Şimdi Ara

Cryostasis Tech Demo! PhysX ağırlığını gösteriyor! (indirin) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam da graw ut3 gibi oyunlarda hardware phsyx desteği vardı şimdi de var.ageia kartla verilen destek nvidianın kartıyla neden verilemiyor onu soruyorum ben.nvidia sanki vakit kazanmaya çalışıyor gibi geliyor bana.yani ne zaman 4870 serisinin gerisinde düştü hop birden şapkadan tavşan çıkardı nvidia.bana ilginç geldi bu size gelmiyormu?
    artı oyun üreticilerinin bir kartta iyi performan verecek diğerinde kötü performan verecek bir oyun yapacaklarını düşünmüyorum ben.ati kartım var 300-500 dolar verdim aldım kcıkırık bi oyunda yerlerde sürüneceğim...almam o oyunu olur biter.çoğu kişi de aynı fikirdedir sanırım benimle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

tamam da graw ut3 gibi oyunlarda hardware phsyx desteği vardı şimdi de var.ageia kartla verilen destek nvidianın kartıyla neden verilemiyor onu soruyorum ben.nvidia sanki vakit kazanmaya çalışıyor gibi geliyor bana.yani ne zaman 4870 serisinin gerisinde düştü hop birden şapkadan tavşan çıkardı nvidia.bana ilginç geldi bu size gelmiyormu?
    artı oyun üreticilerinin bir kartta iyi performan verecek diğerinde kötü performan verecek bir oyun yapacaklarını düşünmüyorum ben.ati kartım var 300-500 dolar verdim aldım kcıkırık bi oyunda yerlerde sürüneceğim...almam o oyunu olur biter.çoğu kişi de aynı fikirdedir sanırım benimle...

İşte Mirror's Edge gibi örnekler var.

300-400 dolra verip Ati alan arkadaşlarda oyun sürünmüyor. Ha çözüm ne PhysX efektlerini gösterimiyor direk bilgisayarın.

Oyunda bayrak, bez gibi şeyler hiç görünmeyecek atide. Su efektleri, cam kırılmaları ve parçacıklarda nvidia ya göre çok daha az olacak.

Ama performans olarak geri kalmayacak.

Şu an PhysX çok başarılı olacak gibi, şimdiden birçok oyunda desteği olacak ki anlaşan firmalarda durmadan artıyor. Ama tabi PhysX kesin başarılı olur hala diyemeyiz.

Ama şu an Nvidia nın ortaya koydukları çok etkileyici. Çok kısa bir süre içinde de Mirrors Edge çıkacak.

O zaman durum daha net görünür. Ama şimdiden görünen videolarda PhysX çok etkileyici.

Bak Transform&Ligtning desteğini hatırlar mısın?

3Dfx ile Nvidia kıran kırana gidiyordu, sonra Nvidia işlemcilerden Transform& Lightning işlemlerini üzerine alan Geforce çipsetini çıkardı.

Oyun firmaları hiç düşünmedi. Yok oyunumuz Nvidia da iyi çalışırda, 3Dfx de kötü çalışır biz kullanmayız bu teknolojiyi demedi. Transform& Lightning bir devrim oldu ekran kartlarında. Ve bunu kartlarına ekleyemeyen veya eklemekte geciken bir çok firma battı ki 3Dfx de dahil.

ben bu PhysX işlemlerinin işlemciden ekran karıtna verilmesi olayını Transform% lightning devrimine benzetiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 20 Aralık 2008; 0:56:52 >

• quote:

almam o oyunu olur biter.çoğu kişi de aynı fikirdedir sanırım benimle...

yok malesef oyle degil oyuncular,

crysis i oynatmayan kart kart degil onlara gore,yada gta iv u
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdurust

O zaman durum daha net görünür. Ama şimdiden görünen videolarda PhysX çok etkileyici.

anlayamadim ne etkileyici,
    phsyx icin ayriyetten kart almak mi yada
    cuda icin program satin almakmi

ama siz cok yuzeysel baktiginiz yada cok zengin oldugunuz icin siz bu soyguna dur demeyeceksiniz.nvidia da sizler oldugunuz surece devam eder
  • quote:

quote:

tamam da graw ut3 gibi oyunlarda hardware phsyx desteği vardı şimdi de var.ageia kartla verilen destek nvidianın kartıyla neden verilemiyor onu soruyorum ben.nvidia sanki vakit kazanmaya çalışıyor gibi geliyor bana.yani ne zaman 4870 serisinin gerisinde düştü hop birden şapkadan tavşan çıkardı nvidia.bana ilginç geldi bu size gelmiyormu?

300-400 dolra verip Ati alan arkadaşlarda oyun sürünmüyor. Ha çözüm ne PhysX efektlerini gösterimiyor direk bilgisayarın.

Oyunda bayrak, bez gibi şeyler hiç görünmeyecek atide. Su efektleri, cam kırılmaları ve parçacıklarda nvidia ya göre çok daha az olacak.

Şu an PhysX çok başarılı olacak gibi, şimdiden birçok oyunda desteği olacak ki anlaşan firmalarda durmadan artıyor. Ama tabi PhysX kesin başarılı olur hala diyemeyiz.

Ama şu an Nvidia nın ortaya koydukları çok etkileyici. Çok kısa bir süre içinde de Mirrors Edge çıkacak.

tamam da lafta var işte olacak bitecek yapacak.bakıyorsun ortada birşey yok.zaman kazanma çabası gibi gelmedimi sana da?bu phsyx olayı duyduktan sonra çoğu nvidiacı zorla aldı kartları.yoksa onu da almayacaklardı.o kadar kişiyi sadece bu forumdan okudum ben phsyx duyduktan sonra 9800gtx gibi kartlara yönelen.yoksa çoğu ati alacaktı.burada bu kadar insan varsa olayı genele yayarsan kimbilir kaç kişi bundan birşeyler bekliyor hala o umutla nvidia alıyor.mirror edge videosuna baktım..yani o kumaşdı şuydu buydu iki tane fazladan efekt var.tamam güzel de koparılan fırtınalara bakıyorsun duyan sanacakki oyun tümden değişiyor.adam iki kod yazar oraya "if vga ati ise perdeleri kumaşları gösterme,cam kırığı sayısını düşür"diye sende gözmezsin zor değilki bu işler...zamanında glide ile vodoo denedi bu karta göre api olayını sonunu biliyorsunuz herhalde.tutmaz bu işler.ancak ati de girerse bu işin içine öyle olur...iyi değil güzel değil yararlı değil demiyorum tutmaz diyorum...

• quote:

Rusça sürümü oynamam oyun zevkine etmeyelimde, sen oyunu görüp denediysen biraz anlatsana. Nalı beklediğimiz kadar iyi bir oyun mu?

Ha ayrıca abuk subuk buglar var mı? STALKER da çok başımızı ağrıtmıştı. Gerçi yine de 2 oyununu da severek bitirdim. Rus oyunu olunca bu konudan korkuyor insan.

Yok hocam ben de Rusçaya hiç bulaşmıyorum Almanca olsa bi nebze de Rusça pek sökemedim halbuki çok önemli dil o ırkın bayanlarıyla konuşabilmek için

quote:

Orjinalden alıntı: kobb

Açıkçası Nvidia başka hangi Rus firmasına PhysX desteği verdi şu an aklıma gelmedi ama Nvidia'nın birsürü yazılım mühendisinin çalıştığı TWIMTBP test laboratuvarlarının (GTL) Moskova'da olduğunu söyleyebilirim. O yüzden kıyak geçiyor olabilirler Ruslara.

Rus yapımcı ve dağıtımcıların zaten en büyükleri Buka Entertainment ve 1C Company iki firmanın da Phsyx destekli oyunları var Bu oyun 1C nin dağıtımında...
    Buka'nın da The Hunt isimli oyunu Physx destekli ama çıkış tarihi belli değil oyunun. Cryostasis'in İngilizce sürümü ya Ocak sonu ya da Şubat'ta çıkacak...

• @ilkerinanç;

Şu kısmı sonradan ekledim alıntıladım tekrar oku. Elbette PhysX başaracağı kesin değil. Ama bir fizik motoru şart ve şu an sadece Nvidiada böyle bir şey var. Atide çıkartırsa rekabet olur tabi ki.Bu arada bir iki kumaş, biraz fazla cam kırığı diye küçümsemişsin ama, fark ufakda olsa 300-400-500 dolar verip aldığın kartın, 100 dolara 9600gt almış adamın kartının verdiği görüntüyü veremezse üzülürsün.

quote:

Bak Transform&Ligtning desteğini hatırlar mısın?

3Dfx ile Nvidia kıran kırana gidiyordu, sonra Nvidia işlemcilerden Transform& Lightning işlemlerini üzerine alan Geforce çipsetini çıkardı.

Oyun firmaları hiç düşünmedi. Yok oyunumuz Nvidia da iyi çalışırda, 3Dfx de kötü çalışır biz kullanmayız bu teknolojiyi demedi. Transform& Lightning bir devrim oldu ekran kartlarında. Ve bunu kartlarına ekleyemeyen veya eklemekte geciken bir çok firma battı ki 3Dfx de dahil.

ben bu PhysX işlemlerinin işlemciden ekran karıtna verilmesi olayını Transform% lightning devrimine benzetiyorum.

@Rabbitweed;

quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

anlayamadim ne etkileyici,
    phsyx icin ayriyetten kart almak mi yada
    cuda icin program satin almakmi

ama siz cok yuzeysel baktiginiz yada cok zengin oldugunuz icin siz bu soyguna dur demeyeceksiniz.nvidia da sizler oldugunuz surece devam eder

Arkadaşım Nvidia PhysX desteği almak için 2. bir kart takma zorunluluğu yok. Hatta Nvidia bu işi 2 senelik 8800 serisi kartlarına bile açtı. Yeni kart almaya bile gerek yok. Ne yapalım bu ekstra özelliği verdi diye mi kızıyım nvidia'ya. ben 8800gt mi aldığımda PhysX için almadım. Hatta ben alırken Hd4800 kartlar çıkmış olsaydı, Hd4850 alırdım büyük ihtimal. Ama Nvidia sonradan hediye etti bunu bize bunun için mi kızayım?

Atinin bu konuda yaptığı sahtekarlığa bak. Gidin bakın kartınızın kutusuna Hd400 kartların hepsinin özellik listesinde "Hardware fizik desteği yazıyor". Hani niye veremedi daha Ati. Bir firma özelliği vereceğini bile belirtmeden veriyor. Diğer firma ise özelliği vereceğini söylüyor daha hiç bir şey yok.

Dediğim gibi tek kart hem ekran kartı hem fizik kartı olarak çalışıyor zaten. Bu şekilde başarımı nasıl olur diye dalga geçebilirsin ama yukarıda arkadaş HD4870X2 ile 14 FPS görürken, 8800gt hiç bir kart eklenmeden aynı ayarlarda 24 FPS yapıyor. PhysX Nvidia için gerçekten önemli bir avantaj. Atininde çok kısa sürede bir çare bulması lazım.

Sizide forumdan takip ediyorum, aslında gayet mantıklı bir insansınız. Şu Nvidia düşmanlığını atın, zira bunlar topu topu bilgisayar parçası. Atide, Nvidia da çok dürüst sayılmaz ve hiç biri bizi düşünmüyor sonuçta. Parama uygun olanı alırım. 3-4 ay önce kart alsaydım bu kesinlikle HD4870 olurdu. Sizde bu gözle bakın yarın Nvidia kullanabilirsiniz bile.

@Oz_An

Rusça gerçekten önemli olabilir.

Şimdi oyun sektörüne de el attılar, öğrenmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 20 Aralık 2008; 2:42:09 >

• quote:

quote:

quote:

tamam da lafta var işte olacak bitecek yapacak.bakıyorsun ortada birşey yok.zaman kazanma çabası gibi gelmedimi sana da?bu phsyx olayı duyduktan sonra çoğu nvidiacı zorla aldı kartları.yoksa onu da almayacaklardı.o kadar kişiyi sadece bu forumdan okudum ben phsyx duyduktan sonra 9800gtx gibi kartlara yönelen.yoksa çoğu ati alacaktı.burada bu kadar insan varsa olayı genele yayarsan kimbilir kaç kişi bundan birşeyler bekliyor hala o umutla nvidia alıyor.mirror edge videosuna baktım..yani o kumaşdı şuydu buydu iki tane fazladan efekt var.tamam güzel de koparılan fırtınalara bakıyorsun duyan sanacakki oyun tümden değişiyor.adam iki kod yazar oraya "if vga ati ise perdeleri kumaşları gösterme,cam kırığı sayısını düşür"diye sende gözmezsin zor değilki bu işler...zamanında glide ile vodoo denedi bu karta göre api olayını sonunu biliyorsunuz herhalde.tutmaz bu işler.ancak ati de girerse bu işin içine öyle olur...iyi değil güzel değil yararlı değil demiyorum tutmaz diyorum...

Kolay efektler ha ati ondanmı g80 mimarisine programlı diye physX i istemedi çok kolay birşey olsaydı alıp kendi kartlarınada programlardı sonuçta bedava teklif edildi...
    Bu forumda millet yerdeki ota gölgelere bakıp o marka iyi bu marka iyi diyor siz bu efektleri görmek için kart alınmaz diyorsunuz öyle bi alınırki...
    PhysX fazladan efekt ve daha fazla fps verirken ati gibi oyun yapımcılarına destek vermeyen bir firma physx istemiyor diye niye tutulmasın ?
    Aradaki fark :http://www.youtube.com/watch?v=V_B3_upOvmc

• quote:

@ilkerinanç;

Şu kısmı sonradan ekledim alıntıladım tekrar oku. Elbette PhysX başaracağı kesin değil. Ama bir fizik motoru şart ve şu an sadece Nvidiada böyle bir şey var. Atide çıkartırsa rekabet olur tabi ki.Bu arada bir iki kumaş, biraz fazla cam kırığı diye küçümsemişsin ama, fark ufakda olsa 300-400-500 dolar verip aldığın kartın, 100 dolara 9600gt almış adamın kartının verdiği görüntüyü veremezse üzülürsün.

işte bu olmaz ben de bunu diyorum.hiçbir oyun firması o kartla daha iyi oynayacaksın bununla sürüneceksin diye oyun yapmaz...nvidia şu an kumar oynuyor t/l de oynadığı gibi vodoo nun glide da oynadığı gibi.dx11 geliyor,opengl 3.0 geliyor,opencl geliyor birsürü geliyor da geliyor.nvidia ise tek başına phsyx i kabul ettirmeye çalışıyor...t/l tuttu çünkü ms dx ile buna destek verdi.şimdi böyle bir durum yok.ms neye destek verirse oyun firmaları da kart üreticileri de uymak zorunda.mecazi anlamda kullanıyorum bu kelimeyi ms bu piyasanın tanrısı kralı o ne derse o olur.şu ana kadar phsyx desteği için kılını kıpırdatmadıysa hiçbirşey olmaz ben bunu bilir bunu söylerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 20 Aralık 2008; 2:50:26 >

• quote:

Arkadaşım Nvidia PhysX desteği almak için 2. bir kart takma zorunluluğu yok. Hatta Nvidia bu işi 2 senelik 8800 serisi kartlarına bile açtı. Yeni kart almaya bile gerek yok. Ne yapalım bu ekstra özelliği verdi diye mi kızıyım nvidia'ya. ben 8800gt mi aldığımda PhysX için almadım. Hatta ben alırken Hd4800 kartlar çıkmış olsaydı, Hd4850 alırdım büyük ihtimal. Ama Nvidia sonradan hediye etti bunu bize bunun için mi kızayım?

Atinin bu konuda yaptığı sahtekarlığa bak. Gidin bakın kartınızın kutusuna Hd400 kartların hepsinin özellik listesinde "Hardware fizik desteği yazıyor". Hani niye veremedi daha Ati. Bir firma özelliği vereceğini bile belirtmeden veriyor. Diğer firma ise özelliği vereceğini söylüyor daha hiç bir şey yok.

Dediğim gibi tek kart hem ekran kartı hem fizik kartı olarak çalışıyor zaten. Bu şekilde başarımı nasıl olur diye dalga geçebilirsin ama yukarıda arkadaş HD4870X2 ile 14 FPS görürken, 8800gt hiç bir kart eklenmeden aynı ayarlarda 24 FPS yapıyor. PhysX Nvidia için gerçekten önemli bir avantaj. Atininde çok kısa sürede bir çare bulması lazım.

Sizide forumdan takip ediyorum, aslında gayet mantıklı bir insansınız. Şu Nvidia düşmanlığını atın, zira bunlar topu topu bilgisayar parçası. Atide, Nvidia da çok dürüst sayılmaz ve hiç biri bizi düşünmüyor sonuçta. Parama uygun olanı alırım. 3-4 ay önce kart alsaydım bu kesinlikle HD4870 olurdu. Sizde bu gözle bakın yarın Nvidia kullanabilirsiniz bile.

Şimdi oyun sektörüne de el attılar, öğrenmek lazım.

dostum bende biliyorum 2 kart zorunlulugu olmadigini ama physx te performans istiyorsan nvidia nin 9600 gt alin demesini kastediyorum.zaten werdigi testlerde hep 9600gt ve esas kart var.anlatmak istedigim bu.
    tekrar ediyorum olaylara cok yuzeysel bakiyorsunuz.Physx oyuncular icin dusunulmus birsey degil sadece kart satislarini arttirmaya yonelik bir olay.bu tuzaga dusmeyin.ilkerinanc in dedigi gibi sapkadan tawsan cikarir gibi bir anda cikti bu.nedense ati nin 4800 serisi ile pazari domine ettigi zaman cikti.2 senelik kart geforce8 serisinin bile destekleme hos birsey tabiki ama 2 sene onceki karta neden 3-4 ay dir destek veriliyor neden 1 sene once degil.kimsede bunu sorgulamiyor

ben olaylara mantikli yaklasiyorum.ati fanatigi de degilim.profilime bakip son yazilarima dikkat edersen nvidia icinde yazilarimi gorursun.

• @rabbitweed, Nvidia physx planını, 48xx serisi pazarı domine ettiğinde şapkadan çıkarmadı ki. 48xx serisinden çok önce Ageia firmasını satın alarak physx api'sine sahip oldu. Sonrasında cuda'nın geliştirilme aşamasında, sürücülere entegre edilip cuda'nın tamamlanması beklendi.
    Ayrıca "Physx oyuncular icin dusunulmus birsey degil sadece kart satislarini arttirmaya yonelik bir olay.bu tuzaga dusmeyin" demişsin. Ne zamandan beri ticari şirketler seni, beni düşünür oldu. Tabi ki her hareketleri kart satışını arttırmak için olacak. Burada tek önemli nokta, sundukları ürünün isteklerimizi karşılayıp karşılamaması.

Ekleme: Buyurun 05/02/2008 tarihli haber. Yazının sonundaki bilgiye dikkat.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/02/05/nvidia-ageia-fizik-motorunu-aliyor/
    http://www.gamerbug.net/yazi-NVidia-AGEIA-yi-satin-aldi--id2822.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsnk -- 20 Aralık 2008; 12:17:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: rabbitweed

Physx oyuncular icin dusunulmus birsey degil sadece kart satislarini arttirmaya yonelik bir olay.bu tuzaga dusmeyin.ilkerinanc in dedigi gibi sapkadan tawsan cikarir gibi bir anda cikti bu.nedense ati nin 4800 serisi ile pazari domine ettigi zaman cikti.2 senelik kart geforce8 serisinin bile destekleme hos birsey tabiki ama 2 sene onceki karta neden 3-4 ay dir destek veriliyor neden 1 sene once degil.kimsede bunu sorgulamiyor

ben olaylara mantikli yaklasiyorum.ati fanatigi de degilim.profilime bakip son yazilarima dikkat edersen nvidia icinde yazilarimi gorursun.

Physx oyuncular için değil demek yanlış physx bir fizik api'sidir laf olsun diye çıkarılmış birşey değil şimdi bunu fazla gösterecek oyunlar olmasada ileride artabilir örnekleride yolda bunun satışları arttırmaya yönelik olması düşüncesine gelince ortada bir gerçek var zaten gtx serisi daha performanslı iken birde extra physx desteğine sahip olmayı kim istemez physx destekli bir oyun çok güzel olmasada aldığım kart ile bunu oynayabilmek isterim bunlar kişiden kişiye değişebilen göreceli kavramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 20 Aralık 2008; 12:36:04 >

• ben physx oyuncular icin degilmi demisim?

physx in kart satislarini arttirmak icin ortaya cikan olay dedim.

fiziks tabiki oyunculari ilgilendiriliyor.ama nvidia oyuncular fiziksle oynasinlar diye degil,kart satislarimizi arttirsin diye cikardi.zaten "the way its meant to be played" ayagina oyun studyolarini haraca bagliyo.yani oyuncular fiziksle oyun oynasinlar diyemi onlarca para ve donanim sagliyor gelistiricilere?pfff...

yarin obur gun physx icin ayriyetten bi kart daha gerekli dese nvidia sasirmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 20 Aralık 2008; 12:44:37 >
  • Physx in API olarak başarılı olup olmadığına oyunları oynayanlar değil oyunları kodlayanlar karar verir. Physx kullanıldığı zaman sistem kaynaklarının ne kadarı tüketiliyor, ne kadar performans alınabiliyor, oyuna ne kadar katkısı oluyor, önemli olan bunlar. Şu an oyun yapımcıları para verip lisanslı havok kullanıyorsa, NVidia physx'i bedava vermesine rağmen tek tük oyun çıkıyorsa bunu göz önünde bulundurmak lazım. Öte yandan Directx 11 ile de fizik hesaplamaları ekran kartı üstünde gerçekleştirilebilecek. Microsoftun sektöre standart dayama konusundaki başarısı ve directx 10 u piyasada tutturamadaığı için directx11 e nasıl asılabileceği de düşünülmeli. Physx apisi sağlam birşey olsaydı oyun üreticileri Nvidia nın kapısında sıraya girerdi, sektörün istediği standart bir api, yani hem nvidia hem ati de oyunlar düzgün çalışacak. Nvidia nın destekli oyunların %10-15 öne çıkması ile, bir oyunun physx nedeni ile piyasada %50 ye yakın paya sahip ATI kartlarda çalışmamamsı ya da aynı oyunu hem physx li hem de physxsiz geliştirmek farklı şeyler. Bunu nvidia meant to be played ile karıştırmayın.

• Burda bence gözden kaçırılan bir nokta var bu physx ne olursa olsun bence çok yararlı bir destek. Hala böyle bir çabaya ati taraftarları olduğunu düşündüğüm kişiler tarafından saldırı var ve bu saldırı anlamsız; nvidia ne yapmış daha önce cpu'nun yaptığı bir işi gpu'ya yaptırmış bu ne işe yaramış oyunlarda fizik işlemlerinde işlemcinin yükü azalmış; ne işe yarar fizik işlemlerinin yoğun olduğu sahnelerde akıcılık daha iyi oynanabilirlik bunun neresi yanlış, hangimiz istemeyiz oyunlarda, gerçekçi hava olayları, hasarlar ve buna bağlı çeşitli efektler; neymiş nvidia kart satmak için yapıyormuş, neden kart satmak istemesin onu da anlamadım ati kart satmak için hala desteğini vermediği sözler veririken kart satmak istemiyordu mu diyelim, ati zaten 48-- serisini bedava dağıtmak için yaptı.
    Ne olursa olsun nvidia iyi birşey yapmış ve kullanıcılarını memnun etmiştir aynı çabayı ati'den de bekliyoruz hiçbir firmayı yermek ya da yükseltmek niyetinde değilim verdiğimiz paranın karşılığı almak dışında bir amacım yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: cabbarkemal

Burda bence gözden kaçırılan bir nokta var bu physx ne olursa olsun bence çok yararlı bir destek. Hala böyle bir çabaya ati taraftarları olduğunu düşündüğüm kişiler tarafından saldırı var ve bu saldırı anlamsız; nvidia ne yapmış daha önce cpu'nun yaptığı bir işi gpu'ya yaptırmış bu ne işe yaramış oyunlarda fizik işlemlerinde işlemcinin yükü azalmış; ne işe yarar fizik işlemlerinin yoğun olduğu sahnelerde akıcılık daha iyi oynanabilirlik bunun neresi yanlış, hangimiz istemeyiz oyunlarda, gerçekçi hava olayları, hasarlar ve buna bağlı çeşitli efektler; neymiş nvidia kart satmak için yapıyormuş, neden kart satmak istemesin onu da anlamadım ati kart satmak için hala desteğini vermediği sözler veririken kart satmak istemiyordu mu diyelim, ati zaten 48-- serisini bedava dağıtmak için yaptı.
    Ne olursa olsun nvidia iyi birşey yapmış ve kullanıcılarını memnun etmiştir aynı çabayı ati'den de bekliyoruz hiçbir firmayı yermek ya da yükseltmek niyetinde değilim verdiğimiz paranın karşılığı almak dışında bir amacım yok.

yanlış olan kısmı şu.phsyx i kendisine lisansladı ve piyadsaya kabul ettirmeye çalışıyor zorlama yapıyor.1 tane zorlayıcı(microsoft)yetiyor da artıyor bize.her tarafta api sdk vs görmekten sıkıldı üretici de tüketici de.kartını takıp oyununu oynamak herkesin derdi.nvidia alırsan böyle oynarsın ati alırsan bunu bunu yüklemen lazım intel onboard ile şu şu apiler kullanılır tüh ya bilmemne sürücüsü eksikmiş oyun açılmıyor vs vs...kimse uğraşmak istemiyor bunlarla.ati de ve intel de destek verirse bir ihtimal tutulur ve nvidianın dediği olabilir.ama zor.ms verecek her zaman olduğu gibi son kararı...
    yani sadece nvidia nın birşeyler yapıp piyasaya sürmesi yetmiyor diğer kart üreticilerinin ve oyun yapımcılarının ve nihayetinde "boss of the boss" ın kabul etmesi gerekiyor...

• @ilkerinanç; Bir firmanın, diğer firmalar bu konuda bir icraatta bulunmadı diyerek gelişimi durdurması mı gerek? Oyuncular ageia kartlara ekstra para harcamadığı için oyunlardaki fiziğin gelişimi durma noktasına gelmişti. Nvidia'nın tek yaptığı bu özelliği ekstra para harcamadan ekran kartına entegre etmek oldu. (Performans kaybı olacak tabi) Bu neden sizi, bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum? Yanlış bilginize dayanarak, "48xx serisi çıktığında ortaya atılmış son çırpınış" olarak görüyorsunuz herhalde. Fakat nvidia bu işe şubat ayında girişmişti. Piyasanın lideri olduğu dönemde. Daha 48xx serisi ortalarda yokken. Tamam, henüz ortada çok fazla örnek yok. Yavaş yavaş yayılıyor. 10 ay takdir edersiniz ki, bir standardın oturması için kısa bir süre. Belki de tutmayacak, bilemeyiz. En azından nvidia birşeyler deniyor. Diğer firmaların bir hareketi var mı?
  • bunlarda benchler...

• Benim anlamadığım şu 8800 gt ile fazladan camkırıkları vs her ne ise görebilirken 4870 x2 ile göremiyoruz veya 8800 gt de bile oyun akıcı iken 4870x2 de bile donarak ilerleyecek deniyor.Madem ki durum bu şekilde neden nvidia oyun yapımcılarından destek bekliyorki?adamlar bildikleri gibi yapsınlar oyunlarını ve nvidia da şapkasından tavşanını çıkarıp hem akıcı hem fazladan cam kırsın olmaz mı?neden eski oyunlarda şapkadaki tavşan işe yaramıyor?veya x bir oyun yapımcısı firma fazladan cam kırıkları vb olan bir oyunu nvidianın physx driverini kullandırtmadan ati kartlarda göstermek istese göstertemezmi?nvidia nın physx i olmadan bu işler hayalmidir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurmurat360x

Benim anlamadığım şu 8800 gt ile fazladan camkırıkları vs her ne ise görebilirken 4870 x2 ile göremiyoruz veya 8800 gt de bile oyun akıcı iken 4870x2 de bile donarak ilerleyecek deniyor.Madem ki durum bu şekilde neden nvidia oyun yapımcılarından destek bekliyorki?adamlar bildikleri gibi yapsınlar oyunlarını ve nvidia da şapkasından tavşanını çıkarıp hem akıcı hem fazladan cam kırsın olmaz mı?neden eski oyunlarda şapkadaki tavşan işe yaramıyor?veya x bir oyun yapımcısı firma fazladan cam kırıkları vb olan bir oyunu nvidianın physx driverini kullandırtmadan ati kartlarda göstermek istese göstertemezmi?nvidia nın physx i olmadan bu işler hayalmidir?

8800gt de kasmayıp 4870x2 de kasmasının nedeni ekran kartı değil işlemcidir aşırı olan fizik işlemlerini işlemci yapıyor otamatikman fps düşüyor ama 8800 gt fizik işlemlerini kendi yaptığı için daha iyi sonuçlar alıyor...
    Ati kartlar fizik işlemleri yapamadığı için bu fazladan efektlerde işlemcilere ağır geldiği için ati kartlarda şu anda bu işler hayal...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.