Şimdi Ara

DeepFreeze!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kusura bakmayın biraz önce bu teknik yardım açılmadı donanıma yazmıştım şimdi açıldı tekrar buraya bildirmek istedim

Merhaba arkadaşlar acil olduğu için direk konuya giriyorum. 11 adet bilgisayarı olan bir cafe açtık bilgisayarların ve kendimizin geleceği için herşeyini son sistem aldık. DDR2 1GB ram, P4 3,2 LGA, 120GB sata2 hdd, Asus P5GD2 ddr anakart vs. parçaları olan bilgisayarlara güvenlik için antivürüs programımız ve DeepFreeze programı kurduk ama DeepFreezeler sorun verdi bilgisayarlar Mavi ekrana dönüyor ve restartlıyor ve bir daha sistem açılmıyor. Bende deepfreezeleri kaldırdım ama bizim için gerekli böyle bir program lazım. Bu problemin bir çözümü varsa yardımlarınızı bekliyorum eğer yoksa başka bir program önerebilirseniz tşklerimizi sunarız.

• Tabiki arkadaşım. İnternet cafe için ise bence bu programları kullanmalısın. Adaware, AVG, Nod32 bide Antivir programlarını kullanmalısın.

SANA BU PROGRAMLARIN OLDUĞA YERE YÖNLENDİRİRİM.

bana ulaşmak istersen eğer....
  • Söylediğin programlar var bende antivirüs olarak güvenliğimiz iyi ama benim istediğim deepfreez gibi bilgisayarı yeniden başlattığım zaman önceki haline dönebilecek şekilde olmasını istiyorum ama deepfreez hariç ona benzer bir program. Tşkler
  • Yüklediğin virüs programıyla deep_freeze in anlaşamama ihtimali var... (ama o zaman mavi ekrana dönmemesi lazım) virüs programını disable edip dene bir de... Kolay gelsin
  • DeepFreez'i kurduğum da Hiç antivirüs programı yoktu ama deep freez bu sorunu verdiği için kaldırdım ve antivirüs programları kurdum çaresiz olarak. Bence HDD'ler Sata2 olduğu için diğer cafede IDE Hdd var ve deepFreeze kurulu ama bir problem yok. Bende Sata2 HDD var deepfreeze kurduğum zaman çöküyor Kaldırınca hiç bir problem yok araştırıyom ve sizlerden de cevaplar bekliyorum saygılar
  • çok garip...

deep freeze gibi harika bir programın problem çıkartıyor olması üzücü bir durum,
    deep freeze muadili olmaya aday go back isminde bir program var fakat
    sisteme biraz yük oldugunu okumuştum istersen onu kullanabilirsin ve
    extradan tavsiye istersen deepfreeze ın başka bir sürümünü kullanın
    hatta emule de 20 küsür megabyte lık deepfreeze enterprise editionu var
    onunla istediğinize göre deepfreeze exeleri yaratabiliyorsunuz.
  • Norton GO BACK kullanabilirsiniz alternetif olarak...Biraz kastırır ama sizin bilgisayarlarınız çok iyiymiş hayda hayda kaldırır...

Kolay gelsin...
  • ARKADASLAR DEEPFREEZE DE BÖYLE BİR SORUN VAR EWET EĞERKİ BÖYE BİR PROGRAM DAHA VARSA BANADA LAZIM. AMA BENİM YAPTIĞIM YÖNTEM ŞU BİLGİSAYARI HER HALİYLE TAM OLARAK KURUYORUM DAHA SONRA "Acronis True Image" PROGRAMI İLE YEDEĞİNİ ALIYORUM HERHANGİ Bİ SORUNDA 7 DAKİKADA AYNISI GİBİ GERİ GELİYOR EN İYİ YÖNTEM BU BENCE ŞU ANDA. ARKADASA KURDUĞUMUZ CAFEDE 20 ADET " PC " VAR VE HEPSİ BU YÖNTEMLE YAPIYORUZ. VİRÜS PROGRAMI OLARAKTA F-SECURE BACKWEB 5.40 PROGRAMINI KULLANIYORUZ BUDA GÜZEL BİR VİRÜS PROGRAMI

• "Acronis true image" programını ben de kullanıyorum.Hakikaten mükemmel bir program.Programın kurulumunu takiben kendisinin linux çekirdeği üstüne kurulu olan bir boot cd'sini oluşturmanızı istiyor. Bu boot cd si ile bilgisayarı açıp son derece görsel bir ortamda kolayca harddiskin image'ini alıp veya önceden oluşturduğunuz dosyadan partitionu yeniden oluşturabiliyorsunuz...Üstelik programı boot cdsini oluşturduktan sonra kaldırabiliyorsunuz...Sadece boot cdsi ile tüm ilerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz...

Norton Goback'in sistemi yavaslatmasına karsı bence acronis cok iyi bir cozum olur...kolaylıklar ve hayırlı işler diliyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: yığarım

ARKADASLAR DEEPFREEZE DE BÖYLE BİR SORUN VAR EWET EĞERKİ BÖYE BİR PROGRAM DAHA VARSA BANADA LAZIM. AMA BENİM YAPTIĞIM YÖNTEM ŞU BİLGİSAYARI HER HALİYLE TAM OLARAK KURUYORUM DAHA SONRA "Acronis True Image" PROGRAMI İLE YEDEĞİNİ ALIYORUM HERHANGİ Bİ SORUNDA 7 DAKİKADA AYNISI GİBİ GERİ GELİYOR EN İYİ YÖNTEM BU BENCE ŞU ANDA. ARKADASA KURDUĞUMUZ CAFEDE 20 ADET " PC " VAR VE HEPSİ BU YÖNTEMLE YAPIYORUZ. VİRÜS PROGRAMI OLARAKTA F-SECURE BACKWEB 5.40 PROGRAMINI KULLANIYORUZ BUDA GÜZEL BİR VİRÜS PROGRAMI

• Merhaba arkadaşlar dediğiniz gibi deepFreeze mükemmel bir program ama bazı donanımlarda örnek: SATA2 sistemlerde donanımsal bir çakışma yapıyor ama bazı sürümleri yapmıyor sanırım başka sürümlerini deniyorum şimdi eğer yine aynı problemi yaşatırsa artık deepfreeze ne tavsiye ederim nede kullanırım. Bir problem yaşamazsam sizlere tekrar bildiririm tşklerimi sunarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.