Şimdi Ara

Dark Kasa Kullananlar Kulübü. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
0
Favori
14.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni de yaz dark knight :)

yarın düşüncelerimi de paylaşacağım
  • @kaan08
    @escapethelife
    @jeuxhome

Ekledim
  • tabiki dark falcon kullanıyorum ve oldukça memnunum bana göre tek eksiği yan kapağında 19 cm lik fan olan model bende olsaydı çok iyi sadece yan kapaktan memnun değilim o kadar valla sadece yan kapağı satan olsa hemen alacam ama yok malesef
  • Dark Knight
  • quote:

Orijinalden alıntı: kskleehunkar

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-falcon-racer-uyumlu-19cm-fanli-akrilik-yan-kapak.html
    teknobiyotikte var 56 tl

O kadar olmuşmu be fiyatı.Ben 1,5 yıl kadar önce 35 TL ye almıştım
  • ben sitenin yalancısıyım orada 56 yazıyor
  • Bende dark racer ile dark orion arasında kaldım
  •  Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü.
     Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü. Dark Kasa Kullananlar Kulübü.

Yeni aldığım Dark Orion kasadan birkaç resim...

EDİT : Yeni birkaç resim eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tosp1k -- 4 Ağustos 2011; 20:18:26 >

• Hocam peki sizce orion nasıl racer dan farkı nedir
  • @MrGEN
    hocam hayırlı olsun
  • Dark orion'un boyutları nedir, sitesinde yazmıyor.. Hangi modeli alacağımı şaşırttım hepsinin - ve + yönleri var...

1-Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası'nın boyutu nedir? Yükseklik-Derinlik-Genişlik..
    2-Dark Knight modeli ile verilen Usb3.0 yuvalarını uygun kabloyla usb2.0 olarak kullanabileceğimiz kablolar veriliyor mu? Verilmiyorsa bu kablo ne kadardır?
    3- içinden hangi aparatlar geliyor mesela Raptor'da verilen kablo toplayıcılar veriliyor mu?
    4- Sistem sıcaklığınız önceki kasanıza göre ne kadar farketti?

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-orion-kirmizi-led-fanli-usb-3-0-ve-esata-destekli-oyuncu-kasasi.html

Teknobiyotikten de cevaplar gelsin Orion olacak gibi.. şu anda pwm fan almayı düşünmüyorum.. aşağıdakileri alacağım..
    - SilverStone 12cm Bal Peteği Tasarımlı Siyah Fan Filtresi-9,74 TL ( Yan kasa fanı için, içeriye hava üfleyecek)
    - Akasa 12cm Fan Filtresi-8,76 TL (ön paneldeki kasa fanı için, içeriye üfleyecek-Eğer ön panel toz koruma varsa gerek yok)
    - Akasa Quiet Cool 4 Mavi LED'li 12cm Fan-13,44 TL
    - Vizo Starlet UV LED'li 12cm Mavi Fan-9,55 TL
    - Dark Orion Kırmızı Led Fanlı USB 3.0 ve eSATA Destekli Oyuncu Kasası-109,03 TL

Bu fanlardan hangisi daha sessizdir acaba. Akasa için biri sessiz demiş, başkası sesli demiş.. Yazılan değerlere bakılırsa akasa daha sessiz ben de denemek için alıcam. Ben de var bir tane toplam 5 fan oluyor üzerindekilerle. Belki sizlerin tavsiyesi olabilir fanlarla ilgili..
    -İçeriye üfleyenler-Ön panel, alt taraf ve yan taraf.
    -dışarıya üfleyenler- arka ve üst taraf. Umarım ön taraf HDD'leri soğutmaya yardımcı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadiryakan -- 17 Temmuz 2011; 20:20:53 >

• @ Tony Tony
    Teşekkürler hocam.

@kadiryakan
    1.Yüseklik 430-Derinlik 200-Genişlik 470(160cmlik akasa venom işlemci soğutucusu rahatlıkla sığıyor üstte fan takılıyor)
    2.Ek kablo verilmiyor.
    3.Beyaz renki plastik kelepçeler-hdd bağlama aparatları-vida-3.5" metal ızgara veriliyor.
    4.eski kasam çok dandik ve kurulu sistem farklı olduğu için karşılaştırma yapmam mümkün değil.
  • Siparişi verilmiş ve kargoya verilmiş olan Dark Orion kasamı iade talebinde bulundum. İşte sebebi Teknobiyotik'e yazdığım iade talebi. Olayları aynen anlattım.
    "Merhaba, Dün akşam WYA-47106 talep nosu ile Dark Orion kasa ile ilgili özellikle usb 3.0 ön panelle ilgili bir soru sordum. Birkaç maddelik sorularımdan bir tanesi de aşağıdaki idi.
    -"Dark Knight modeli ile verilen Usb3.0 yuvalarını uygun kabloyla usb2.0 olarak kullanabileceğimiz kablolar veriliyor mu? Verilmiyorsa bu kablo ne kadardır? "
    Yanıtlayan arkadaş herhalde Dark Knight modelini sorduğumu zannederek ;
    "-Dark Knight kasamızda kullanılan soketler anakarta takılan tiptedir ve USB 2.0 yuvalarına takılarak USB 2.0 olarak da kullanılabilmektedir." diye bir yanıt verdi.
    Ben de tekrardan şu soruyu sordum.
    "Peki Dark Orion kasadaki ön panelde yer alan usb 3.0 soketlerini anakartımdaki USB 2.0 yuvalarına (ECS 760GM-A Anakartım var) takabilir myim? Bu şekilde ön paneldeki girişleri USB 2.0 olarak kullanabilir miyim? "
    gelen yanıt şöyleydi.
    "Dark Orion kasanın ön USB çıkışları anakartınızın arka çıkışlarındaki USB portlarını öne taşımaktadır. Bu çıkışlar hem USB 2.0 hem de USB 3.0 için kullanılabilmektedir. "
    Ben de anakartımın üzerindeki (kasa içindeki) usb 2.0 girişlerine montaj yapabileceğimi zannederek sipariş geçtim.
    Sonra bu kasayı alıp montaj yapan biriyle temasa geçtim(MrGEN arkadaşımız) ve gerçeğin böyle olmadığını gördüm. Kasa içinden kasa dışına bir kablo çıkıyor (aynen usb uzatma kablosu gibi) dişi ucu ön panelde usb girişi olarak kalıyor, girişi de arkadaki usb çıkışlarına giriyor. siz arkadaki usb çıkışlarını kullanamıyorsunuz.Yani ben usb 3.0 olan bir anakart alsam bu kasanın ön panelini direkt anakart üzerinden kullanamayacağım.. Gerçek bir ön panel usb çıkışı bile değil.. ne saçmalık bu ..ben ileriye dönük olarak aldım ama DARK şark kurnazlığı yapmış.. usb uzatma kabloları mantığı kasa içinden kasa dışına kablo taşıyamam.. Dark Knight modeli gibi içeriden anakart üzerine montaj zannediyordum ama yanılmışım. Malesef detaylı bilgi de alamadım. Üstelik 4-5 gün önce 700 watt psu aldım ve henüz bakmadım kasa gelsinde montaj yapayım diye..inşallah bir bozukluğu yoktur deneyemedim çünkü.. bir de 4 adet 120mm sessizleştirici aldım 30 TL verip.. Şu anda çok mağdur durumdayım gerçek usb 3.0 olamayan bir kasayı istemiyorum. Malesef kargo verilmiş ama ben bu ürünü istemiyorum. Kargo bana gelmesin lütfen. Boşuna taşınmasın. Ben başka bir kasa alacağım. Kargo bana gelmeden Aras ile irtibata geçilsin. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum."
    Kablo örnek resmi.
    http://image.made-in-china.com/2f0j00oMzaBdeswlbJ/USB-3-0-Cable.jpg

• @kadiryakan arkadaşımızın anlatmaya çalıştığı ön paneldeki usb 3.0 ve diğer kablolar

Dark Kasa Kullananlar Kulübü.
  • @KadirYakan

Bende Dark Knight var ve bu kasayı yılbaşından önce aldım ve Kasanın üstündeki usb 3.0 portlarının kabloları yukarda belirttiğim gibi anakartın üstündeki usb 3.0 veya usb 2.0 portlarına takılıyor

MrGEN arkadaşımız aldığını Dark Knight modelinde ise sizin dediğiniz gibi sadece arka paneldeki usb 3.0 veya 2.0 portunu ön tarafa taşıyor.

Keşke banada sizdeki gibi arka paneldeki portları ön panele taşıyan bir kabloyla gelseydi
    Benim anakartta usb 3.0 portu sadece arka panelde var.
  • Alabileceğim 2 kasa kaldı gibi..
    Cooler Master HAF RC-912 Plus Performans Kasası - 174 TL
    Cooler Master RC 692 Bilgisayar Kasası ( CM 690 II ) - 187 TL
    malesef onlar da USB 2.0..
  • Ben kasayı inventus dan almıştım yarın oraya bir telefon aç sor bakim benim aldığım kasadan kalmışmı diye!
  • Dark Orion'un ön paneldeki USB çıkışlarını kabloları dışarı çıkarmadan, arkadaki usb çıkışlarını kullanmadan kasa içinden halledebileceğim bir yöntem var mı? Dark orion ön panel USB bağlantısını aynen Dark Knight Ön panel USB bağlantısı gibi anakart üzerindeki soketlere bağlayarak kullanacağım bir yol var mıdır? Ekstra bir kablo,adaptör, vs. Var ise onu da satın almak isterim.. Öyle ise kasayı iade etmeme gerek kalmaz. böyle bir adaptör vs. biliyor musunuz.. Ya da benim eski kasadaki usb bağlantılarını buna monte etmeyi mi denesem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadiryakan -- 19 Temmuz 2011; 2:28:29 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.