Şimdi Ara

CRUZE YAĞ DEĞİŞİMİ YARDIM....!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
37.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Cruze 2012 otomatik 1.6 benzinli aracımın yağ değişimini yapacağım. Sanırım bizim araçlar 5 lt yağ alıyormuş ve Servis 5w-30 kullanıyormuş. Marka olarak Castrol Magnatec in yağlarını düşünüyorum. Fakat bugün dükkana gittiğimde iki tip yağ gördüm.
    Birincisi bildiğimiz koyu yeşil kutudaki Castrol Magnatec 5w-30 motor yağı
    İkincisi ise sarı altın renk kutuda Castrol Edge 5w30 motor yağı
    Bunlardan ikincisi biraz daha pahalı 5lt alınca birincisi 100 tl ikincisi ise 130 tl gibi bir fiyata geliyor. tabi artı 20 tl yağ filtresi de aldım.
    Bilen arkadaşlar hangisi ile değiştirmem gerekir bilgi verirlerse sevinirim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Chevrolet Cruze Yağ Değişimi Kılavuzu

Chevrolet Cruze'un düzenli yağ değişimleri, aracınızın sorunsuz çalışması ve ömrünün uzaması için hayati önem taşır. Bu kılavuzda, Chevrolet Cruze 1.6 litre motor için doğru yağ türü, yağ miktarı ve yağ değişim süreci hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Chevrolet Cruze 1.6 Hangi Yağ Kullanılmalı?

Chevrolet Cruze 1.6 litre motor için önerilen yağ türü, 5W-30 tam sentetik yağdır. Bu yağ türü, aracınızın motorunu aşınma ve yıpranmaya karşı koruyarak optimum performans sağlar.

Chevrolet Cruze 1.6 Kaç Litre Yağ Alır?

Chevrolet Cruze 1.6 litre motor, yaklaşık 4,5 litre yağ alır. Yağ değişiminde, yağ filtresinin de değiştirilmesi gerektiğini unutmayın.

Cruze Kaç Litre Yağ Alır?

Chevrolet Cruze modelleri için yağ kapasitesi, motor boyutuna göre değişir. 1.6 litre motorlar 4,5 litre, 1.8 litre motorlar 5 litre ve 2.0 litre motorlar 6 litre yağ alır.

Chevrolet Cruze Hangi Yağ Kullanılır?

Chevrolet Cruze araçlarında, yukarıda belirtilen 5W-30 tam sentetik yağ türü önerilir. Ancak, aracınızın bakım kılavuzunda farklı bir yağ türü belirtilmişse, o yağ türünü kullanmalısınız.

Yağ Değişim Süreci:

Chevrolet Cruze'unuzun yağını değiştirmek için şu adımları izleyin:

1. Aracınızı düz bir zemine park edin ve el frenini çekin.
    2. Motoru kapatın ve soğumasını bekleyin.
    3. Yağ karterinin altına yağ toplama kabı yerleştirin.
    4. Yağ tahliye tapasını gevşetin ve yağı toplama kabına boşaltın.
    5. Yağ boşaldıktan sonra tahliye tapasını sıkın.
    6. Eski yağ filtresini çıkarın ve yerine yeni yağ filtresini takın.
    7. Yağ karterine 4,5 litre 5W-30 tam sentetik yağ dökün.
    8. Yağ çubuğunu çekin ve yağ seviyesini kontrol edin. Yağ seviyesi yağ çubuğunun "Min" ve "Max" işaretleri arasında olmalıdır.
    9. Yağ çubuğunu yerine takın ve motoru çalıştırın.
    10. Birkaç dakika rölantide çalıştırın ve ardından motoru kapatın.
    11. Son olarak, yağ seviyesini tekrar kontrol edin ve gerekirse yağ ekleyin.

Chevrolet Cruze'unuzun yağını düzenli olarak değiştirerek, aracınızın ömrünü uzatabilir ve optimum performansını sağlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • carpocalypse C kullanıcısına yanıt
    5-30 iyidir. Magnatec ya da edge... ikisi de iyidir. 5 lt almamani, 4 lt almani oneririm. 4 lt yeterli, az degil. Ben garanti bittiginden beri mobil 1 esp koyduruyorum.

Decsos 2 onayli yag oneriyordu kitapcik sanirim. Ona da dikkat edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 27 Ağustos 2014; 15:36:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 lt dediler ama sizinki kaç model
  • Once 4 lt koydur. Cubuktaki seviye ortadaysa sorun yok. 60 bin bakiminda ayni sekilde bana da fazladan 1 lt (28 tl) itelediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 29 Ağustos 2014; 12:39:27 >
  • Gm marka koymak isteyen özel servisler de var. Gm iyi midir? Ben de değiştireceğim de..

• Yetkili servislerin koydugu yag. Ucuz. Konabilir. Tercih meselesi. Ben mobil den yana kullaniyorum tercihimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Gm marka koymak isteyen özel servisler de var. Gm iyi midir? Ben de değiştireceğim de..

donanımhaber forum
    ★ CRUZE YILLIK BAKIM MALİYETLERİ+KASKO+SİGORTA ★ » Sayfa 14 - 24
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=91655430

Her yetkili servis farklı yağ kullanabiliyor. Özel servislerin seçimi GM markasından yana olabilir, uygun yağ olduğundan dolayı sakıncası yok.

Kimi; Dexos2 GM 5w30 kullanırken.
    Kimileri de; Castrol edge/total 0w30/5w30 kullanıyor(Günlas anlaşmasını yıllar önce yapmış ve anlaşmaya istinaden başka yağ kullanamıyor)

Ben önce, Uygun fiyata bulunca mobil1 new life 0w40 kullandım. Son bakımda servis 5w30 Castrol kullandı.

• Beyler arabamı servise sokmadım. 2012 model arabaya 800 tl bakım ücreti istediler, 600 yapın girelim dedim olmaz dedi kızdım çıktım bende. Son yılı zaten varsın garantisi bitsin dedim, Allah a şükür bir problemi olmadı şimdiye kadar.
    Dediğim gibi Castrol Edge 5w-30 yağ koydurdum. 5 litre aldım 140 gibi bir fiyatı var. 5 litrenin hepsini aldı. Filtrelerini (hava,polen,yağ) değişimini kendimiz yaptık. Aracım 30 binlerde bujileri de değiştireceğiz demişlerdi serviste. Değiştirmeme gerek varmı yoksa daha gidermi? Şu anlık herhangi bir problemi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpocalypse

Beyler arabamı servise sokmadım. 2012 model arabaya 800 tl bakım ücreti istediler, 600 yapın girelim dedim olmaz dedi kızdım çıktım bende. Son yılı zaten varsın garantisi bitsin dedim, Allah a şükür bir problemi olmadı şimdiye kadar.
    Dediğim gibi Castrol Edge 5w-30 yağ koydurdum. 5 litre aldım 140 gibi bir fiyatı var. 5 litrenin hepsini aldı. Filtrelerini (hava,polen,yağ) değişimini kendimiz yaptık. Aracım 30 binlerde bujileri de değiştireceğiz demişlerdi serviste. Değiştirmeme gerek varmı yoksa daha gidermi? Şu anlık herhangi bir problemi yok.

İyi yapmışsınız. En doğru hareket olmuş. Bu fahiş fiyatları çekiyorlar sonra kazanacaklarından da oluyorlar.

Ben 2.yıl/30.000 Bakımını "sırf garantisi devam etsin diye" servis de yaptırdım. Ama sadece yağ+filtre+işçilik ödedim.
    Öylede oluyor mu? Oluyor(muş)...

Yoksa gidip özel servis de yada sanayi de yaptıracaktım. 250TL nere, 800TL nere. Resmen soygun.

Buji çok pahalı değil, sanayide 1 tanesini çıkartıp bakın, gerekiyor ise 4 adet aynısından alıp deşitiriverin.
    Benim araç 14.000 de olduğu için söküp bakmaya bile gerek duymadım.

Yanlız! söylediğin km/yıl bakımını Antalya 550TL civarında yapıyor diye hatırlıyorum. 800'ün içinde farklı ne var anlayamadım?

• Servis bakımından fiyat aldıktan sonra Ankara'yı arabanın alındığı bayiyi aradım. Oradan bile 500 tl fiyat verdiler. İzmir'den yakın olsa gidip gelecektim valla. Neyse yapacak bişey yok. Bu arada bujilere bakıyordum netten de. iridyum bujilerden bahsediyorlar denediniz mi veya deneyen varmı acep?
  • Opel ozel servisinde hava ve yag filtresi aldim. Birazdan ustama gidip yagla beraber onlari da taktiracagim. Castrol edge ya da mobil dusunuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.