Şimdi Ara

cross over kablo ile internet paylaşımı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimde 1 adet pc ve 1 adet de notebook var . 2 makinada win7 ultimate yüklü .
    Kulanmış olduğum neti wireless ile başka bir ap den alıyorum.
    Acaba laptoptaki ethernet portu ve cross over kablo aracılığıyla , interneti diğer makinaya da ulaştırmam mümkünmüdür.
    mümkün ise nasıl yaparım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

• uygun miktarda cat5 kablo
    iki adet rj-45 jack
    rj-45 pense

kablonun iki ucunu aç. bir ucunu 586a standardı olan turuncubeyaz-turuncu-yeşilbeyaz-mavi-mavi beyaz- yeşil- kahverengibeyaz-kahverengi sırası ile diz. rj45 in tırnaklı kısmı arkada kalacak şekilde turuncubeyaz kablo sola gelecek şekilde rj-45 e geçirip makasla sıkıştır.

akabinde diğer uca 586b standardı olan yeşilbeyaz-yeşil-turuncubeyaz-mavi-mavibeyaz-turuncu-kahvebeyaz-kahve sırası ile aynı işlemi yap...

bu çapraz bağlantı sayesinde ethernet kartının veri uçları doğru olarak eşleşeceğinden arada herhangi bir donanıma gerek kalmadan fiziksel bağlantı gerçekleşir. gerisi yazılımsal ayarlar kalır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetCraC

uygun miktarda cat5 kablo
    iki adet rj-45 jack
    rj-45 pense

kablonun iki ucunu aç. bir ucunu 586a standardı olan turuncubeyaz-turuncu-yeşilbeyaz-mavi-mavi beyaz- yeşil- kahverengibeyaz-kahverengi sırası ile diz. rj45 in tırnaklı kısmı arkada kalacak şekilde turuncubeyaz kablo sola gelecek şekilde rj-45 e geçirip makasla sıkıştır.

akabinde diğer uca 586b standardı olan yeşilbeyaz-yeşil-turuncubeyaz-mavi-mavibeyaz-turuncu-kahvebeyaz-kahve sırası ile aynı işlemi yap...

bu çapraz bağlantı sayesinde ethernet kartının veri uçları doğru olarak eşleşeceğinden arada herhangi bir donanıma gerek kalmadan fiziksel bağlantı gerçekleşir. gerisi yazılımsal ayarlar kalır....

çok tşk edrim. işe yaradı

• yazılımsal ayarlarda önemli, birde onları tarif etseniz ?

2 gündür uğraşıyorum
  • Ben elektrikçide yaptırmıştım o kabloyu. Ama galiba uçları tam basamamış. kıpırdatınca bağlantı gidiyordu, sonra da uğraşmadım. Laptopun birinden birine veri atacağım zaman flashdisk veya harici HDD kullanıyorum, en basiti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.