Şimdi Ara

Dell inspiron 6400 cs11 aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Card finans çıktı ve Ankara Vatan'dan Dell inspiron 6400 cs11 aldım.
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=25286
    Ürün gayet güzel, çok fazla program ile makineyi zorlayan oyunlar yüklemedim henüz.

(+) yanları:
    1. Wireless çekim gücü çok iyi. Sanırım yan binadan veya civardan Ezgi, Meltem ve Melek adlı 3 kişinin wireless modemini buluyor ve sağolsunlar şifre koymamışlar beleşe internete giriyorum :) Bir de kızlarla tanışsam tam olacak :) Ama notebooku almadan 2 gün önce adsl'ye abone olmuştum iptal ettirirsem ilk abonelik parasını ödemek zorunda mıyım acaba :(
    2. Ekranı güzel, tuşları rahat basılıyor yumuşak.

(-) yanları:
    1. Msn live messenger 8.0 ingilizce sürümünü kurdum, acaba sürümünde mi sorun var ne, mikrofonla konuşma yapamıyorum ekran sanki 2-3 defa çok kısa süreli gidip geliyor, ama video görüntülü konuşma yapıyorum. yahoo ve skype gayet güzel çalışıyor.
    2. Pil süresi yaklaşık 3 saat (+) (-) mi bilmiyorum.
    3. sanki dvd writerı biraz sesli çalışıyor gibi
    4. Ramleri 2x512 MB, ben 1-2 sene sonra 2048 yapmak istediğim zaman 2x1024 alacam, bu 2x512 elimde mi kalacak?

Sonuç: hediyesi olan çanta ile samsung digimax s500 dijital makinesi de gayet güzel (250-270 ytl arası değişiyor piyasada)
    bence güzel makine tavsiye ederim.
    Taksitlerini nasıl ödeyecez :) Fiyatını 3-5 kuruş daha düşürseler fiyat/performans oranı number 1 derim.

SORULARIM:
    C tek parça 117 GB ve ntfs. Ben bunu C ve D diye ikiye bölmek istiyorum. Format atmadan partition magic ile bölünebilir mi?
    Ordaki satıcı bölersen backup dosyaları da gider dedi. Veya yeniden xp proyu kurup kurarken de böleyim olur mu?
    Driverlarını da dellin sitesinden mi indireyim? Kolay yolu var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsunami2 -- 15 Ocak 2007; 20:04:46 >

• hayırlı olsun.aynı modeli kullanıyoruz.
  • Öncelikle hayırlı olsun. Bende bu ürün yada hp yi almayı düşünüyorum belki görmüşsündür topici

Şimdi yazdığın ürünün eksi yanlarına yorum yapmak istiyorum ;

(-) yanları:
    1. Msn live messenger 8.0 ingilizce sürümünü kurdum, acaba sürümünde mi sorun var ne, mikrofonla konuşma yapamıyorum ekran sanki 2-3 defa çok kısa süreli gidip geliyor, ama video görüntülü konuşma yapıyorum. yahoo ve skype gayet güzel çalışıyor.
    4. Ramleri 2x512 MB, ben 1-2 sene sonra 2048 yapmak istediğim zaman 2x1024 alacam, bu 2x512 elimde mi kalacak?

1. Bu çok saçma birşey kesinlikle msn sürümünde vardır bir sorun. Böyle bir olay pentium III bırak II de bile olmaz msnde kasma bence

2. Dizüstü pclerin çoğu böyle 2.5 - 3 saat gidiyor. Bu konuda bilgin var mı ek pil takılıyor mu acaba dell'e ? Hp ye takılan ek pil sayesinde 8 saate çıkıyormuş süres.

3. Yorum yok..

4. Satarsın

Saygılarımla ,

• quote:

Orjinalden alıntı: tsunami2

(-) yanları:

Sen de eldekileri benim gibi satıp, siprişini verip 2 gb alacaksın.Başka çözümü yok gibi.

Sonra da "yetmiyormuydu, neden değiştin?" diye soranlara kibarca : Arabın yağı bol olunca ... diye cevap vereceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTTO VON BISMARCK -- 16 Ocak 2007; 19:12:19 >

• hayirli olsun, gule gule kullan..
  • hayırlı olsun kardeş , bende 2 saat önce aldım :) bakalım , ilk hedef forumu okuyup disk i 2ye bölmek ..
  • ruuud senin yorumların çok öenmli benim için makina hakkında ilk izlenim ve sonradan inceledikten sonra ki izlenimlerin nelerdir

Bende alma arifesindeyim git dell al diyor bir taraf diğer taraf hp tasarım daha önemli diyor sorun yaşamazsın diyor Kafam allak bullak..

seni bekliyorum ruuud..

Saygılarımla ,
  • bu dell ler çok kalas geliyo bana

yok mu şöyle şık ve 2.000 ytl civarında modeli
  • DELL'in kalitesi belli.Bir de şu bedava fotoğraf makinesi işi de ekmek kadayıfı üstüne kaymak olmuş yani

Dell'lerdeki göze batan tek sorun dvd yazıcı markasının farklılık göstermesi.Aynı modelin birinde sony bir diğerinde philips veya nec çıkabilir.Bu senin şansına.Sony'ler genelde problemli oluyor.Bende de sony var ama şuana kadr sorun yaşamadım.
  • alsam mı acaba bundan ya

vatancomputer daki bir adam da bana dedi dell den başkasına bakma onlar hazır geliyormuş

diğerleri burda monte ediliyormuş

doğru mu yani kaliteli mi dell ?

vede servisleri nasıl sorun çıkarıyormu yedek parça işi nasıl ucuz mu vede bir ram takviyesinde ramin fiyatı hariç para alıyorlar mı ?
  • Birde ben bunun yanında orjinal XP istemiyorum desem fiyattan düşerler mi yaparlar mı öyle bişiy

Ha aklıma gelmişken bi tane daha bişiy sorcam

bu foto mak. sı bedavaya mı geliyor vede onuda istemiyorum desem düşerler mi(ben cevap veriyim : Hayır)
  • deller az kalın ama ben dizayn harikası olarak görüyorum klavye ve kasaya ise hayran oldun
    tr11 almak için az kaldı
    bu arada tsunamı hayırlı olsun
  • aynı ürünün ekranı 1440*900 vede wireles dell N draft olanı mevcut usa dne gleme 2000 ytl ye veriyorum arkadaşlar
  • (-) yanlarını yazmıştım;

1. MSN'in 8.1 betası sorunluydu, 8.0'ı kurdum düzeldi.
    2. Pil süresi HP'lere göre çok iyi
    3. Çok da önemli bir problem değil, müzik açıkken farketmiyorsunuz.
    4. Umarım ileride 2x512 yi satıp 2x1024 alabilirim.
    Herkese tavsiye ediyorum. Foto makinesi de çok güzel kullanımı basit, video kalitesi harika.

Harddiski formatlamadan 2'ye nasıl bölebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Arkadaşlar ben de dell almayı düşünüyorum. Ama cs11 ve tr 11 arasında gidip geliyorum. Başka bir forumda tr11de de foto makinesi kampanyasına dahil olduğunu öğrendim bu doğru mu acaba? Ağırlıklı olarak oyun oynayacağım ekran kartı performansı açısından yeterli mi arkadaşlar ne olur yardım???
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsunami2

(-) yanlarını yazmıştım;

1. MSN'in 8.1 betası sorunluydu, 8.0'ı kurdum düzeldi.
    2. Pil süresi HP'lere göre çok iyi
    3. Çok da önemli bir problem değil, müzik açıkken farketmiyorsunuz.
    4. Umarım ileride 2x512 yi satıp 2x1024 alabilirim.
    Herkese tavsiye ediyorum. Foto makinesi de çok güzel kullanımı basit, video kalitesi harika.

Harddiski formatlamadan 2'ye nasıl bölebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşım bence hdd yi hiç bölme çünkü recovery bölersen çalışmıyooo diye duydum ama daha denemedim yanlış duyduysam lütfen yazın çünkü bende bölmek istiyorum

• hayırlı olsun. aramıza hoşgeldinn.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.