Şimdi Ara

Crossfire Konusunda Yardima İhtiyacim Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar elimde his hd6950 var 2 gb lik modelinden ben sapphire in ozel sogutmali modelini alip crossfire yapsam bir sorun olusurmu his referans tasarim bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Çeteci

Arkadaslar elimde his hd6950 var 2 gb lik modelinden ben sapphire in ozel sogutmali modelini alip crossfire yapsam bir sorun olusurmu his referans tasarim bu arada

Saat farki olursa evet
  • Gpu nun mhz inden bahsediyorsunuz galiba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Arkadaslar elimde his hd6950 var 2 gb lik modelinden ben sapphire in ozel sogutmali modelini alip crossfire yapsam bir sorun olusurmu his referans tasarim bu arada

Saat farki olursa evet

Ben yaptim oldu. Referans tasarim his ile cift fanli sapphire hd6950@6970 seklinde kullaniyorum.

Hocam cf yi tavsiye etmiyorum, 6970 herturlu yetiyor :) bence macera arama :)
  • Daha triple crossfire yapacam hd6950 ile :D
  • Sapphire in cift fanli hd6950 sinde 1 tane cf koprusu var , his de 2 tane var . 3 lu cf yapicak isen bunlara dikkat et :)Bence yapma :)
  • Nicin yapmayim abi herkes yapma diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinpurcek

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Saat farki olursa evet

Ben yaptim oldu. Referans tasarim his ile cift fanli sapphire hd6950@6970 seklinde kullaniyorum.

Hocam cf yi tavsiye etmiyorum, 6970 herturlu yetiyor :) bence macera arama :)

Alıntıları Göster
    Valla ben de iyiki 6950 ya da 6970 almamışım diyorum.

Gereksiz görüyordum ama şu sıralarda oyun oynama vaktim olunca. Testleri de yapınca 6850CF iyi seçim dedim.

Ama onun dışında cidden ben de 6950 ile CF ye gerek yok derim şu an için.

Arkadaşa elindeki kart yeterli lafımı tekrar hatırlattıktan sonra. Arkadaş için ve diğer benzer durumdakiler için yazıyorum.
    İlla CF düşünüyor ise merak ettiğinden ( Ben de o merak ile 5870 i sattım ). Elindeki kartı ikinci elde 400-450TL ye satsın arkadaş.

Yerine 560TL ye 2 adet 6850 alsın.

400 e satmış olsa ( Ki fazla eder benim bildiğim. ) . Eline geçen paranın üstüne %40 fazla para koyup 6850CF kurmuş olacak.

Bu para karşılığında ise bunu alacak.

http://www.anandtech.com/bench/Product/302?vs=293

Yani Crysis te %32

BattleForge da %32

HawX te %43

Civilization V te %25

Bad Company 2 de %35

Stalker da %27

Dirt 2 de %38

Mass Effect 2 de %36

Metro 2033 te %10.5

Wolfenstein de %10

Artış getirecek.

Üstelik bu 775MHz deki hali ile. 800MHz deki 6950 yi evet 900 e çekeriz. Ama CF sistemi 900 e ( Ben voltajsız 920 Mhz de kullanıyorum. ) çektiğimizde iki kart ta hızlanacağından fark katlanarak artar. Yani o yukarıda bahsi geçen %40 fazla ödemeyi %40 fazla performans olarak her türlü çıkarır kart. Ki bu da bu alemde pek olmayan bir şey. Genelde üst seviyeye çıktıkça F/P oranı git gide düşer.

Ekleme : Şimdi baktım en düşük 6950 600TL sıfırı. Gördüğüm kadarı ile şöyle hızlı bir göz attım. 450TL rahat eder. İyi alıcı olursa 500 e bile gidebilir. Tabi bu garanti durumuna da bağlı. 450 olsa fiyat farkı %24,5 e düşer ki o parayı çıkarması için OC ye bile gerek yok. Bence 450 ye alıcı bul ve sat CF ye geç. Hem hevesin geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 26 Ocak 2012; 23:19:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Gereksiz görüyordum ama şu sıralarda oyun oynama vaktim olunca. Testleri de yapınca 6850CF iyi seçim dedim.

Peki hocam, kullanan biri olarak crossfire ne derecede memnun ediyor seni? Oyunlarda ms sorunu yaşıyormusun? Ya da cf desteklemeyen oyunlara sıkça rastlıyormusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Peki hocam, kullanan biri olarak crossfire ne derecede memnun ediyor seni? Oyunlarda ms sorunu yaşıyormusun? Ya da cf desteklemeyen oyunlara sıkça rastlıyormusun?

Alıntıları Göster
    Yanımda babam var söylediklerini aynen aktarıyorum

Lan oğlum sen salakmısın çocuğum,daha kasa yok saçmasapan tornavidayla açıp kapatıyosun parça alacağına karton kutu alda içine koy bilgisayar

• quote:

quote:

CF desteği olmayan oyunlar genelde zaten düşük sistem isteyen yapımlar oluyor.

Ben de çok tedirgindim ama ms gibi bir şeye rastlamadım. İlk önce TDU2 yi denemiştim. En yüksek ayarlara getirdim. Arada sırada atlama gibi kasma oluyordu. Eyvah dedim ms mi var yoksa. Sonra baktım CF yi Aktif etmeyi unutmuşum.

Genelde eğlence için kullandım ama bu sırada hiç soruna rastlamadım. Yani gereksiz kasma gibi. Çok dikkat etmediğim için görmemiş ta olabilirim belki ama ne bileyim genelde o konuda da takıntılıyımdır yani görmem gerekirdi diye düşünüyorum.

NFS Hot Pursuit

NFS Blur ( Çok matrak oyun ama beceremedim. :D Gerçi 1 defa denedim sonra vaktim olmadı. )

NFS The Run

Dirt 3

TDU 2

Bad Company 2

Bioshock 2

Cities XL 2012

Company Of Heroes + Opposing Fronts + Tales Of Valor

GTA 4 + Liberty City

Metro 2033 ( Gerçi daha oyuna girmek nasip olmadı ama. )

Civilization V

Magicka

Assassins Creed II

Crysis

Crysis 2

The Sims 3

Bu oyunlar var. Bunlarda denediğim kadarı ile bir sorun yaşamadım. Ama dediğim gibi bir ara iyice incelemek lazım.

Ekleme. Amma çok orijinal oyun varmış bende beee. Bir süre oyun almayayım en iyisi be diyeceğim de daha 2-3 ün önce 25TL ye inmiş diye F1 ile Shift 2 sipariş ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 26 Ocak 2012; 23:41:13 >

• quote:

Bu oyunlar var. Bunlarda denediğim kadarı ile bir sorun yaşamadım. Ama dediğim gibi bir ara iyice incelemek lazım.

Ekleme. Amma çok orijinal oyun varmış bende beee. Bir süre oyun almayayım en iyisi be diyeceğim de daha 2-3 ün önce 25TL ye inmiş diye F1 ile Shift 2 sipariş ettim.

Hocam ayrıntılı incelersen fikirlerini pm den belirtmeni rica ediyorum. Ona göre kartımı hiç değiştirmeden ileride bi 6950 daha alıp cf yaparım diye düşünüyorum. Yaz döneminde 250 liraya alınır sanırım HD6950.

HD6950CF ilede zaten HD7970 yakın performans alırım.

• quote:

quote:

Hocam ayrıntılı incelersen fikirlerini pm den belirtmeni rica ediyorum. Ona göre kartımı hiç değiştirmeden ileride bi 6950 daha alıp cf yaparım diye düşünüyorum. Yaz döneminde 250 liraya alınır sanırım HD6950.

HD6950CF ilede zaten HD7970 yakın performans alırım.

Valla İst da isen bir gün gel birlikte deneyelim kendin gör diyeceğim ama. Benim de izin bir tek Perşembe.

Bu arada 7970 i geçersin sanırım. Anandtech in testine baktığımda 6850CF nin GTX580 i geçtiğini görüyorum.

http://www.anandtech.com/bench/Product/302?vs=305

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 26 Ocak 2012; 23:52:22 >

• En çok kastiran oyun bf3 te cf ile verim alamadim ya :( ... cf den çok soğudum. Acikcasi diger oyunlarlada pek deneme firsatim olmadı .
    @ müşavir
    Hocam hd6950 yi 450 tl. ye aldin 250tl. yede 2 . sini alirim diyorsun , çok ayip degilmi 700tl ye 6950@6970 cf yapmaya çalışıyorsun :) millet tek 6970 alıyor o paralara :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinpurcek -- 26 Ocak 2012; 11:15:28 >
  • quote:

En çok kastiran oyun bf3 te cf ile verim alamadim ya :( ... cf den çok soğudum. Acikcasi diger oyunlarlada pek deneme firsatim olmadı .
    @ müşavir
    Hocam hd6950 yi 450 tl. ye aldin 250tl. yede 2 . sini alirim diyorsun , çok ayip degilmi 700tl ye 6950@6970 cf yapmaya çalışıyorsun :) millet tek 6970 alıyor o paralara :))

HD7970-50, 7870-850, 7770-50 ler çıkınca eski seri epey ucuzlar diye bekliyorum. En azından 2. elde.
  • quote:

quote:

En çok kastiran oyun bf3 te cf ile verim alamadim ya :( ... cf den çok soğudum. Acikcasi diger oyunlarlada pek deneme firsatim olmadı .
    @ müşavir

HD7970-50, 7870-850, 7770-50 ler çıkınca eski seri epey ucuzlar diye bekliyorum. En azından 2. elde.

Okadar düşücekse şimdiden satayim ozaman kartlari . Tek ekran kartina gecmek istiyorum nvidia yi bekliyordum . Satayımmı ne dersin ? :)

• quote:

Okadar düşücekse şimdiden satayim ozaman kartlari . Tek ekran kartina gecmek istiyorum nvidia yi bekliyordum . Satayımmı ne dersin ? :)

250,00 den birini alırım Şaka bir yana 6950CF düzeneği satılmaz/bozulmaz bence. Yinede tercih senin elbette.
  • quote:

quote:

250,00 den birini alırım Şaka bir yana 6950CF düzeneği satılmaz/bozulmaz bence. Yinede tercih senin elbette.

Dimi ya haklisin madem ki almis bulunduk. 400tl den satsam, 800tl yapar ikisi . 7970 alayım dedim 1300 tl.desek onada ekstradan 500tl daha cikicak cebimden . Gerek yok hakikaten . :)

• Yeni seri nvidia lar ve amd ler cikinca 6000 serisi 2. Elde 300 e duser abi bence musavir abi dogru soyluyor
  • quote:

quote:

bende sizinle aynı fikirdeyim su an bi kasa toplucam hd 6950 alıcagım i5 2500 k hemen hemen sızın sıstem gibi olucak yani hd 6950 alınca hd 6970 mod lamayı planlıyorum birde modlu hd 6950 bf 3 gibi oyunlarda 1920 x 1080 p ful detay acık kaç fps alıyorsunuz oynuyosanız benım kafama cok takıldı. yazında 2 ıncı elden hd 6950 alıp cf yapıcagım o zaman tadından yenmicek sistem şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.