Şimdi Ara

Demirdöküm nitron condense oda termostat bağlantı parametre (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
92
Cevap
0
Favori
14.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle selamı aleyküm benim bi sorunum oldu yardımcı olursanız sevinirim kombiye kablolu eca termostad bağladım parametleri girdim fakat ilk başta termostada göre çalışıyordı set değerini geçti tekrardan set değerin altına düşen termostad çalıştır komutu gönderdi fakat kombi 10 saniye çalışıp geri durdu resetleyip parametreleri tekrar girdim ilk başta normal çalıştı yine set değerin altına düştüğünde 10 saniye çalışıp kombi tekrar durdu
    Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pegassus01 kullanıcısına yanıt
    Merabalar böyle birşeyle daha önce hic karsılaşmadım.

Bu arada kombi set sıcaklığınız nedir..

Parematre ayarlarını doğru yapdığınıza emin misiniz?

Termostatınızın dogru calısdığına emin misiniz?
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    sağol hocam peki nitron condense?

• aynı sekılde hepsi kompozit yanlız nitron condense mi atromixmi dersen tabiki atromix hatta nitromix daha iyidir verim olarak
    Aleykumusselam. Termostat kombiyi çalıştırdı. Kombi 10 saniye çalıştı derken; 10 sn içinde kombide ayarladığın derecenin 5 derece fazlasına gelmedenmi durdu. Eğer ayarladığın derecenin 5 fazlasına geldiyse filitre tıkalı. Eğer dereceye gelmeden durduysa bakılması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

aynı sekılde hepsi kompozit yanlız nitron condense mi atromixmi dersen tabiki atromix hatta nitromix daha iyidir verim olarak
    hocam hepsi derken nitromix te mi kompozit. kayınvalide illaki demirdöküm diyor. yardım ediyorsun allah razı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tuğs@n

hocam hepsi derken nitromix te mi kompozit. kayınvalide illaki demirdöküm diyor. yardım ediyorsun allah razı olsun

Alıntıları Göster
    Nitromix gövdesinin tamamı plastik(PA6.6/PA66) değildir. Pirinç ve plastik karışıktır. Şebekenin yüksek basıncının olduğu kısım pirinç, kalorifer hattının olduğu düşük basınçlı kısım plastiktir. Demirdökümün bu bloklarında sorun olmaz.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    genel anlamda bakdıgımızda hemen heryer plastıkdır.Cok az pırınc nipel.donus L aksamlarda pırınc var.Dediginiz gibi herhangi bir sıkıntı cıkarmaz.Su zamanda zaten pirinc bulmak oldukca zor.
  • quote:

Öncelikle dönüş yaptınız için teşekkürler
    Kısaca yaptığımı tekrar anlatayım kombinin panel arkasındaki panelde 4 çıkış vardı beyaz olan kablolara kablolu termostatın 2 ucunu kombideki beyaz çıkışlara bağladım
    Nette bulduğum paremetre girişlerini yaptım ve kombide termostat işareti çktı
    Adana olduğuniçin hava sıcaktı termostat 29.6 gösteriyordu 26 ya ayarladım ve termostatı buzdolabına koydum bekledim ve kombi çalıştı yani alev işareti çıktı termostadı buzdolabından çıkarıdım 24 gösteriyordu
    Termostat derecesi yükseldiğinde 26.4 kombi alev işareti söndü tekrar termostatı 28 ayarladım ve kombi tekrar alev işareti çıktı

• quote:

Alev işareti yaklaşık 10 saniye sonra söndü ama su devirdaimi devam ediyordu
    Tekrar termostatı 30 yaptım yine kombi alev işareti çıktı yani çalıştı 10 saniye sonra yine söndü
    Kombiyi resetledim yine paremetre girdim yine buzdolabı işi yaptım yine aynı şey oldu yine denedim yine aynı oldu
    Yani paremetre girdiğimde ilk turda normal ikinci turda kombi alev işareti 10 saniye çalışıyor duruyor
    Bu arada kombi babamların yaşlı insanlar kolay olsun dedim kendi evimde eca kombi ve cosa kullanıyorum azda olsa bilgiliyim termostat çalışma konusunda

Yok ustam devirdaim çalışıyor alev işareti kayboluyor duruyordan kastım o teşekkürler

buraya kadar anladım hocam.Normal bi şekilde calısmıs kombiniz.Bu süre zarfında kombi uzun süremi calısdı.Kombi termostat derecesine ulaşdıgı içinmi kapandı yoksa yine kendi sıcaklıgındanmı kapandı.Kombi set sicaklıgını 50 ye ayarlayıp mı denediniz acaba.Termostatı söktügünüzde kombi normal bi şekildemi calısıyor
    Yaklaşık 5 dk çalıştı ve termostat set değeri geçtiği için durdu termostatın çıt sesini tekip ettim kombi 45 derece idi
    Evet termostatı iptal edince kombi normal çalışıyor
    Birazdan parametrelerde ne yaptımı yazarım ustam ama büyük ihtimalle kombi ayarlarını yapamadım çünkü termostat aç kapa işleminde çıt çıt sesi duyuluyor

kombi ekranında termostat işareti cıkdıysa yapmıssınız demekdir bence.Termostatın cıt sesini duymanız termostatın düzgün calısdıgı anlamına gelmez.İsderseniz söyle yapın kombi parametresini termostata ayarlayın.Sonra termostatı söküp kombi klemensindeki beyaz kabloları kısa devre yapın bide öyle deneyin
    Anladım ustam termostatı başka bir kombide daha deneyim ozaman
    Kabloları köprülediğimde kombi nasıl bir tepki vermeli

• Of konumunda yaz kış butonuna 00 yazana bastım ve 00 ı 96 yaptım yaz kış bir defa basıp 26 ı 11 yaptım yaz kış basıp pp08 i pp06 yaptım yaz kışa basılı tutup 00 ı 01 yaptım yaz kışa basılı tutup p13 26 yazdı ve eco basıp normal menüye döndüm parametre yapılışı doğrumu ustam

sürekli calısması lazım.Kombi set degerine ulasana kadar
    aynen dogru yapmıssınız zaten ekranda ev işareti cıkması lazım cıkdıysa olmusdur.
    hocam yardımın için sağolasın.vesselam kayınvalidenin kombisinin hidrolik blok çatladı kompozitti. haliyle önyargı oluştu biz al desek te almıyor. dd vazgeçti,bosch condens 2000 düşünüyoruz hidrolik bloku nasıl hocam pirinç mi kompozit mi?

• tuğs@n kullanıcısına yanıt
    demirdökümün yeni nesil bloklarda sorun yok, yüksek basınçlı kısım pirinç malzemeden, diğer kısımlarda plastik olmasına rağmen yüksek basınç olmamasından dolayı plastiğin hiçbi dezavantajını görmedim.
    bosch condens 2000 yarı yoğuşmalıdır. içinin yapısı tamamen farklıdır. hidrolik blok diye bişey yok(bi tane plastik L borusu var o da demirdökümün komple plastik olan bloktan daha önce arızalanır) içinde iki tane bitermik eşanjör vardır. bitermik eşanjör uzun vadede herzaman sorundur. plastik bloka takılmayın. atromix condens 2000den bence çok iyi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.