele göre o yüzden şaşırdım, dediğin gibi radyo yazmıyor. Çok enteresan ben de cavabı bekliyorum. Sana bir soru sorayım; Elimizdeki divxleri convert etmeden cihazda izleyebiliyor muyuz? Çünkü 60 gb olduktan sonra sıkıştırmayla uğraşma saçma oluyor. Hayırlı olsun bu arada.
  • Çok saol

Önceki 30 gb zvmim de çoğu divx dosyalarımı convert etmem gerekiyordu.Şu ana kadarki denemelerimden evet gerçekten xvid dosyalarını sorunsuz şekilde hiçbir işlem yapmadan doğrudan cihaza aktardım.

Ek bilgi vereyim bende bulunan divxlerin çoğunluğu xvid formatında.Yabancı forumlarda denk gelmiştim 60 gb lıklar xvidleri convert etmeden aktarılabiliyor diye.Ama yazan kişide kesin net bilgi vermemiş ne kadar doğru bilemiyorum.Zamanla anlaşılır herhalde.

Birde ekranı öncekilere göre daha bi parlak renkleri canlı gibi geldi sanki bana
  • arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla türkiyede daha ucuza satmak için fm radyo özelliğini yazılımla kapatıyorlar.. çünkü trde radyosu olan ürünlerin satışı için ekstra para alıyor devlet (bandrol vs.den )..creative in sitesinde radyosuz modeli yok bunun.. bence yazılımla tekrar açılabilmesi lazım bu özelliğin.. forumdaki sandisk sansa kullananlar yapmışlardı kendi mp3 çalarlarında.onlara bi sorun bence..
  • Yok arkadaşlar ne yaptıysam olmuyor.Radyo bir türlü gelmiyor.Recovery menüden Cleanup yaptım.Daha sonra Format, en son da firmware i tekrar yükledim banamısın demiyor.İnat cihaz yok olmuyor.
  • Yaa arkadaşlar yok mu bi geek cengaver ortamda el atsada şu sorunu çözüverse ah ah.Çin sitelerine girip eski sürüm fw leri indirmekten fenalık geldi.Reolad firmware yapmaktan folloş oldu cihaz
  • abi o kadar firmware yükleyip de olmadıysa olmuyodur demekki mail falan at ingilizcen yeterliyse ne bileyim çok da bilgim yok.
  • Sanırım haklısın evet başka bir şey olabilir donanımsal olarak iptal etmişler herhalde bu özelliği.

Tabiiki mesaj attım fakat yok faydası olmadı.Sadece dedikleri şey Türkiyedeki uygulamadan dolayı ürününüzde FM Radyo özelliği yoktur diye cevap geldi.Birkaç kaç zorlayıcı mesaj attım ama nafile olmadı.Robot gibi aynı cevabı veriyor Creative.
  • Bence radyosuz o kadar para vermene yazık olmuş.Her türlü ipod'a fark atıyordu,ama radyo onu ipod'un gerisine atacaktır.İpod'un inceliği dışında hiçbir alternatif avantajı yok çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drift -- 3 Ekim 2007; 13:50:32 >
  • Radyo ne ki ya. 60GB hafıza var at istediğin parçaları illada radyo diyorsan git 1 ytl'ye radyo al arkasına yapıştır
  • abi bişeye dikkat ettim hepsiburada da 2 farklı ilan var aynı 60gb dan biri radyolu daha pahalı senin aldıgın farklı olmasın.
  • fifo kardesh süpersin eywllh

ya aslında dediğin gibi 60 gb. varken radyoyu ne yapayım.Neredeyse tüm mp3 lerimi attım.Video desen keza maşallah yani tüm günümü aldı doldurmak.

Sadece takıldığım nokta ve beni iğreti eden şey eğer imkan dahilinde ise ve cihazda da bu özellik varsa neden kulanmayayım idi.
    Ama neyse o kadar da sorun diil artık.

Bu arada evet hepsiburada.com da iki model biri radyolu diğeri radyosuz benimki tabiiki de radyosuz olanı...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.