Şimdi Ara

Dark Kasa Kullananlar Kulübü. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
0
Favori
14.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dark knight kullanıyorum ekleyebilirsiniz.

hot swap kapağı çatır çutur ses çıkarıyor ve zorlanıyor, fanlar biraz gürültülü idi termalright fanlarla değiştirdim ama bana göre görünüşü çok güzel.
  • Benim kasadaki Dark Kinght kendi fanları gayet sessizdi, sonradan aldığım bir fan çok sesliydi onu anakartın üzerindeki PWM (mi artık neyse) ona taktım oda devir sayısı düşünce sesi kısıldı
  • Dark Orion aldım,ekleyebilirsiniz.

gördüğüm eksiler

ön paneldeki gibi filtrelerin diğer gözenekli yerlerde olmayışı
    güç kaynağını fanı alt kısma bakacak şekilde taktığımda(ki kabloların uzanabilmesi için böyle takmak zorundayım) fanın yarısı gözeneklerin olmadığı yere denk gelmesi.Umarım ısıdan kaynaklı bir problem olmaz ileride.
    hiçbir şekilde kurulumu düzgünce anlatan döküman/şema olmaması.(Örneğin fanlardaki güç girişleri aynı zamanda güç çoklayıcı kablo görevi de görüyor,bunun gibi özelliklerde belirtilse iyi olur.)
    öndeki USB'lerin uzatma kablosu ile kullanılması.En azından biri klasik anakarta bağlanan tipte olsaydı.
    çok önemli değil ama hdd kızağı 2 adet var,halbuki kızaklı hdd yuvası 3 adet.Aynı sayıda olmalıydı bence.
  • dark knighte eklermisiniz siparişi verdim yarın elimde olucak heyecanlıyım
  • Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın
  • eyw dostum sen memnunmusun kasandan kablo düzeni nasıl resim ekleyebilirmisin
  • dark knighte kart okuyucu ekleyebilirmiyiz acaba ?
  • kullananlar Dark Orion tavsiye eder misiniz?
    raptor ile orion arasında kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

kullananlar Dark Orion tavsiye eder misiniz?
    raptor ile orion arasında kaldım

Daha büyük boyutlara ve çıkarılabilir yuvalara sahip olduğu için Dark Orion almalısın.Burada ki seçimini ihtiyacına ve kasadan ne beklediğine göre yapmalısın.İlk sayfada Dark orion resimleri paylaşmıştım oradan az çok fikir sahibi olabilirsin.Raptora a vereceğim fark ücret yerine fan alarak dark orionda daha iyi soğutma sağlayabilirsin
  • orion raptordan daha mı büyük

ben kasa içi soğutmayı hava akımını önemsiyorum
    amacım soğutma
    ama f/p olarak tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OguzhanKeskinbalta -- 23 Ağustos 2011; 23:40:48 >
  • usb3 bağlantılarını öne taşımak dışında sıkıntısı yok herhalde
    üstelik bu fiyata alınabilecek en iyi kasa gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Dark kasa alacaklar, Dark Orion şu an alınabilecek en iyi kasadır fiyatına göre, bunun ardındna Raptor ve Knight modelleri gelir, geriye kalan tüm Dark kasalar alınabilir modeller değil, kablo saklama bölümleri yok, HDD takımı tek taraflı bu yüzden ön tarafa kablo dolaştırmak zorundasınız, malzeme kalitesi ve toz filtresi sorunu var bazı modellerinde. Gerçekten paranızın karşılığını almak istiyorsanız bu konuya objektif bakmanız lazım.

160TL seviyesinde Haf 912k varken Dark Knight alınmaz mesela. Dark Orion 100TL iken Dark Raptor modeline 130TL vermek pek mantıklı bir yatırım olmaz, heleki yan bölümündeki büyük saç bölümü tamamen tozlandırmaya yol açıyor.

Kısacası power supplysiz bir model alınıyorsa Dark Orion tam bir f/p ürünü, power supply olan bir kasa alınacaksa Aerocool VS-4 alınır 160TL seviyesinden.

Dark racer da kablo saklama yeri yokmu yani ??

Dark Kasa Kullananlar Kulübü.

bu dark racer değilmi üstad ? yanlış bilgi vermeyelim lütfen

• Dark Racer'da kablo saklama yok, daha geçen yaz arkadaşım için bu kasa dahil bir sistem topladım, altta resimlerini ekledim. Gözünüzle görmediğiniz şeyler hakkında Allah rızası için konuşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Dark Racer'da kablo saklama yok, daha geçen yaz arkadaşım için bu kasa dahil bir sistem topladım, altta resimlerini ekledim. Gözünüzle görmediğiniz şeyler hakkında Allah rızası için konuşmayın.

iyide hocam bendeki racer da var ? k bakma bendekinde olduğundan böyle tepki verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

orion raptordan daha mı büyük

ben kasa içi soğutmayı hava akımını önemsiyorum
    amacım soğutma
    ama f/p olarak tabii

Dark Orion - 430 (Y) x 200 (G) x 470 (D) mm
    Dark Raptor - 430 (Y) x 190 (G) x 405(D )mm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtr57

iyide hocam bendeki racer da var ? k bakma bendekinde olduğundan böyle tepki verdim

Alttaki link'e bakarsanız kasanın tanıtım resimleride bile kablo saklama yuvaları bulunmuyor. Akortek firması elindeki stoklar bitince yeni üretim için tasarım değişikliğine giderek kabloları arkalara atmak için yuvalar açtırdıysa o ayrı bir konu fakat aldığımız ürün budur, tanıtımı yapılan ürün budur. Racer'da kablo saklama varsa eğer olması iyidir fakat kasayı eskiden alan kişilerde bildiğiniz bal gibi kazıklanmışlardır bu durumda.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-racer-cift-fanli-14cm-12cm-full-siyah-atx-performans-kasasi.html

• dark knight alabilirim
  • Dark Racer
  • Bendde Dark knight aldım.Eski hard diskimi hot swap'e tastım ve yandı.Belkide artık ömrü tükendi.Bir daha denemedim hot swap'i.Fanları gayet sessiz.USB ile öndeki kulaklık girişinin yakın olması kötü.Bluetooth taktığımda kulaklıktan başka sesler geliyor, extreme bir durum tabi.
    Boş yerlere fanları taktım(üst dışında), yandaki fanlarıda filtreledim.Kasanın kalan boşluklarınıda şeffaf malzeme ile kapattım, bu sayede toz girişini azalttığımı düşünüyorum.Üst kısmında hava çıkışını engellemeycek şekilde bombeli olarak kapattım.Sıcak hava nasılsa yükselir mantığıyla fana gerek görmedim.
  • şeffaf malzeme olarak ne kullandın
    ayrıca öndeki usbler için uzatma kablosu mu kullasndın yoksa anakarta takılabilecek kablo var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.