Şimdi Ara

da di da di da di sesi veriyor ve resetleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ntfs sistemi yüklü bir xp var içinde önemli bilgiler var harddisk de
    bilgisayar açılıyor wimdows açıldıktan sonra tam masaüstünü gösterdiği sırada
    da di da di da di (aynı ambulans sesi gibi) uyarı sesi vererek makina resetleniyor
    ve tekrar açılıyor bu ses çalmaya başlayınca klavye ve fare kilitleniyor
    sorun donanımda mı diye kontrol etmek için başka bir harddisk taktım
    yeni taktığım harddiske xp yükledim sorun çıkarmadan çalıştı
    yani sanırım diğer ntfs yüklü xp nin içerisinde bir ayar değişikliği oldu
    ntfs olduğu için içerisindeki bilgilere de ulaşamıyorum
    javaw.exe diye bir programdan şüphe ediyorum (overflow hatasından da şüpheleniyorum)
    yani anlayacağınız sorunumu anlattım bilgisi olan bana yazsın
    veya ntfs yüklü bir xp nin içerisindeki dosyaları nasıl kurtarabilirim onu yazsın
    şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar

• İnternetten baktım javaw.exe java dosyasıymış yani zararsız.Acaba boot sektör virüsü olabilir mi?Yeni anakartlarda ona karşı bir önlem var uyarı verebiliyor...
  • boot sector virüsü olsa
    diğer yüklediğim xp de açmazdı
    başka harddisk takıp yükledim xp yi açtı
    millenium da yükledim onu da açtı
    ntfs yüklü olan harddiski taktığımda yapıyor bu uyarıyı
  • Arkadaş işlemcin aşırı ısınıyor, sorunun bu. Yada ısınmadığı halde BIOSda alarm sıcaklığı düşük bir değere ayarlanmıştır. Sen BIOS a gir, orda CPU alarm temperature diye bir yer var. Orada alarm sıcaklığını biraz yükselt (ama fazla da yükseltme cihazını yakabilirsin) 55-60 C yapabilirsin mesela..
  • Neden ntfs yuklu bi sisteme ilgili harddiski ikinci disk olarak bağlayıp biligilerinin backup ını almıyosun. Daha sonra yeniden xp kurabilirsin bencede virus bulaşmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxu

Arkadaş işlemcin aşırı ısınıyor, sorunun bu. Yada ısınmadığı halde BIOSda alarm sıcaklığı düşük bir değere ayarlanmıştır. Sen BIOS a gir, orda CPU alarm temperature diye bir yer var. Orada alarm sıcaklığını biraz yükselt (ama fazla da yükseltme cihazını yakabilirsin) 55-60 C yapabilirsin mesela..

doğru çözüm
    işlemci fanını, bios'tan sıcaklığı ve alarm değerini kontrol etmeni öneririm.
  • işlemci ısınıyo da ondan diyorsunuz arkadaşlar. mantıklı bir yaklaşım ama bu arkadaş başka bir disk takıp çalıştırdığında anı işlemci neden fazla ısınıp biplemiyo
    eğer öyle olsaydı diğer disklerde de aynı sorun olmaz mıydı. sonuçta ayni işlemci ve aynı CPU alarm temperature değilmi.
    bence de ntfs yüklü başka bir diske ikincil disk olarak takıp bilgilerin kurtar ve hatta virüs taramasından geçir.
    zaten sonrasında ne yapacağını biliyorsun..
    kolay gelsin
  • Ram lerini değiştirip dene derim çünkü o ses ikazı ramlerden gelir....Fanını da kontrol etmelisin.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Imaginary

Ram lerini değiştirip dene derim çünkü o ses ikazı ramlerden gelir....Fanını da kontrol etmelisin.....

Yahu adam değişik harddiskin çalıştığını söylüyor, demek ki ram veya anakart-BIOS sorunu yok.

Diğer harddiski de ntfs olarak formatlayıp bozuk HDD'deki verilerini yenisine aktarabilirsin.

Veya bu işi live linux kullanarak ta yapabilirsin. Burada yeni HDD'ye de ihtiyacın olmaz, doğrudan CD'ye yazaesın.
  • arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim ama
    sanırım sorunu sadece birkaç arkadaş anlamış
    ben ısınma ile ilgili bir sorun yaşamıyorum
    bu açıkladım sanıyorum
    başka bir harddiske normal yükleme yapıp çalışabiliyorum
    ama eski ntfs sistemi yüklü olan harddiskte da di da di sesi ile karşılaşıyorum
    hem ben ram sorunundaki sesi bilirim
    bu ses aynı ambulans sesi gibi düzenli geliyor
    ntfs sistemi yüklü bir harddiskteki bilgilere ulaşamayız ki normal açılış yaptığınızda
    yani ikinci bir harddisk takıp içindeki bilgileri aktarmam lazım
    ama ntfs yüklü olduğu için dosyaları göremiyorum
    lütfen yardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.