Şimdi Ara

Danışman onayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
6.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bir soru soracaktım, şimdi ben ders kayıtlarını yaptım ettim kesinleştirdim bu kırmızı yazıyla olan bu hede kaldı. bana diyor ki "Danışman onayı: Yapılmadı" bu nedir acaba? az cok araştırdım yaptım ettim sonunda buldugum üniversitene gidip danışmanını bulup yaptırılan bişiymiş ve sanırım okulun ilk haftası yapılıyormuş. yani arayıp etsem adamı ya da hani bu danışmanın internet üzerinden ögrencilere, sectikleri derslere bakıp onay vermesi gibi bir şey mi? detaylı bilgisi olan aydınlatabilecek bir arkadaş varsa sevinirim

• Yapay Zekanın Yanıtı

Danışman Onayı: Bilmeniz Gerekenler

Üniversite öğrencileri olarak, ders kayıtları ve akademik yolculuğunuz için danışman onayına ihtiyacınız olur. İşte danışman onayıyla ilgili bilmeniz gerekenler:

Danışman Onayı Nedir?

Danışman onayı, akademik danışmanınız tarafından ders kayıtlarınızın onaylanması işlemidir. Bu onay, kayıtlı olduğunuz dersleri alabileceğiniz ve kredilerini saydırabileceğiniz anlamına gelir.

Danışman Onayı Ne Zaman Yapılır?

Genellikle ders kayıt dönemi başlamadan önce danışmanınızla görüşmeniz ve ders seçiminizi onaylatmanız gerekir. Danışmanınız, akademik geçmişinizi, hedeflerinizi ve mezuniyet gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak derslerin uygunluğunu değerlendirecektir.

Ders Kaydını Danışman Ne Zaman Onaylayabilir?

Danışmanınız, kayıt dönemi başladıktan sonra ders kaydınızı onaylayabilir. Ancak, onay süreci danışmanınızın müsaitliğine ve kayıt talebinizin karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir.

Danışman Onayı Nasıl Yapılır?

Danışman onayı genellikle üniversitenizin çevrimiçi öğrenci bilgi sisteminde veya danışmanınızla bireysel olarak görüşerek yapılır. Derslerinizi seçtikten sonra, danışmanınıza onay için başvurmanız gerekir.

Danışman Onayı Yapılmazsa Ne Olur?

Danışman onayı olmadan kayıtlı olduğunuz dersleri alamazsınız. Bu, akademik ilerlemenizi geciktirebilir ve planınızı aksatabilir. Danışmanınızın onayını almak için mümkün olan en kısa sürede başvurmanız önemlidir.

Ders Kaydı Danışman Onayı Nedir?

Ders kaydı danışman onayı, ders kayıtlarınızın danışmanınız tarafından onaylandığına dair resmi bir belgedir. Bu belgeyi, mali yardım başvuruları veya burs başvuruları gibi resmi amaçlar için kullanabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: valt107

merhaba arkadaşlar bir soru soracaktım, şimdi ben ders kayıtlarını yaptım ettim kesinleştirdim bu kırmızı yazıyla olan bu hede kaldı. bana diyor ki "Danışman onayı: Yapılmadı" bu nedir acaba? az cok araştırdım yaptım ettim sonunda buldugum üniversitene gidip danışmanını bulup yaptırılan bişiymiş ve sanırım okulun ilk haftası yapılıyormuş. yani arayıp etsem adamı ya da hani bu danışmanın internet üzerinden ögrencilere, sectikleri derslere bakıp onay vermesi gibi bir şey mi? detaylı bilgisi olan aydınlatabilecek bir arkadaş varsa sevinirim

Hocam ders kayıtları yapıldığında danışman bunları onaylar. Sizin danışmanınız kim ise üniversitenin kendi sınırları dahilinde belirtilen sürelerde onayınızı yaptırmanız gerekiyor. Yoksa iş size ve danışman hocanın başına patlıyor. Merak etmeyin danışman kayıtınızı muhtemelen ilk hafta yapacaktır,siz yine de takipte olun sakata gelmeyin.

• cevabınız için teşekkürler şimdi tekrar girdim kontrol ettim de aktif dönemde onaylanmış 8 dersiniz mevcuttur ve danışman onay durumunu da kontrol ettigimde onaylandı diyor. yani danışmanın falan yanına gitmem lazım degil dimi? her şey tamamdır ders kayıdıyla ilgili?
  • güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.